Kielce - Niedziela, 28 lipca 2024, godz. 20:15
    • 74' Luquinhas
    1 (0)

Sędzia: Karol Arys
    Widzów: 14289

19:10 - Witamy! W pierwszym wyjeździe w sezonie 2024/25 zawitaliśmy do Kielc, gdzie legioniści za trochę ponad godzinę zmierzą się z tutejszą Koroną.
    19:14 - W składzie "Wojskowych" pojawiły się 3 zmiany względem czwartkowego spotkania w eliminacjach do Ligi Konferencji. Do linii defensywnej powrócili Pankov i Ziółkowski, w zamian za Jędrzejczyka i Augustyniaka. Pierwszą szansę występu w wyjściowym składzie dostanie dziś Vinagre, który zastąpi nieobecnego dziś Morishitę. W ataku wystąpią Gual z Kramerem, którzy w ostatnim spotkaniu Legii w Kielcach, zakończonym wynikiem 3-3, wpisali się na listę strzelców. Na ławce natomiast znalazł się nowy nabytek "Wojskowych", Migouel Alfarela, który może dostąpić dziś zaszczytu debiutu w stołecznej drużynie.
    19:20 - Dzisiejszy rywal Legii przechodzi niemałą rewolucję. Z klubu odeszli m.in. dotychczasowy prezes czy dyrektor sportowy, a także ze sponsorowania wycofała się firma Suzuki, która pomagała Koronie od wielu lat. Zmieniło się również wiele w kadrze kielczan. Początek sezonu jednak nie pokazuje, by cokolwiek zmieniło się na dobre. W 1. kolejce "Scyzory" zostały ograne 0-3 w Szczecinie przez Pogoń i piastują ostatnią pozycję w tabeli.
    19:28 - W zeszłym sezonie zespół z Kielc dość szczęśliwie utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Przed ostatnią kolejką Korona znajdowała się w strefie spadkowej, a według obliczeń, prawdopodobieństwo zdegradowania wynosiło nieco ponad 90%. Dodatkowo perspektywa wyjazdowego meczu z Lechem Poznań, który przy własnej publiczności chciał przyzwoicie zakończyć fatalny sezon, nie była kolorowa. "Scyzorom" jednak udało się wygrać 2-1 i dzięki porażce Warty Poznań, tym samym szczęśliwie utrzymać się w Ekstraklasie.
    19:32 - - Mamy wsparcie, jest olbrzymie zainteresowanie tym meczem, nie będziemy sami. Wszyscy będziemy jednością w tym dniu i postaramy się, żeby to był słabszy dzień dla Legii - zapowiadał na przedmeczowej konferencji szkoleniowiec Korony, Kamil Kuzera.
    19:45 - Obie drużyny już od kilku minut w rozgrzewce. Do rozpoczęcia rywalizacji pozostało pół godziny!
    20:00 - Rozgrzewka zakończona, zespoły schodzą do szatni.
    20:12 - Ruszyli! Legioniści zagrają dziś na zielono, gospodarze w klasycznych żółto-czerwonych trykotach.
    20:13 - Losowanie stron, w którym z opaską kapitana udział bierze Bartosz Kapustka.
    20:15 - Piłka ustawiona na środku murawy. Pierwsi kopną ją gracze Legii.

2' - Legioniści ruszyli odważnie, ale szybko wycofali się z rozegraniem.
    3' - Górne podanie do Guala, ale Hiszpan przegrał rywalizację siłową z defensorem.
    3' - Tobiasz w kierunku Wszołka, lecz przecina to podanie obrońca. Jeszcze Gual w walce o piłkę fauluje rywala.
    4' - Korona po raz pierwszy dłużej przy piłce, Legia wychodzi na gospodarzy wysokim pressingiem.
    4' - Odbiór Guala na własnej połowie, Luquinhas na przebój, ale rywal odbiera mu piłkę wślizgiem.
    5' - Vinagre schodzi do środka, lecz wypuścił sobie za daleko piłkę i sfaulował rywala.
    6' - Legioniści nadal w wysokim pressingu, lecz Korona w miarę dobrze sobie z nim radzi.
    6' - Strata na rzecz Luquinhasa, dośrodkowanie Vinagre zdecydowanie przeciągnięte.
    8' - Próba przerzutu za linie obrony Legii, Vinagre wygrywa pojedynek z Długoszem. Chwilę później Remacle ostro potraktował wślizgiem Portugalczyka.
    8' - Luquinhas rusza środkiem pola, zagrywa do Vinagre, ale ten pogubił się w dryblingu.
    9' - Gual do Wszołka, którego uprzedził Matuszewski. Aut dla Legii na wysokości pola karnego gospodarzy.
    10' - Teraz to Legia zaatakowana wyższym pressingiem, Kapuadi zagrywa zdecydowanie za mocno do nóg Luquinhasa.
    11' - Kapuadi w pojedynku o górną piłkę fauluje Długosza.
    12' - Dalmau na polu karny uderza, ale jest zablokowany. Jeszcze Hofmeister próbuje podania prostopadłego... zdecydowanie przeciągnięte.
    13' - Drużynowa akcja Korony przerwana przez jednego z legionistów we własnym polu karnym.
    14' - Kramer fauluje Matuszewskiego na linii środkowej.
    16' - Wszołek w polu karny zagrywa do Guala, Hiszpan próbuje zwieźć rywala, ale uderzenie blokują defensorzy.
    17' - Fenomenalny przerzut Kapustki do Vinagre, Portugalczyk zgrywa głową do Kramera, który z najbliższej odległości trafia tylko w bramkarza. To musiał być gol!
    18' - Drużynowa akcja Korony kończy się na dobrej interwencji Ziółkowskiego. Wychodzącego z kontrą Wszołka fauluje Fornalczyk.
    19' - Gual drybluje na połowie rywala, ale łatwo traci piłkę. Szybko posiadanie odzyskuje Kapustka.
    19' - fot. Woytek / Legionisci.com
    20' - Rajd Vinagre lewą stroną w prosty sposób przerwany przez obrońców.
    20' - Wszołek odzyskuje piłkę w pressingu, ale udało mu się wywalczyć tylko aut.
    21' - Pankov zbyt mocno wypuścił sobie piłkę przy przyjęciu i chcąc ją dogonić fauluje rywala.
    21' - Luquinhas z Vinagre rozprowadzają kontrę, ale złym podaniem wykazuje się Kramer.
    23' - Dobra akcja na klepkę Luquinhasa z Kramerem, szanse na uderzenie ma Kapustka, ale zbyt długo zwleka z jego oddaniem.
    23' - Żółta kartka: Miłosz Trojak (Korona)
    23' - Kolejna kartka zarobiona za faul na Luquinhasie.
    24' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    24' - Vinagre odbiera piłkę na połowie rywala, ale w prosty sposób traci ją Kapustka.
    25' - Goncalves fauluje Fornalczyka ciągnąc go za koszulkę.
    26' - Akcja Korony prawą stroną, Długosz centruje z głębi pola, ale dobrze reaguje Pankov.
    27' - Złe wybicie legionistów i szybka strata, Dalmau dostaje piłkę na polu karnym, mocno uderza... poprzeczka!
    28' - Kolejny faul na Luquinhasie, Brazylijczyk zwija się z bólu, ale gra jest kontynuowana.
    29' - W końcu sędzia Arys przerwał grę, pomoc medyczna biegnie w kierunku pomocnika.
    31' - Wracamy do gry. Brazylijczyk odczuwa duży ból, ale chyba będzie w stanie grać dalej.
    31' - Fatalne wybicie Tobiasza w kierunku Vinagre.
    33' - Wszołek w walce o piłkę fauluje Pięczka na połowie Korony.
    33' - Dalmau pilnowany przez Ziółkowskiego oddaje strzał daleko od bramki.
    35' - Pankov na przebój prawą stroną, ale niedokładnie zagrywa przed pole karne. Korona wychodzi z kontrą, którą nieprzepisowo przerywa Goncalves.
    35' - Żółta kartka: Claude Goncalves (Legia)
    36' - Długie podanie w kierunku Dalmau, świetnie interweniuje przed Hiszpanem Ziółkowski.
    36' - Zaskakujący strzał Fornalczyka z bardzo ostrego kąta i dużej odległości, mocno, ale zdecydowanie obok bramki.
    37' - Kolejny faul Długosza na Luqinhiasie, nadal bez kartonika.
    39' - Kramer zgrywa głową do Guala, ale Hiszpan źle prostopadle próbuje odegrać futbolówkę. Jeszcze Luquinhas na przebój, kolejny faul, tym razem Remacle.
    39' - Kapustka centruje na pole karne, ale radzą sobie z tym zagraniem defensorzy.
    40' - Kapustka na przebój środkiem pola, jest faulowany, ale piłkę przejął Gual, zagrywa świetnie górą do Wszołka na pole karne, ale wahadłowy wślizgiem uderza jedynie obok bramki.
    41' - Zrobiła się gorąca atmosfera, starcie Wszołka z jednym z zawodników Korony, który faulował wahadłowego.
    42' - Żółta kartka: Paweł Wszołek (Legia)
    42' - Żółta kartka: Mariusz Fornalczyk (Korona)
    42' - Po "żółtku" dla obu Panów.
    43' - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra" - ryknęli głośno fani "Wojskowych", którzy dopiero teraz zostali w pełni wpuszczeni na stadion i rozpoczęli doping.

45' - Centra Wszołka z prawej strony, niezła, ale nikt do niej nie doskoczył.
    45' - fot. Woytek / Legionisci.com
    45' - Luquinhas na przebój, ale źle zagrywa z prostego podbicia w kierunku Guala.
    46' - Goncalves popychany w walce o piłkę, rzut wolny dla Legii około 30. metrów od bramki Korony.
    46' - Dwie minuty dodane do pierwszej części.
    46' - Dośrodkowanie Vinagre nie doszło do nikogo. Jeszcze uderza Gual... zablokowany.
    47' - Kolejna centra Vinagre, wprost do rąk Dziekońskiego.
    47' - Kapustka próbuje wypuścić Wszołka na prawej flance, ale zdecydowanie za mocno.
    48' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy w Kielcach bez bramek. Obie drużyny miały po jednej fenomenalnej okazji, które powinni wykorzystać, ale nie udało się. Legioniści kontrolują grę, jednak rozgrywają piłkę bez większego pomysłu, z dużą ilością strat i niedokładności. Mecz jest również bardzo fizyczny, co zdecydowanie najbardziej odczuwa Luquinhas. Czas na 15 minut przerwy.

46' - Wracamy do gry, od środka gospodarze.
    47' - Strata Goncalvesa, ale skutecznie pomaga mu w odbiorze Kramer.
    47' - Kapustka wzdłuż linii do Wszołka, zagranie do Guala, który oddaje z pierwszej piłki do wahadłowego, jednak ten nie poszedł za grą.
    48' - Wysokie zagranie do Wszołka, ale piłka za mocna do opanowania dla Polaka.
    49' - Pankov przyciśnięty pressingiem nie ma do kogo podać i jest zmuszony do wybicia na aut.
    50' - Długosz urwał się Vinagre, ale fenomenalnie w polu karnym zachował się Kapuadi, który przerwał ten atak.
    51' - Centruje w pole karne Wszołek, najwyżej wyskakuje Kramer, ale uderza głową tylko obok bramki z bardzo trudnej pozycji.
    52' - Kolejna próba Wszołka, tym razem zdecydowanie przeciągnięta.
    53' - Kapuadi próbuje zagrać górą, za linie obrony, ale defensorzy dobrze reagują.
    53' - Gual napędza akcje zagraniem z pierwszej piłki, ale fatalnie zachowuje się Kapustka.
    53' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    54' - Korona wychodzi z kontrą, Matuszewski centruje na pole karne, ale świetnie wraca się Ziółkowski i wybija głową na rzut rożny.
    54' - Bez zagrożenia z kornera, ale Wszołek wybija piłkę wprost do graczy Korony.
    55' - Dalmau próbował uciec Ziółkowskiemu, ale młody defensor świetnie sobie z nim poradził.
    55' - Kramer fauluje w walce o piłkę na własnej połowie.
    56' - Remacle centruje, uderzenie głową wprost do rąk Tobiasza.
    57' - Goncalves w pojedynku z Dalmau faulowany.
    58' - Dośrodkowanie Vinagre, ale Gual tylko trąca piłkę głową. Korona z kontratakiem, który faulem przerywa Pankov.
    58' - Na boisku leżą jeszcze Wszołek z Matuszewskim, którzy poturbowali się chwile wcześniej.
    59' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Kacper Chodyna
    59' - Zmiana Legia: Blaz Kramer Tomas Pekhart
    59' - Zmiana Legia: Claude Goncalves Jurgen Celhaka
    60' - Potrójna zmiana w barwach Legii na pół godziny przed końcem meczu.
    60' - Po kontuzji do gry wraca Celhaka.
    61' - Wydawało się, że Ziółkowski czysto interweniował wślizgiem, tymczasem faul i napomnienie.
    61' - Żółta kartka: Jan Ziółkowski (Legia)
    62' - Gual faulowany przez Malarczyka.
    62' - Centra Vinagre ze stałego fragmentu gry przerwana przez defensorów.
    63' - Kolejna strata Vinagre, ale świetnie w środku pola zachował się Celhaka.
    63' - Kapustka na przebój na prawym skrzydle, centruje z linii końcowej, ale do nikogo. Jeszcze w walce o górną piłkę Chodyna fauluje rywala.
    64' - Zmiana Korona: Mariusz Fornalczyk Shuma Nagamatsu
    64' - Zmiana Korona: Wiktor Długosz Dawid Błanik
    65' - Kolejny faul w ataku Chodyny.
    66' - Długa piłka od Dziekońskiego w kierunku Błanika, skrzydłowy dobrze opanował futbolówkę, ale przytomnie reaguje Kapuadi.
    67' - Kolejny faul na Luquinhasie, Brazylijczyk zażenowany macha głową.
    68' - Kolejny dobry odbiór Celhaki w środku pola, ale legioniści przesuwając piłkę wyżej tracą ją.
    69' - Nagamatsu nie zdołał opanować piłki, ale jest faulowany przez Pankova.
    70' - Górna piłka do Błanika, Kapuadi dobrze zastawia się i daje wyjść futbolówce za linie końcową.
    70' - Kolejny faul Chodyny, tym razem na własnej połowie.
    71' - Centra na pole karne, spore zamieszanie, uderza sprzed "szesnastki" Błanik... wziął je na siebie Ziółkowski.
    72' - Fatalne podanie Celhaki na własnej połowie, ale na współkę z Pankovem naprawia swój błąd.
    73' - Zostało ostatnie 20 minut gry, która dotychczas jest brzydka, szarpana, bez żadnych dogodnych okazji.
    73' - Dawno niewidoczny Gual znalazł się z piłką na polu karny, uderza nisko nad ziemią... blokada defensorów.
    74' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    74' - Strzelec gola: Luquinhas (Legia)!
    75' - Cóż za akcja legionistów! Luquinhas rajdem środkiem pola napędził atak, Gual zagrał szybką piłkę do Vinagre, który świetnie znalazł Brazylijczyka na polu karnym, a pomocnik jakby bokiem stopy otwiera wynik spotkania.
    76' - Zmiana Korona: Martin Remacle Pedro Nuno
    76' - Zmiana Korona: Adrian Dalmau Jewgienij Szykawka
    76' - Zmiana Legia: Ruben Vinagre Patryk Kun
    76' - Po kontuzji do gry wraca również Kun.
    78' - Kun traci piłkę na rzecz Błanika, skrzydłowy zagrywa po ziemi na pole karne, gdzie świetnie interweniuje Ziółkowski.
    78' - Centra z rzutu rożnego, piąstkuje Tobiasz. Legia wychodzi z kontrą, ale źle, do boku zagrywa Luquinhas.
    79' - Długa piłka w kierunku Pekharta, ale Czech nie doskoczył do piłki.
    80' - No i niestety, rzut karny dla Korony.
    80' - Górna piłka na pole karne, Celhaka próbował blokować piłkę, ale ta trafiła go w rękę.
    81' - Do "jedenastki" podejdzie Szykawka.
    81' - Ale chwila... wcześniej była pozycja spalona. Nie ma rzutu karnego!
    82' - Zmiana Legia: Luquinhas Igor Strzałek
    83' - Kapustka próbuje opanować górną piłkę w środku pola i nie faulowany przez Nuno.
    83' - Pirotechnika odpalona przez kibiców Korony, dużo dymu nad boiskiem, więc arbiter przerywa grę.
    85' - Legioniści zebrani razem w kółku, trwają zagorzałe rozmowy.
    86' - Koniec rozmów, dym się rozmył, pora wrócić do gry.
    87' - Kun wygrywa pojedynek o górną piłkę na boku boiska, ale ostatecznie będzie tylko aut.
    87' - Ajj było blisko... Najpierw zblokowany strzał Guala, ale piłka trafiła jeszcze pod nogi Chodyny, wahadłowy złożył się do technicznego uderzenia, które przemknęło minimalnie obok słupka.
    88' - Bardzo dobra interwencja Kuna przy linii końcowej, który nabił Nuno.
    89' - Legioniści wychodzą z kontrą 3vs3, ale pogubił się w rozegraniu Gual.
    90' - Zmiana Korona: Marcel Pięczek Daniel Bąk
    90' - Zbyt płaska centra Błanika z rzutu wolnego wybita głową przez Kuna.
    91' - 6 minut doliczone do drugiej części.
    92' - Długie podanie na połowę Legii przecięte głową przez Kapuadiego.
    92' - Nuno centruje na pole karne, główkuje Chodyna.
    92' - fot. Woytek / Legionisci.com
    93' - Kolejna górna piłka w okolice pola karnego Legii, tym razem interweniuje Pankov.
    94' - Nuno przed polem karnym, ale piłka odskakuje od nogi pomocnika.
    95' - Legioniści próbowali dłużej utrzymać się przy piłce, ale szybko tracą. Centra Zwoźnego bez zagrożenia.
    96' - Kolejna wrzutka prawego defensora Korony, dobrze wyskakuje do niej Tobiasz.
    97' - Koniec meczu!

Cenne 3 punkty, choć zdobyte szczęśliwie, po ogromnych męczarniach. Najważniejsze jednak, że legioniści dopisują na swoje konto kolejne zwycięstwo i odczarowują stadion w Kielcach, gdzie ostatni raz wygrali w 2019 roku. Bohaterem, po raz kolejny, magik Luquinhas. Teraz czas na przypieczętowanie awansu do następnej rundy eliminacji Ligi Konferencji w Walii.
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo prosto z Kielc, a po więcej materiałów zapraszamy na legionisci.com!