Brøndbyøster - Czwartek, 8 sierpnia 2024, godz. 19:00
  • 86' Morishita
3 (1)

Sędzia: Martin Dohal (Słowacja)
Widzów: 19502

11:45 - Witamy z Kopenhagi! Dziś Legia Warszawa zmierzy się w Danii z Brøndby IF. Początek meczu o godz. 19. Wcześniej zapraszamy Was na zdjęciową wycieczkę po stolicy tego kraju.
17:54 - Jesteśmy już na stadionie Brøndby IF.
17:55 - Trener Goncalo Feio zaskoczył nazwiskami w pierwszej jedenastce. Na prawym wahadle zagra Patryk Kun, a w ataku obok Marca Guala zobaczymy Tomasa Pekharta.
17:56 - Największą niespodzianką jest jednak zestawienie linii obrony. Steve`a Kapuadiego zastąpił Sergio Barcia, a na środku obrony zagra Rafał Augustyniak. Jeszcze arni razu "Wojskowi" nie grali w takim ustawieniu ani w meczu oficjalnym, ani w sparingu.
17:58 - Kibice gospodarzy licznie zajęli już miejsca w młynie - wszyscy ubrani są na żółto.
18:15 - Poza kadrą meczową znaleźli się: Marcel Mendes-Dudziński, Marco Burch, Mateusz Szczepaniak. Obejrzą mecz z trybun.
18:15 - Młyn gospodarzy wyśpiewuje indywidualnie nazwiska każdego z trzech bramkarzy, którzy wyszli na rozgrzewkę. Gracze czynnie reagują na śpiewy i motywują do dopingu. Duże wsparcie.
18:24 - Gospodarze wybiegli na rozgrzewkę. Za moment pojawią się piłkarze Legii.
18:25 - W młynie aż sześciu bębniarzy - 2 na dolnej kondygnacji, 4 na górnej.
18:42 - Kibice gospodarzy przywitali fanów Legii, którzy stawili się na stadionie mimo zakazu UEFA dwoma transparentami: "Welcome to Brondby stadion Legia Fans!" oraz "Football fans together against collective bans!"
18:57 - Ruszyli! Legioniści zagrają dziś na biało-czarno, a gospodarze w żółto-niebieskich trykotach.
18:58 - Duńscy fani robią naprawdę świetną robotę - odpalone świece dymne, fajerwerki, a tumult jest ogromny.
19:00 - Losowanie stron... od środka rozpoczną gospodarze.

1' - Zaczynamy! Do boju Legio!
2' - Legioniści od początku naciskają rywala pressingiem i zmuszają do wybicia piłki. To jednak Duńczycy nadal będą przy posiadaniu.
2' - Kolejne dalekie wybicie, Augustyniak wygrywa rywalizacje z napastnikiem i jeszcze nabija go piłką.
3' - Długie podanie Augustyniaka... do nikogo.
3' - Wysokie podejście Kuna i dobry odbiór, ale legioniści po wrzucie z autu również szybko tracą.
4' - Pankov pod pressingiem traci piłkę, pomaga mu Celhaka, ale gospodarze będą mieli wrzut z autu blisko pola karnego Legii.
5' - fot. Woytek / Legionisci.com
5' - Brøndby cały czas spokojnie, nie spieszy się z rozegraniem, a legioniści próbują przeszkodzić im pressingiem.
6' - Luquinhas rozpędza się na lewym skrzydle, ale powstrzymuje go Alves.
6' - Bischoff biegnie prawą flanką, ale wyprzedził go Ausgutyniak.
6' - Luquinhas faulowany w środkowej strefie boiska.
6' - "Jesteśmy zawsze tam" - śpiewają legioniści, ale ok. 200-osobowej grupie ciężko będzie się przebić przed doping gospodarzy.
7' - Celhaka na przebój w środku pola, Gual zagrywa do Kapustki, pomocnik próbuje odegrać prostopadle, za linie obrony, ale zbyt mocno.
8' - Atak gospodarzy lewą stroną, Kvistgaarden powstrzymany faulem.
8' - Pomyłka Alvesa w rozegraniu, od autu rozpoczną legioniści.
9' - Vinagre, Luquinhas drybluje na lewej stronie, ale dobrze ubezpiecza kolegę Lauritsen.
10' - Augustyniak podaje środkiem pola, Gual z pierwszej piłki odgrywa na prawą stronę, lecz prosto do nóg rywala.
10' - Górna piłka za linie obrony Legii spokojnie złapana przez Tobiasza.
11' - Bischoff łatwo ograł Kuna, schodzi do środka na prawą nogę, ale dobrze w asekuracji legioniści.
12' - Brøndby od dłuższego czasu rozgrywa piłkę na połowie Legii, cierpliwie szukają swojego momentu.
12' - Nartey na przebój w środku pola podaje wprost do Kuna, Kapustka próbuje wyjść z kontrą, ale jest faulowany.
13' - Tymczasem na boisku leży Celhaka, który potrzebuje pomocy medycznej.
14' - To chyba będzie koniec występu dla Albańczyka. Przy linii szykuje się Claude Goncalves.
14' - Albańczyk poza boiskiem, a gra zostaje kontynuowana.
15' - Kun zagrywa górą na pole karne do Guala, Hiszpan uderza głową, ale zbyt lekko.
16' - Kun w rywalizacji z Bischoffem na prawym skrzydle, młody Duńczyk górą.
16' - Zmiana Legia: Jurgen Celhaka Claude Goncalves
18' - Rywalizacja na razie dość wyrównana. Gospodarze dominują w posiadaniu piłki, ale jeszcze nie potrafili niczym zagrozić. Legia cały czas w wysokim pressingu i stara się wykorzystać kontrataki.
19' - Kvistgaarden powstrzymany na prawej stronie przez Augustyniaka.
20' - GOL! Brøndby IF
20' - Strzelec gola: Filip Bundgaard (Brøndby)!
21' - Niestety gospodarze w końcu dopięli swego i przy pierwszej dogodnej okazji wychodzą na prowadzenie. Koronkowa akcja Duńczyków przed polem karnym, obrona Legii została kompletnie rozklepana, prostopadłe podanie na "szesnastkę" dostał Bundgaard i pewnym strzałem wykorzystał tę okazję.
22' - Gospodarze cały czas prą do przodu, legioniści coraz bardziej nerwowo.
23' - Legioniści w ataku pozycyjnym, Kun bardzo bliski straty futbolówki. Ostatecznie faulowany jest Pankov.
24' - Legioniści jakby nie mieli pomysłu na rozegranie akcji, Barcia traci, ale jest faulowany.
24' - Kapustka prostopadle do Kuna na prawe skrzydło, dośrodkowanie wahadłowego zablokowane.
24' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
24' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
25' - I mamy szybką odpowiedź legionistów! Z autu wyrzucił Kun, Augustyniak prostopadle do Kapustki, pomocnik centruje na pole karne, a Pekhart wygrał swoją pozycję i umieścił piłkę w siatce wślizgiem. Brøndby 1. Legia 1. Jedziemy dalej!
26' - Kolejny szybki atak Legii, ale dobrze wraca się Wass i nabija jednego z legionistów.
26' - Strata Goncalvesa na własnej połowie, Kvistrgaarden widzi nieco wysuniętego Tobiasza i próbuje go przelobować, ale spokojnie radzi sobie młody golkiper Legii.
27' - Luquinhas środkiem pola, Kapustka na przebój, ale fauluje Bischoffa.
28' - Atak Brøndby lewym skrzydłem ubezpiecza Kun, Gual próbuje wyjść z kontrą, ale szybko daje sobie odebrać piłkę.
29' - Bischoff na lewej flance, dobrze wspomógł Kuna Kapustka.
29' - Płaska centra Wassa na dalszy słupek, ale nieco przeciągnięty. Od bramki Tobiasz.
30' - Dużo chaosu w środku pola, legioniści wychodzą z kontrą, uderza sprzed pola karnego Kapustka, jeszcze rykoszet... nie udało się zaskoczyć Pentza.
31' - Brøndby po raz kolejny dłużej na połowie Legii, pamiętamy jak skończyło się to ostatnim razem.
31' - Tym razem Bischoff powstrzymany przez Kuna na spółkę z Pankovem.
32' - Kun faulowany przez Kvistgaardena.
32' - Goncalves uruchomił Vinagre na lewym skrzydle, Portugalczyk zagrywa po ziemi na pole karne, ale wybijają obrońcy. Jeszcze jedna centra wahadłowego... znów górą defensorzy.
33' - Barcia próbuje zagrać góra za linie obrony, spokojnie łapie piłkę Pentz.
34' - Luqinhas bliski odbioru piłki przy polu karnym Brøndby, ale ostatecznie poradził sobie z nim defensor. Brazylijczyk nadal próbuje pressingiem i fauluje Wassa.
34' - Kapustka odbiera na połowie gospodarzy, ale źle zagrywa Luquinhas.
34' - Teraz na boisku wiele walki, cały czas widzimy agresywne wejścia, wślizgi, ale wszystko czysto.
35' - Nartey uderza sprzed pola karnego, ale jest zablokowany. Jeszcze Suzuki na polu karnym... w ostatnim momencie reaguje Pankov.
36' - GOL! Brøndby IF
36' - Strzelec gola: Mathias Kvistgaarden (Brøndby)!
37' - Po raz kolejny gospodarzom udało się zaskoczyć Legię lewą stroną. Bischoff prostopadle na pole karne do Bundgaarda, napastnik zgrywa piłkę w głąb, a Kvistgaarden wyprzedzając obrońców zdobywa drugą bramkę dla Brøndby. Drugi celny strzał, drugi gol.
38' - Centra Kuna zdecydowanie przeciągnięta, próbuje dogonić ją jeszcze Vinagre, ale jest bez szans.
38' - Szybka akcja Brøndby, na szczęście przy prostopadłym podaniu dobrze reaguje Augustyniak.
39' - Kapustka górą z głębi pola w stronę Pekharta, ale dobrze radzą sobie z tym podaniem defensorzy.
39' - Luquinhas uderza sprzed pola karnego... zablokowany.
40' - Pankov górą do Vinagre, Portugalczyk zgrywa głową, ale źle trafił w piłkę. Od bramki rozpoczną gospodarze.
40' - Kun z dryblingiem, jest faulowany.
41' - Kun do Guala na pole karne, ale Hiszpan nic nie wskórał. Jeszcze wychodzącego z kontrą rywala fauluje Kun.
42' - Teraz to legioniści mają inicjatywę, ale mało z niej wynika.
42' - Kun centruje z prawej strony, wybija głową Sebulonsen.
43' - Augustyniak prostopadle w stronę Kuna, ale orientują się w tym zagraniu defensorzy. Jeszcze Goncalves uderza z około 30. metra... mocno, celnie, ale bez większych problemów broni Pentz.
43' - Brøndby próbuje uspokoić grę, Legia jednak cały czas w pressingu i to ona znów przy piłce.
44' - Tobiasz prosto pod nogi Wassa, na szczęście gospodarze zwolnili akcję.
45' - Pankov prostopadle na prawą stronę do Kuna, ale wahadłowy bez szans na dojście do tego zagrania.
45' - Luquinhas na przebój, fauluje go Wass.
45' - Pankov po raz kolejny próbuje prostopadle, tym razem kompletnie do nikogo.
46' - Nartey przed polem karnym, mocno uderza... blokuje strzał Kun.
46' - Jeszcze Bischoff stara się coś zrobić i wywalcza rzut rożny. Pierwszy w tym meczu.
46' - A pierwsza część została przedłużona o 2 minuty.
46' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
47' - Korner rozegrany na krótko, podanie Wassa blokuje Kun.
47' - Rasmussen centruje z lewej strony, najwyżej wyskakuje Barcia.
48' - Sebulonsen dośrodkowuje z prawej strony, Rasmussen uderz głową, ale pewnie łapie piłkę Tobiasz.
48' - Luquinhas faulowany przy wyprowadzeniu piłki.
48' - Koniec pierwszej połowy

Po pierwszych 45 minutach Legia 1, Brøndby 2. Obie ekipy jeśli miały okazje, to je wykorzystywały. Gospodarze mają widoczną przewagę w posiadaniu piłki, ale gra jest generalnie wyrównana. Duńczycy dominują legionistów szybkością, przyśpieszenia akcji robią zdecydowaną różnice, jednak sami również mają spore problemy w defensywie, które w drugiej części "Wojskowi" muszą wykorzystać.
Obie drużyny już na boisku, bez żadnych zmian w składach. Drugą połowę rozpoczną legioniści.

46' - Legioniści rozgrywają piłkę na własnej połowie, Brøndby w średnim pressingu.
47' - Wass naciska Vinagre, Portugalczyk nastąpił na stopę pomocnika. Rzut wolny dla gospodarzy około 40. metrów od bramki Legii.
47' - Płaska centra Wassa na dalszy słupek wybita przez graczy Legii.
48' - Legioniści wychodzą z kontrą, ale centra z głębi pola Vinagre zablokowana przez Wassa i Brøndby szybko wraca do posiadania.
49' - Centra Bischoffa wybita głową przez Augustyniaka. Zbierają piłkę gospodarze, Wass nabiega na strzał z dużej odległości... nieznacznie obok słupka.
50' - Goncalves przerzuca do Kuna, wahadłowy schodzi na lewą nogę i płasko centruje, ale bez adresata.
50' - Świetny powrót Kapustki za Narteyem, który czystko odbiera od tyłu na własnej połowie.
51' - Kolejny raz Kun zbyt łatwo przegrywa pojedynek ofensywny z Bischoffem.
52' - Górne podanie do Bischoffa na lewe skrzydło, świetnie ubezpiecza tą przestrzeń Kapustka, który jest jeszcze faulowany.
52' - Prosta strata Luquinhasa, Brazylijczyk próbuje wrócić za Wassem i fauluje pomocnika. kolejna szansa na groźne dośrodkowanie dla gospodarzy.
53' - Do stojącej piłki podchodzi Wass, centruje na dalszy słupek, ale znacznie przeciągnął swoje zagranie.
53' - Górne podanie do Kuna, kolejny przegrany pojedynek o piłkę wahałowego.
54' - Augustyniak próbuje zagrać za linie obrony, Pekhart w pojedynku z Lauritsenem trafiony dłonią.
54' - Czech potrzebuje pomocy medyków.
55' - Napastnik spokojnie powróci do gry.
56' - Wass próbuje przelobować obronę Legii, Kun zabezpiecza piłkę, która wychodzi za linie końcową.
56' - Luquinhas do Pekharta, który jest znów poturbowany, ale gwizdek sędziego milczy.
57' - Coraz ostrzej grają gospodarze, teraz kolejny faul, tym razem w środku pola.
57' - Odbiór Goncalvesa, ale traci szybciutko Pankov i gospodarze uspokajają grę.
58' - Luquinhas, Kapustka na skrzydło do Kuna, centra wahadłowego z linii końcowej... do nikogo.
58' - Jeszcze Kapustka, Augustyniak do Luquinhasa, Brazylijczyk wbiega w pole karne, ale spokojnie radzą sobie z nim defensorzy.
59' - Kolejne słabe zagranie Kuna na pole karne Brøndby, które spokojnie wyłapał Pentz.
60' - Pankov dobrze odbiera piłkę przy własnym polu karnym i jest ostro potraktowany przez Bundgaarda.
60' - Ryzykownie rozgrywają legioniści przyciśnięci pressingiem, kolejny faul rywala, tym razem na Barcii.
60' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Blaz Kramer
60' - Zmiana Legia: Patryk Kun Paweł Wszołek
61' - Pierwsza akcja rezerwowego Kramera, Słoweniec na przebój środkiem pola, zagrywa prostopadle za linie obrony, ale nie poszedł za akcja Gual.
62' - Brøndby spokojnie rozgrywa piłkę na połowie Legii, napędzenie ataku, ale dobrze reaguje Augustyniak.
63' - Szybko traci Wszołek, centruje z lewej strony Bischoff, ale dobrze kryty przez Barcię Kvistgaarden nie zdołał oddać strzału.
64' - Minął już ponad kwadrans drugiej części, legioniści bardzo rzadko przy polu karnym rywala.
65' - Odbiór rywala na 18. metrze, mocny strzał... blokuje Pankov.
65' - Luquinhas połyka przestrzeń i jest faulowany przez Wassa.
65' - Żółta kartka: Daniel Wass (Brøndby)
66' - Zmiana Brøndby: Sebastian Sebulonsen Sean Klaiber
67' - Centra Kapustki, jednak nie doszła do Kramera, wcześniej wybił ją defensor.
67' - Vinagre na lewym skrzydle, centra Portugalczyka przeciągnięta. Jeszcze Kapustka na pole karne do Goncalvesa, Portugalczyk zgrywa w głąb, ale zbija piłkę Pentz.
68' - Luqinhas schodzi z lewej strony do środka, próbuje zagrać prostopadle na pole karne, ale nie ma w tym miejscu nikogo.
68' - Wszołek walczy o piłkę z Bischoffem, wahadłowy wywalczył rzut rożny. To będzie pierwszy korner dla Legii w tym meczu.
69' - Kapustka w kierunku Barcii, ale uprzedził Hiszpana Rasmussen.
69' - Jeszcze jedna centra pomocnika, został na polu karnym Augustyniak, obrońca uderza głową zza defensora Brøndby, ale niecelnie.
70' - Brøndby zdecydowanie szanuje wynik meczu, kompletnie nie ma ochoty, by przyśpieszyć swoje poczynania.
70' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
71' - Strzelec gola: Luquinhas (Legia)!
72' - Ależ błąd w tym spokojnym rozgrywaniu gospodarzy. Fatalną stratę przy własnym polu karnym Narteya wykorzystał Luquinhas, zagrał na pole karne do Kramera, Słoweniec w sytuacji sam na sam wyłożył jeszcze piłkę do pustej bramki Brazylijczykowi, który pewnie wykończył kontratak. Legio, do końca!
73' - Kolejna strata rywala w rozegraniu, Goncalves uruchamia Guala prostopadłym podaniem, ale Hiszpan w dryblingu prosto traci.
74' - Bischoff do Narteya na skraj pola karnego, pomocnik zbiera się do strzału, ale znów blokują go legioniści.
74' - Wszołek dobrze mija rywala na prawej stronie, ale zagrywa po ziemi zbyt blisko bramki, więc łapie piłkę Pentz.
74' - Dobrze poradził sobie w defensywie Pankov i jak najdalej oddalił zagrożenie.
75' - Centra Bischoffa, wychodzi do piłki Tobiasz, ale uprzedził go Kvistgaarden, który nie trafił głową do pustej bramki. Ogromne szczęście legionistów.
75' - Zmiana Brøndby: Mathias Kvistgaarden Ohi Omoijuanfo
75' - Zmiana Brøndby: Filip Bundgaard Oscar Schwartau
76' - Szybka akcja legionistów, Luquinhas prostopadłym podaniem uruchomił Vinagre, ale Portugalczyk zdecydowanie przeciągnął centrę.
77' - Jeszcze Wszołek kombinacyjnie z Kapustką, pomocnik lobem zagrywa za linie obrony, wahadłowy uderza mocno lewą nogą, ale wysoko nad bramką.
77' - Centra na pole karne Legii z głębi pola, do nikogo i wyłapuje ją Tobiasz.
78' - Brøndby na połowie Legii, ale w prosty sposób traci Bischoff na rzecz Pankova.
79' - Legia wychodzi z kontrą, Luquinhas na przebój, ale powstrzymuje go czysto Suzuki.
79' - Kramer fauluje Wasa w środkowej strefie boiska.
80' - Krótkie rozegranie rzutu wolnego do Bischoffa, wahadłowy schodzi na prawą nogę i uderza po krótki rogu... blokuje Pankov.
80' - Kolejna centra Bischoffa, wybija głową Augustyniak.
81' - Znów Bischoff przy piłce, schodzi na prawą nogę i centruje, ale czujnie na przedpolu Tobiasz, który piąstkuje piłkę.
82' - Zmiana Legia: Marc Gual Migouel Alfarela
82' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Ryoya Morishita
83' - Legioniści przyciskani w rozegraniu pressingiem, ale radzą sobie z nim.
83' - Szybka akcja wyprowadzona przez Morishitę, Wszołek centruje z prawej flanki, ale piłka jest za mocna do opanowania dla Luquinhasa.
84' - Suzuki, Bischoff, wydawało się, że powstrzymał go Wszołek, ale do piłki doszedł jeszcze Schwartau... fenomenalna interwencja Tobiasza.
85' - Znów groźnie w polu karnym Legii, ogromne zamieszanie... oddalili na chwilę zagrożenie legioniści.
86' - Fatalnie traci na własnej połowie Augustyniak, szarżuje Suzuki, ale świetnie wraca się do obrony Luquinhas i jest faulowany.
87' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
87' - GOL ANULOWANY!
87' - Mamy świetny kontratak legionistów, Kramer wykłada piłkę na pustą bramkę do Morishity... ale Słoweniec wcześniej na pozycji spalonej.
87' - Akcja jest jeszcze analizowana, czekamy na decyzję.
88' - Czekamy, czekamy...
88' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
88' - Strzelec gola: Ryoya Morishita (Legia)!
89' - ...i doczekaliśmy się! Świetnie wyprowadził kontrę Alfralea, NIE BYŁ na spalonym Kramer, który po raz drugi obsłużył w polu karnym kolegę z drużyny, a Morishita strzela swojego pierwszego gola w barwach Legii. Akcja trzech rezerwowych na wagę prowadzenia!
90' - Centra Vinagre zdecydowanie przeciągnięta. Legia jednak nie cofa się, chce naciskać rywala.
91' - Centra z lewej flanki Brøndby zablokowana przez jednego z legionistów.
91' - 4 minuty doliczone do drugiej połowy.
91' - Wass centruje z głębi pola, wybija głową Goncalves.
91' - Suzuki w środku pola, gubi piłkę i jak najdalej wybija Barcia.
92' - Świetnie zastawia się z piłką Vinagre, będzie aut dla Legii.
93' - Zmiana Brøndby: Daniel Wass Josip Radosević
93' - Zmiana Brøndby: Noah Nartey Emmanuel Yeboah
94' - Bliski faulu na własnym polu karnym był Barcia, który przytrzymywał rywala za koszulkę, ale po długiej analizie sędzia nakazał grać dalej.
94' - Duży błąd w rozegraniu Brøndby, legioniści mają aut na własnej połowie, mogą uspokoić grę.
95' - Koniec meczu!

MAMY TO! Legia walcząca do końca! Legioniści przez większą część drugiej połowy nie grali nic, ale w ostatnich 20 minutach wrzucili szósty bieg i zdołali wywalczyć bardzo ważne zwycięstwo w Danii. Do Warszawy wracamy z jednobramkową przewagą przed rewanżem i zwiększonymi szansami na awans do następnej rundy!
Po więcej materiałów z tego magicznego wieczoru w Danii zapraszamy na legionisci.com!
Trwa wspólna radość kibiców z piłkarzami. "C**j z zakazami, hej Legio jesteśmy z wami!"