Kraków - Niedziela, 11 sierpnia 2024, godz. 17:30
  • 22' Kramer
2 (2)

Sędzia: Paweł Malec
Widzów: 3495

16:03 - Witamy z Krakowa, gdzie na stadionie Cracovii za półtorej godziny Legia zmierzy się z Puszczą Niepołomice.
16:04 - Spotkania na żywo nie obejrzą kibice Legii, bowiem sektor gości został zamknięty po meczu Cracovii z Widzewem.
16:15 - Znamy już wyjściową jedenastkę "Wojskowych" na dzisiejszy mecz. Nie jest zaskakujące, że znajduje się w niej masa zmian względem czwartkowego spotkania w eliminacjach Ligi Konferencji. Zestawienie wygląda jednak ciekawie i dość ofensywnie. Dla Kacpra Chodyny i Jean-Pierra Nsame będzie to debiut w pierwszym składzie.
16:32 - Skład gospodarzy dość defensywny. W ataku wystąpią dziś lewy obrońca Dawid Abramowicz czy pomocnik Jakov Blagaić, który po raz pierwszy wybiegnie na boisko w wyjściowej "jedenastce". Zdecydowanie warci uwagi są Lee Jin-hyun i Michalis Kosidis, na których szczególnie trzeba będzie zwrócić uwagę.
16:55 - Od kilku minut na murawie rozgrzewają się golkiperzy Legii. W tym momencie na drugą stronę wybiegł cały skład gospodarzy.
16:58 - Na boisku również reszta piłkarzy Legii. Do rozpoczęcia meczu trochę ponad pół godziny.
17:05 - Puszcza w zeszłym sezonie zajęła ostatecznie 12. miejsce w tabeli, zdobywając 40 punktów. Początek obecnych rozgrywek nie jest udany dla podopiecznych trenera Tomasza Tułacza. Na inaugurację przyszła wyjazdowa porażka z Jagiellonią (0-2), ale w 2. kolejce postawili się Górnikowi i po walce zremisowali z nim 2-2. Przed tygodniem Puszcza doznała kolejnej porażki, ulegając w Lubinie Zagłębiu 0-1.
17:08 - Fakty pokazują jednak, że dla Legii nie musi to być wcale łatwy mecz. Legioniści od awansu Puszczy do Ekstraklasy nie wygrali jeszcze z niepołomicką drużyną, remisując oba spotkania w zeszłym sezonie 1-1. Dodatkowo na stadionie Cracovii, na którym jest rozgrywany dzisiejszy mecz, Legia wygrała ostatni raz w listopadzie 2020 roku. Do dzisiejszego meczu "Wojskowi" trzykrotnie przegrali z Cracovią i podzielili się punktami z Puszczą. Czy więc legionistom uda się dziś przełamać? Przekonamy się już niedługo.
17:12 - - Warszawska drużyna jest markowym zespołem. Posiada zawodników o jakości i charakterystyce takiej, która buduje trudny zespół do pokonania. Ale nie ma rzeczy niemożliwych. Legia Legią, ona zawsze będzie mocnym zespołem. Najważniejsze jest to, jak my zagramy i co zaprezentujemy na boisku. Jeśli będziemy funkcjonować na takim poziomie, jaki nas zadowala, to możemy stawić czoła, natomiast jeśli nie, to postawimy się w trudnej sytuacji. Zakładam scenariusz pozytywny - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej trener gospodarzy, Tomasz Tułacz, który niedługo będzie świętować 9-lecie pracy w klubie.
17:13 - Na termometrach 27 stopni Celsjusza, a murawa... w ogóle nie podlana, co jednak jest standardem. Legia zgłaszała to sędziom i delegatowi, ale o przygotowaniu boiska decyduje gospodarz.
17:15 - - Nie będę zdradzać planów na mecz z Puszczą. Przegraliśmy mecz ligowy, ale nie możemy zacząć seryjnie oddawać punktów. Nie wydaje mi się, żebym miał piłkarzy wybierających jakiś mecz. Do każdego spotkania przygotowujemy się na maksimum naszych możliwości, z szacunku do przeciwnika i naszych kibiców - zapewnia trener Legii, Goncalo Feio.
17:20 - Piłkarze już w szatniach, do pierwszego gwizdka sędziego pozostało tylko 10 minut.
17:27 - Ruszyli! Legioniści zagrają dziś w zielonych trykotach, a gospodarze na biało.
17:28 - Jeszcze losowanie kapitanów. Tym w drużynie Legii jest dziś Artur Jędrzejczyk.
17:30 - Piłka już na środku murawy, pierwsi kopną ją gospodarze.

1' - Pierwsze przewinienie, Chodyna fauluje w walce o górną piłkę przy linii bocznej.
2' - Ciekawe rozegranie, piłkarze Puszczy rozbiegają się w polu karnym, ale dobrze reaguje Nsame, który nabija rywala.
3' - Morishita na prawej flance, ale łatwo traci posiadanie.
4' - Chodyna, Morishita centruje z prawego skrzydła, lecz przecina to podanie jeden z defensorów.
4' - Daleki wrzut z autu Jędrzejczyka na pole karne, ale nikt go nie przecina.
4' - Jeszcze Luquinhas drybluje przed polem karnym, ale jest zablokowany. Chodyna wbiega z prawej strony w pole karne... rzut rożny.
5' - Do piłki podchodzi Vinagre, główkuje Yakuba i będzie korner z drugiej strony.
5' - Znów Vinagre, najwyżej wyskakuje Kramer i uderza bardzo nieskutecznie.
6' - Strata Chodyny na własnej połowie, ale gospodarze wycofują akcję.
7' - Siplak na linie obrony Legii, o piłkę walczą Blagaić z Ziółkowskim... młody defensor górą.
7' - Morishita środkiem pola powstrzymany przez Stępnia.
8' - Akcja Puszczy lewą stroną, Siplak wbiega w pole karne i wywalczył rzut rożny.
9' - Centra Lee na dalszy słupek, zgrywa głową jeden z gospodarzy, ale dobrze piąstkuje Tobiasz.
9' - Centra Stępnia z prawej strony na dalszy słupek, lecz nikt jej nie zamyka.
10' - Vinagre traci piłkę na lewej stronie, ale dobrze wraca się Luquinhas i szybko odbiera.
10' - Próba podania za linie obrony legionistów, ale fatalna w wykonaniu.
11' - Legia w ataku pozycyjnym, Ziółkowski z długim podaniem przeciętym przez defensorów.
13' - Wrzut z autu Abramowicza na pole karne, sporo zamieszania... wybija Goncalves. Jeszcze dośrodkowuje Abramowicz, głową zgrywa Serafin, niepilnowany jest Kosidis... Grek fatalnie przestrzelił, Puszcza powinna prowadzić.
14' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
14' - Strzelec gola: Ryoya Morishita (Legia)!
16' - Cóż za kontra Legii! Świetnie odebrał piłkę Luquinhas i podprowadził ją pod pole karne Puszczy, dograł do Morishity, który spojrzał, uderzył z dystansu, a piłka odbita jeszcze od murawy wpadła do siatki przy samym słupku. Idealny strzał Japończyka i prowadzenie Legii!
16' - Daleki wrzut z autu w pole karne Legii, strzał... rzut karny.
16' - Ręką to uderzenie zablokował Vinagre.
17' - Legioniści mogą długo nie cieszyć się z tego prowadzenia.
17' - Craciun vs Tobiasz.
17' - GOL! Puszcza Niepołomice
17' - Strzelec gola: Artur Craciun (Puszcza) z karnego!
18' - Mołdawianin uderza blisko ziemi w prawą stronę, wyczuł jego intencje golkiper Legii, musnął piłkę palcami, ale nie dał rady jej wybić. Legia 1. Puszcza 1.
19' - Legia atakuje prawą stroną, Morishita próbuje przedryblować rywala, ale będzie tylko wrzut z autu.
20' - Rozegranie na krótko, Morishita centruje w kierunku Nsame, ale Kamruńczyk uprzedzony przez obrońcę.
21' - Kontra Puszczy, Lee na prawej stronie pola karnego centruje... główkuje Morishita.
21' - Siplak płasko na pole karne z lewej strony, radzi sobie z piłką Tobiasz.
21' - Nsame dostaje piłkę od Chodyny na polu karnym, ale jest powstrzymany przed obrońcę. Rzut rożny.
22' - Płaska centra na bliższy słupek, skakał tam Jędrzejczyk, ale nie doszedł do piłki.
22' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
22' - Strzelec gola: Blaz Kramer (Legia)!
23' - I Legia znów na prowadzeniu! Fenomenalną wrzutką z prawej strony popisał się Vinagre, przepuścił piłkę Jędrzejczyk, swoje miejsce wywalczył Kramer, który z zimną krwią wpakował piłkę do siatki!
25' - Puszcza w akcji na połowie Legii, odbiera piłkę Goncalves, centra na Kramera na pole karne, Słoweniec zgrywa w kierunku Nsame, ale za linie końcową wybija piłkę defensor.
26' - Kolejna dobra centra Vinagre, ale nie doszedł do niej Jędrzejczyk. Jeszcze Nsame z prawej strony pola karnego... kolejny korner.
26' - Vinagre na bliższy słupek, ale piłka nie przechodzi pierwszego z rywali.
27' - Jędrzejczyk wrzuca z autu na pole karne, ale wybijają defensorzy.
27' - Dobra próba podania za linie obrony Goncalvesa, jednak połapali się w tym zagraniu obrońcy.
28' - Szybka kontra Puszczy, przerzut na prawe skrzydło i wywalczony aut blisko pola karnego Legii.
28' - Długi wyrzut Abramowicza, główkuje Nsame.
29' - Vinagre zbyt wysoko podnosi nogę i fauluje Blagaicia przy wyjściu z kontrą.
29' - Centra z rzutu wolnego Serafina, główkuje Nsame. Jeszcze przed polem karnym znalazł się Siplak, uderza z prostego podbicia... wysoko nad bramką.
30' - fot. Woytek / Legionisci.com
30' - Chodyna centruje na pole karne, ale uprzedził napastników Craciun.
31' - Jędrzejczyk, kolejna próba centry Chodyny, fatalne wykonanie i od bramki zacznie Komar.
31' - Ziółkowski odbiera piłkę na własnej połowie, ale arbiter uznał, że defensor przekroczył przepisy.
32' - Lee wrzuca na prawą stronę pola karnego, główkuje jeden z graczy Puszczy, ale pierwszy do piłki dopada Luquinhas.
33' - Vinagre zbiega do środka pola, przerzuca piłkę po ziemi na prawą stronę, ale jest faulowany.
33' - Żółta kartka: Jakov Blagaić (Puszcza)
33' - Portugalczyk zaatakowany w kostkę potrzebuje pomocy medycznej.
34' - Na szczęście Vinagre nic nie jest, będzie w stanie dalej grać.
35' - Rozegranie rzutu wolnego na krótko, Morishita wbiega w pole karne, wślizg Siplaka i nie będzie nawet rzutu rożnego.
36' - Morishita odbiera piłkę na własnej połowie, przerzuca ją do Vinagre, ale legioniści zwolnili akcję.
36' - Morishita faulowany przez Siplaka około 40 metrów od bramki Puszczy.
37' - Centra Vinagre zdecydowanie za płaska, wybija wślizgiem jeden z defensorów, ale źle trafia w piłkę, ta leci w światło bramki, lecz zbyt wolno, by zaskoczyć Komara.
39' - Legia w ataku pozycyjnym, przyspieszenie podaniem do Nsame, ale Kameruńczyk fatalnie odgrywa z pierwszej piłki.
40' - Jędrzejczyk w pojedynku z Lee na prawej stronie, wydawało się, że Koreańczyk faulował obrońcę Legii, tymczasem będzie aut dla Puszczy.
40' - Daleki wyrzut, legioniści radzą sobie z nim, a Siplak ostro fauluje Luquinhasa.
40' - Żółta kartka: Michal Siplak (Puszcza)
41' - GOL! Puszcza Niepołomice
41' - Strzelec gola: Jakov Blagaić (Puszcza)!
42' - Cóż za błąd Goncalvesa... Długą piłkę rywala zneutralizował Kapuadi, Portugalczyk fatalnie przyjął piłkę i stracił na rzecz Blagaicia, który uderzył z dystansu i nie dał szans Tobiaszowi. Znów mamy remis.
43' - fot. Woytek / Legionisci.com
43' - Kramer zgrywa piłkę przed pole karne, strzał Luquinhasa zablokowany. Jeszcze uderza Goncalves... również blokada defensorów, ale będzie rzut rożny.
44' - Vinagre na środek pola karnego, piąstkuje Komar.
44' - Na boisku leży Blagaić, który dostał mocny cios piłką. Do Chorwata biegną już medycy.
46' - Daleki wrzut z autu Legii wybity głową przez Craciuna. Jeszcze dośrodkowanie i Mołdawianin wybija na rzut rożny.
46' - Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.
46' - Vinagre wysoko na skraj pola karnego, skacze najwyżej Kramer, ale uderza pod piłkę i z łatwością wyłapuje ją Komar.
47' - Kramer zagapił się i stracił piłkę na połowie rywala, ale dobrze powrócił do defensywy, zastawił się i jest faulowany.
48' - Ziółkowski górą za linie obrony, ale zdecydowanie za mocno i poza zasięgiem dla kolegów z ofensywy.
48' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy w Krakowie remis 2-2. Legioniści dwukrotnie prowadzili, ale dwa indywidualne błędy spowodowały, że gospodarzom udało doprowadzać się do wyrównania. Jakość jest po stronie stołecznej drużyny, to ona prowadzi grę i stwarza sobie więcej okazji, jednak za głupie błędy trzeba płacić. Oby obyło się bez nich w drugiej części i legioniści wrócili do Warszawy z trzema punktami.

45' - Zmiana Puszcza: Jakov Blagaić Mateusz Cholewiak
46' - Wracamy po przerwie. W Puszczy jedna zmiana - na boisku pojawił się były zawodnik Legii, Mateusz Cholewiak. Od środka Legia.
47' - Złe podanie Goncalvesa górą za linie obrony rywala.
48' - Złe wybicie Komara przejmuje Goncalves, Luquinhas pociągnął środkiem pola, nieco wyrzucił Nsame na lewej stronie pola karnego, a Kameruńczyk uderzył obok bramki.
49' - Dobry odbiór Vinagre na lewej stronie defensywy, wychodzi z kontrą Morishita i jest powstrzymany nieprzepisowo.
49' - Chodyna na prawym skrzydle, przekłada piłkę na lewą nogę, ale źle centruje.
50' - Indywidualna akcje Lee, Koreańczyk w pojedynku szybkościowym z Kapuadim nie daje rady.
51' - Serafin zagrywa górną piłkę, dobrze głową reaguje Chodyna.
51' - Cholewiak na prawej stronie, Lee naciskany przez Luquinhasa wycofuje.
52' - Lee na pole karne do Serafina, ale czujny jest Ziółkowski.
53' - Abramowicz wrzuca z autu na pole karne, piłka leci w światło bramki, ale łapie ją Tobiasz.
53' - Legia od początku drugiej połowy ma problem z utrzymaniem się przy piłce, to Puszcza zdecydowanie prowadzi grę.
54' - Komar bliski straty po pressingu Nsame, ale w ostatnim momencie udało mu się wybić piłkę.
55' - Centra Lee z głębi pola wyłapana przez Tobiasza.
55' - Znów problemy legionistów, Kramer z pierwszej piłki fatalnie odgrywa i Puszcza powraca po krótkiej przerwie do posiadania.
56' - Zmiana Legia: Claude Goncalves Rafał Augustyniak
56' - Zmiana Legia: Jean-Pierre Nsame Marc Gual
56' - Podwójna zmiana w Legii. To były słabe występy Goncalvesa i Nsame. Augustyniak zagra dziś na pozycji defensywnego pomocnika.
57' - Vinagre, Luquinhas prostopadle w kierunku Kramera, ale zdecydowanie za mocno.
58' - Walka o piłkę Kosidisa z Ziółkowskim, górą defensor Legii. Puszcza jednak odbiera, centra z prawej strony wybita przez Chodynę.
59' - Kolejna centra, wybija Ziółkowski, piłka jednak nadal w polu karnym, Augustyniak próbuje wybić i trafia w rywala. Kolejny rzut karny.
59' - Tym razem do piłki podejdzie Lee.
60' - NIEWYKORZYSTANY KARNY! Lee Jin-hyun (Puszcza)
61' - Lee górą w prawą stronę... Fenomenalnie wyciągnął się Tobiasz!
62' - Nadal remis, jednak Puszcza kolejny raz centruje, głową zgrywa Craciun, na dalszym słupku jest jeden z graczy gospodarzy i na szczęście trafia tylko w boczną siatkę. Masa szczęścia Legii w ostatnich sekundach.
62' - Daleki wrzut z autu Jędrzejczyka wybity przez rywali.
63' - Luquinhas, Kramer na polu karnym, wystawia piłkę do strzału Morishicie, ale połapali się w tym rywale.
63' - Chodyna centruje z biegu na pole karne, ale defensorzy wyprzedzili Kramera. Wybicie Puszczy, biegnie do piłki Cholewiak, ale w ostatnim momencie wyprzedził go Jędrzejczyk.
64' - Abramowicz zagrywa po ziemi na pole karne, uderza Kosidis, lecz wysoko nad bramką.
64' - Morishita prostopadle do Chodyny, wahadłowy zgrywa w głąb pola karnego, ale dobrze reagują obrońcy.
65' - Dośrodkowuje Vinagre z linii końcowej, lecz piłkę z łatwością wybijają obrońcy.
65' - Naprawdę nie wygląda to dobrze. Masa strat po stronie Legii, Puszcza nakręca się taką grą i cały czas prze do przodu.
66' - Dośrodkowuje Lee, uderzenie głową z łatwością broni Tobiasz.
67' - Żółtą kartką ukarany trener Arkadiusz Malarz awanturujący się przy linii.
67' - Zmiana Legia: Blaz Kramer Migouel Alfarela
67' - Zmiana Legia: Jan Ziółkowski Sergio Barcia
68' - Vinagre, Luquinhas wbiega w pole karne, wykłada piłkę Morishicie, ale Japończyka uprzedził defensor.
69' - Augustyniak zewnętrzną częścią stopy uruchamia Alfarelę, Francuz odgrywa przed pole karne do Morishity, ale strzał pomocnika blokują defensorzy.
69' - Kapuadi głową prosto pod nogi Lee, Koreańczyk składa się do strzału z dystansu... wysoko nad bramką.
70' - Górna piłka do Alfareli, Francuz jednak nie skleił piłki do nogi i wyłapał ją Komar.
70' - Zmiana Puszcza: Piotr Mroziński Ioan-Calin Revenco
71' - Barcia świetnie środkiem pola do Guala, Hiszpan pogubił piłkę, ale zebrał ją Luquinhas, Brazylijczyk wykonuje centro-strzał, ale niecelnie.
72' - Fatalna strata Kapuadiego, Kosidis rozprowadza akcję, Lee centruje z lewej strony, ale wybija głową Chodyna.
72' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
73' - Nieporozumienie Jędrzejczyka z Chodyną, centruje przed pole karne Lee, uderza jeden z gospodarzy... świetna blokada Barcii.
73' - Revenco uruchomiony na prawej flance, ale nie zdążył dojść do piłki.
74' - Cóż za fala błędów ze strony Legii, tym razem w aut przy rozegraniu wybija Barcia.
75' - Morishita próbuje zagrać za linie obrony do Chodyny, ale zdecydowanie za mocno.
76' - Abramowicz zagrywa po ziemi na pole karne, jednak wprost do nóg Augustyniaka.
76' - Morishita z Alfarelą przy polu karnym Puszczy, piłkę dostaje Gual, uderza... przyblokowany strzał ze spokojem łapie Komar.
77' - Błąd Morishity, Serafin do Abramowicza, centrę na dalszy słupek wybija głową Vinagre.
77' - Legioniści kompletnie pogubieni w rozegraniu, w drugiej połowie nie wychodzi im praktycznie nic.
78' - Barcia do Guala, ale Hiszpan fatalnie zachowuje się przed polem karnym Puszczy.
79' - Legioniści dłużej na połowie rywala, ale Barcia fatalnie zagrywa w kierunku Alfareli.
80' - Luquinhas rozpędza się w środku pola, zagrywa do Guala, który znów traci piłkę.
80' - Zmiana Legia: Artur Jędrzejczyk Radovan Pankov
81' - Krótka przerwa w grze, na boisku leży Stępień, który potrzebuje pomocy medycznej.
82' - Wracamy do gry.
82' - Augustyniak odbiera piłkę Siplakowi, ale zagrywa prosto za linie boczną.
82' - Daleki wrzut z autu Abramowicza wybija głową Pankov.
83' - Legioniści mogli wyjść z kontrą, ale Vinagre zagrywa wprost pod nogi rywala.
84' - Chodyna próbuje centry spod linii końcowej, lecz jest zablokowany.
84' - Strata Augustyniaka, fauluje jeszcze Cholewiaka.
85' - Żółta kartka: Rafał Augustyniak (Legia)
85' - Zmiana Puszcza: Michalis Kosidis Mateusz Radecki
85' - Zmiana Puszcza: Jakub Serafin Michał Walski
86' - Centra Abramowicza zablokowana przez Chodynę, wrzut z autu dla Puszczy na wysokości pola karnego.
87' - Daleki wrzut na pole karne, nie zdołał złapać piłki Tobiasz. Radecki uderza z półobrotu na prawej stronie pola karnego... świetnie broni młody golkiper!
88' - Augustyniak do Vinagre, Portugalczyk centruje z lewej flanki na dalszy słupek, ale spokojnie wyłapuje piłkę Komar.
88' - Alfarela faulowany w środku pola.
89' - Strata Vinagre na połowie Puszczy, Lee na prawej flance, ale wycofuje piłkę.
90' - Luquinhas, Vinagre płasko po ziemi na pole karne... do nikogo.
90' - Na murawie leży Alfarela, potrzebuje pomocy medyków.
91' - Do drugiej połowy arbiter doliczył 5 minut.
92' - Vinagre faulowany w środkowej strefie boiska.
94' - Abramowicz z połowy boiska dorzucił z autu na pole karne, ale w walce o piłkę faulował Yakuba.
94' - Luquinhas faulowany około 30 metrów od bramki Puszczy.
95' - Vinagre zaskakująco uderza, ale broni Komar. Wcześniej jeszcze faulowany jeden z graczy Puszczy.
96' - Kolejna przerwa w grze. Medycy opatrują rozcięty nos Siplaka.
97' - Centra Chodyny wybita przez obrońce. Jeszcze Morishita uderza sprzed pola karnego... fenomenalnie interweniuje Komar!
98' - Vinagre z rzutu rożnego zdecydowanie za lekko.
98' - Gual ograł Siplaka, ale następny rywal już faulowany przez Hiszpana.
98' - Koniec meczu!

Legioniści drugi raz z rzędu tracą ligowe punkty, tym razem remisując z Puszczą Niepołomice 2-2. Patrząc jednak na drugą połowę, Legia nie zasłużyła nawet na ten jeden punkt, więc trzeba go szanować. Klątwy nie zostały przerwane - trzeci mecz z Puszczą w Ekstraklasie i znów nie udało się jej pokonać, a na stadionie Cracovii Legia nie wygrała już piątego meczu z rzędu. Legia dziś zdecydowanie zawiodła.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej prosto z Krakowa, a po więcej materiałów zapraszamy na legionisci.com.