Warszawa - Czwartek, 22 sierpnia 2024, godz. 18:00
Herb Drita Gnjilane Drita Gnjilane
    0 (0)

Sędzia: Chris Kavanagh (Anglia)
    Widzów: 19316

17:00 - Witamy ze stadionu Legii przy Łazienkowieskiej! Już za godzinę początek meczu IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji pomiędzy Legią Warszawa a Dritą Gnjilane.
    Faworytem meczu jak i całej rywalizacji jest oczywiście drużyna z Warszawy. Każdy liczy na wynik, który pozwoli w pełni spokojnym jechać na rewanż do Kosowa.
    17:25 - Legioniści wbiegli na rozgrzewkę
    W porównaniu do meczu z Radomiakiem w gospodarzy nastąpiła tylko jedna zmiana. Do jedenastki wrócił Luquinhas zastępując Morishite
    17:43 - Głośne "CEEEEEEEEEEEE" oraz "Kto dziś wygra" wybrzmiało z ust spikerów dzisiejszego meczu
    17:50 - Kibice niemrawo zajmują swoje miejsca na stadionie. Do frekwencji z ostatnich meczów będzie dziś daleko
    17:51 - Zawodnicy obu drużyn, zeszli już do szatni, a to znak, że początek meczu blisko
    17:53 - Sen o Warszawie
    17:55 - Ruszyli! "Mistrzem Polski jest Legia!"
    Legia cała na biało, Drita cała na czarno

1' - Gramy! Rozpoczęli goście
    3' - Goście cały czas przy piłce. Legioniści szukają momentu, żeby doskoczyć i ją odebrać
    3' - Selmani strzela z 18. metrów, ale trafia w Jędrzejczyka
    5' - Teraz to gospodarze długo rozgrywają. Luquinhas próbuje przyspieszyć, ale natychmiast zostaje powalony na ziemię.
    7' - Kapustka fauluje Ovouke w środkowej strefie boiska
    7' - Długie podanie do Wszołka i mamy pierwszy rzut rożny w tym meczu
    9' - Po krótkim rozegraniu Vinagre znalazł się na pozycji spalonej
    11' - Goncalves strzela z pola karnego i trafia w ofiarnie interweniującego Dabiqaja
    12' - Rzut wolny dla gości po faulu Jędrzejczyka
    13' - fot. Mishka / Legionisci.com
    14' - Augustyniak z autu do Wszołka. Skrzydłowy podbiegł i strzelił z 5 metrów. Maloku z trudem wypiąstkował piłkę przed siebie!
    14' - Żółta kartka: Albert Dabiqaj (Drita)
    15' - Zawodnik gości ukarany za faul na Bartoszu Kapustce
    16' - fot. Mishka / Legionisci.com
    18' - Składna akcja gospodarzy zakończona celnym strzałem Augustyniaka
    21' - Kontratak Drity. Selmani prostopadle podaje do Dabiqaja, ale w porę we wszystko wmieszał się Barcia przejmując piłkę
    25' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
    27' - W wyskoku do górnej piłki, "Jędza" uderza ręką Krasniqi i otrzymuje karę indywidualną od sędziego
    29' - Żółta kartka: Hasan Gomda (Drita) - KARTKA ANULOWANA PRZEZ VAR
    29' - Gomda bezpardonowo powala na murawę Alfarele i otrzymuje żółtą kartkę
    30' - ...ale mamy VAR!
    30' - Czerwona kartka: Hasan Gomda (Drita)
    31' - Tak jest! Zmiana decyzji! Czerwona kartka! Gramy w przewadze!
    35' - Alfarela strzela z główki obok bramki
    37' - Przeszkodzili sobie wzajemnie Alfarela z Kapustką, w efekcie czego Francuz nie trafił w piłkę
    38' - Dośrodkowanie Pawła Wszołka i golkiper gości musiał się postarać, żeby obronić strzał Blaza Kramera
    39' - fot. Mishka / Legionisci.com
    39' - Legia w natarciu. Dwójkowa akcja Luquinhasa z Kramerem zatrzymała się graczu gości
    40' - Już kibice widzieli piłkę w bramce a to tylko rzut rożny po ofiarnej interwencji Mesy
    41' - Żółta kartka: Ruben Vinagre (Legia)
    42' - Bezsensowne pociągnięcie za koszulkę przeciwnika
    42' - fot. Mishka / Legionisci.com
    42' - Mecz z trybun ogląda najnowszy nabytek Legii.
    43' - Potworne zamieszanie w polu karnym i tylko rzut rożny po interwencji Kramera, choć goście domagali się rzutu karnego, po tym jak piłka od głowy Słoweńca trafiła go jeszcze w rękę
    46' - Sędzia dolicza 2 minuty
    48' - Przerwa w grze, Dabiqaj opatrywany przez lekarzy
    48' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
    50' - Koniec pierwszej połowy

Pierwsza połowa pod kontrolą Legii. Niestety brakuje konkretów pod bramką Maloku. Goście ograniczają się do kontrataków, szczególnie od momentu straty zawodnika.
    Gwizdy pożegnały zawodników.
    Wracamy na kilkanaście minut.
    Legia wraca na boisko
    Wygląda na to, że obyło się bez zmian w składach

47' - Kramer do tyłu i gramy
    48' - Goście od razu cofnęli się pod bramkę, a gospodarze starają się rozciągnąć postawione zasieki
    49' - Dośrodkowanie Wszołka, Maloku piąstkuje poza linię boczną boiska
    51' - Rzut rożny dla Legii
    52' - Szybko rozegrany, Augustyniak zwiódł rywala, ale uderzył nad poprzeczką z linii pola karnego
    53' - Niedokładnie podanie Augustyniaka do Wszołka i od autu wznowią grę goście
    55' - JAK TO NIE WPADŁO!!! Alfarela przejął piłkę, podciągnął kilkanaście metrów po czym podał do Luquinhasa. Brazylijczyk technicznym strzałem ominął bramkarza, ale piłkę nieuchronnie zmierzającą do bramki na rzut rożny wybił Mesa
    57' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    58' - Strzelec gola: Blaz Kramer (Legia)!
    59' - Piękna akcja Legii! Jędrzejczyk, Augustyniak, Kapustka, który uruchomił na skrzydle Wszołka. Skrzydłowy dośrodkował idealnie na głowę Blaza Kramera, który pod poprzeczką umieścił piłkę w bramce Maloku.
    61' - Koronkowa akcja Legii, zakończona stratą piłki przez Luquinhasa
    62' - Szykują się zmiany w ekipie gospodarzy
    62' - Vinagre mocno po ziemi w pole bramkowe, ale ani Kramer ani Wszołek nie zdołali przeciąć futbolówki
    63' - Zmiana Legia: Luquinhas Marc Gual
    64' - Zmiana Legia: Artur Jędrzejczyk Radovan Pankov
    65' - Pierwsza udana interwencja Pankova głową
    65' - fot. Mishka / Legionisci.com
    66' - Kapustka chciał uruchomić w polu karnym Alfarele, ale podał niedokładnie i piłka w rękach Maloku
    67' - Zmiana Drita: Kastriot Selmani Veton Tusha
    67' - Vinagre z dystansu, Maloku bardzo niepewnie odbija przed siebie, ale nie ma nikogo na dobitkę
    70' - Francuz minął dwóch zawodników Drity, ale strzelił bardzo niecelnie lewą nogą
    72' - Gual z 18 metrów i głową blokuje Ovouka
    72' - Do wejścia na plac gry gotowi już są Pekhart oraz Morishita
    73' - Zmiana Legia: Migouel Alfarela Ryoya Morishita
    74' - Zmiana Legia: Blaz Kramer Tomas Pekhart
    75' - Goncalves wślizgiem zażegnuje zapowiadającą się kontrę gości
    77' - Zmiana Drita: Albert Dabiqaj Ilir Mustafa
    77' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
    77' - fot. Mishka / Legionisci.com
    77' - Zmiana Drita: Besnik Krasniqi Arb Manaj
    79' - Na stadionie zgromadziło się dzisiaj 19316 kibiców
    80' - "Mazurek Dąbrowskiego" zaintonowany przez "Żyletę"
    81' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Kacper Chodyna
    81' - Komplet zmian w Legii wykonany
    83' - Znakomitą okazję na podwyższenie wyniku miał Pekhart, ale piłka pofrunęła w "niebo"
    84' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    84' - Strzelec gola: Marc Gual (Legia)!
    87' - Barcia zdecydował się na rajd - czym pewnie zaskoczył przeciwnika - i podał w pole karne do Morishity. Japończyk bez namysłu wycofał ją do tyłu na środek pola karnego i Gualowi nie pozostało nic innego jak wpakować futbolówkę do pustej bramki.
    88' - Napór Legii trwa. Tym razem po strzale Bartosza Kapustki i fenomenalnej interwencji Maloku piłka zatrzymała się na poprzeczce!
    89' - Kontuzja bramkarz gości. Potrzebna pomoc lekarzy.
    90' - Vinagre z narożnika boiska i Ajzeraj o mały włos a zaskoczyłby własnego bramkarza
    91' - Druga połowa przedłużona o 4 minuty
    92' - Żółta kartka: Tomas Pekhart (Legia)
    92' - Za odepchnięcie przeciwnika Czech obejrzał kartkę
    93' - Żółta kartka: Arb Manaj (Drita)
    94' - Taka sama kara spotkała zawodnika gości za podobne zachowanie
    95' - Chodyna dośrodkowanie i rzut rożny
    95' - Pekhart głową w kierunku dalszego słupka i wybijają obrońcy
    95' - Koniec meczu!

Legioniści wygrali pewnie i zasłużenie, choć na pewno nie jest to zaliczka, która pozwala spokojnie myśleć o rewanżu.
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy po więcej na Legionisci.com