Wrocław - Niedziela, 25 sierpnia 2024, godz. 20:15
  • 53' Kapustka
1 (0)

Sędzia: Szymon Marciniak
Widzów: 36208

14:30 - Witamy w dzień meczowy! Za niecałe 5 godzin Legia zagra we Wrocławiu. W kadrze na mecz zabrakło miejsca dla Steva Kapuadiego i Jean-Pierre Nsame.
Znamy już składy obydwu zespołów na dzisiejsze spotkanie.
19:38 - Kibice Legii zajmują miejsca w sektorze.
Ok. 36 000 tysięcy kibiców jest spodziewanych dzisiaj na stadionie we Wrocławiu
Po raz ostatni Legia wygrała we Wrocławiu w 2021 roku. Poprzedni mecz zakończył się porażką stołecznego zespołu 0-4
Przed spotkaniem mamy na stadionie krótki występ grupy Paktofonika
W sektorze Legii rozciągnięta została sektorówka Ultras Legia
Oprawa będzie też po stronie gospodarzy
Legioniści dziś w białych koszulkach i czarnych spodenkach, Śląsk na zielono
Piłkarze wychodzą na murawę
Jeszcze minuta ciszy ku uczczeniu strażaków poległych na służbie

1' - Rozpoczęli gospodarze
2' - Szybka akcja Legii i celny strzał Kramera
2' - Teraz niecelnie uderzał Schwarz
3' - Żółta kartka: Blaz Kramer (Legia)
3' - Żółtą kartką ukarany Kramer za stempel na nodze Paluszka
4' - Cebula chciał zaskoczyć obronę Legii
5' - Zagranie Kapustki do Wszołka, ten jednak nie przyjął piłki - ta została wybita na aut
6' - Daleki wrzut Augustyniaka z autu w pole karne, ale zawodnicy Śląska wybili piłkę
6' - Legioniści w ataku pozycyjnym, Kapustka zanotował jednak stratę. Chciał to wykorzystać Nahuel i przelobować wysuniętego bramkarza. Tobiasz nie miał jednak problemu ze złapaniem piłki
7' - Kibice Legii odpalili strobosopy w asyście małych flag
8' - Barcia w pojedynku z rywalem, sędzia uznał, że powstrzymywał go czysto
8' - Już akcja pod bramką Śląska, ale legioniści zanotowali szybką stratę
9' - Gual faulowany, ale daleko od bramki
10' - Barcia zagrywa w pole karne, Kapustka nie opanował jednak piłki
12' - Legia długo rozgrywa, ale strata w środku boiska. Dobrze wrócił Goncalves i przejął futbolówkę
12' - Goncalves do Vinagre, zagranie do Guala, ten jednak wybiegł za linię końcową
14' - Goncalves dobrze znalazł się w polu karnym, oddał piłkę Gualowi, ten został zablokowany
15' - pędzi Żukowski, zagranie przed bramkę, Augustyniak wybija z linii bramkowej!
16' - Centymetrów zabrakło Musiolikowi, żeby zdobyć bramkę
16' - Barcia fauluje rywala przy linii bocznej
17' - Gual przewraca się w środku boiska, rzut wolny dla Legii
18' - Goncalves do Kramera, piłka jednak przypadkowo trafia rywala i będzie rzut rożny dla Legii
21' - Guercio w pojedynku z Wszołkiem, powinien być rzut wolny dla Śląska
24' - Pomysłowa oprawa Śląska - transparent Piłka jest okrągła, a race są 2 + 2 odpalone race zamieniły się w Piłka jest okrągła, a rac jest 200
26' - Nieudane dośrodkowanie Żukowskiego, ale jeszcze wrzuca Nahuel. Nikt nie zamknął dośrodkowania, Jędrzejczyk przepuścił piłkę, a ta minimalnie minęła słupek bramki Tobiasza
26' - Chwila przerwy w grze
28' - Od bramki rozpocznie Tobiasz
30' - Jeszcze czekamy aż dym z rac się rozwieje
32' - Długo trwa ta przerwa, ale póki co widoczność na boisku jest słaba
33' - Wracamy do gry!
34' - Wszołek zamienił się pozycją z Vinagre
36' - Vinagre do Kapustki przy linii bocznej, ten nie zdołał utrzymać piłki w boisku
37' - Dalekie zagranie w pole karne Legii, dobrze Tobiasz
40' - Zagranie na lewo do Guala, ten miał problem z opanowaniem piłki i zacznie Śląsk
41' - Dobry odbiór Goncalvesa w środku boiska
42' - Guercio do Nahuela, ten strzela z lewej strony, ale zdecydowanie za lekko, by zaskoczyć Tobiasza
43' - Niedokładna wrzutka Guala, jeszcze przejął Vinagre, dośrodkował i musiał interweniować Leszczyński
44' - Kapustka z rzutu rożnego, Gual odegrał, jeszcze Vinagre...
44' - Niewiele z tego wyszło
46' - Sędzia doliczył 7 minut do pierwszej połowy
47' - Feio przekazuje Vinagre swoje wskazówki
48' - Augustyniak powstrzymuje wślizgiem akcję rywala
49' - Kapustka do Kramera, ten w biegu nie przyjął jednak piłki
50' - Vinagre mocno naciskany przez Nahuela, jeszcze asekuracja i legioniści utrzymali piłkę
50' - fot. Woytek / Legionisci.com
51' - Dużo niedokładności w tych ostatnich minutach
52' - Złe wybicie zawodnika Śląska, przejęli legioniści, strzela Kramer, ale bardzo lekko i bramkarz złapał piłkę
52' - W odpowiedzi bardzo niedokładne dośrodkowanie Schwarza
53' - Nahuel uderza z lewej strony ponad poprzeczką
54' - Tobiasz wyszedł za pole karne, wyskoczył do piłki i zderzył się z Jędrzejczykiem
54' - obaj leżą na murawie. Wygląda to bardzo źle
54' - Koniec pierwszej połowy

Tobiasz schodzi z boiska o własnych siłach, z kolei Jędrzejczyk znoszony jest na noszach
Artur Jędrzejczyk jest mocno zamroczony, zakrwawiony i trudno spodziewać się, by wyszedł na boisko w drugiej połowie
Obaj piłkarze Legii musieli pojechać do szpitala na badania, będą więc zmiany w składzie

43' - Zmiana Legia: Kacper Tobiasz Gabriel Kobylak
44' - Zmiana Legia: Artur Jędrzejczyk Radovan Pankov
47' - Legioniści rozpoczęli drugą połowę
48' - fot. Woytek / Legionisci.com
48' - Rzut rożny dla Śląska, było bardzo blisko gola! Najpierw uderzona przez Żukowskiego piłka uderzyła w Kobylaka, a dobitka była niecelna
49' - Bardzo, bardzo niecelny strzał Pokornego z dystansu
49' - Wszołek wygrał pojedynek z Guercio, ale dośrodkował niecelnie
50' - Daleki wrzut Augustyniaka z autu, ale żaden z legionistów nie przejął piłki
51' - Dwóch zawodników powstrzymywało Vinagre, ostatecznie to on jako ostatni dotknął piłkę i Śląsk wznowi od bramki
53' - Kramer uderza zza pola karnego tuż obok słupka
54' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
54' - Strzelec gola: Bartosz Kapustka (Legia)!
55' - Dośrodkowanie Vinagre, jeszcze podanie do Kapustki, ten ograł dwóch rywali i doskonale uderzył na bramkę, dając Legii prowadzenie!
57' - Źle wykonany rzut rożny przez Legię
58' - Barcia dwukrotnie wybija piłkę bezpiecznie na aut
59' - Legioniści pozwalają teraz Śląskowi pograć piłką
62' - Kramer mocno walczy o piłkę, ostatecznie ta po stronie gospodarzy
63' - Świetna interwencja Vinagre, ale zmarnowana szansa na kontrę
63' - Żółta kartka: Peter Pokorny (Śląsk)
63' - Zmiana Legia: Ruben Vinagre Patryk Kun
63' - Zmiana Śląsk: Arnau Ortiz Tudor Baluta
64' - Dośrodkowanie, Gual przedłuża głową, ale Leszczyński wyłapuje piłkę
64' - Żółta kartka: Rafał Augustyniak (Legia)
65' - Augustyniak ciągnął rywala za koszulkę i mamy rzut wolny dla Ślaska
65' - Głębokie dośrodkowanie Schwarza, Kobylak łapie piłkę
66' - Gual zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i zanotował stratę
66' - Kun nie poradził sobie w pojedynku z Cebulą i będzie rzut wolny dla Śląska z narożnika pola karnego
67' - GOL! Śląsk Wrocław
67' - Strzelec gola: Tommaso Guercio (Śląsk)!
68' - Kompletnie niepilnowany Guercio dołożył nogę do dośrodkowanej z rzutu wolnego piłki i z najbliższej odległości posłał ją do siatki
68' - Zmiana Legia: Marc Gual Migouel Alfarela
68' - GOL! Śląsk Wrocław
69' - Gol dla Śląska! Sędzia wskazuje na spalonego
69' - GOL ANULOWANY!
69' - Musiolik wyprzedził Pankova, świetnie dołożył głowę, ale był na spalonym
70' - Na spalonym Nahuel
71' - Śląsk mocno ruszył do ataku
72' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
73' -
73' - Kobylak bardzo długo zwleka z wprowadzeniem piłki do gry, po czym wybija daleko i niecelnie
74' - Wszołek do Kramera, ten uprzedzony przez bramkarza
75' - Legioniści zdołali opanować sytuację i to oni teraz grają atakiem pozycyjnym
75' - Kramer faulowany przed polem karnym
76' - Pankov na króciutko do Augustyniaka, a ten uderza bardzo niecelnie
76' - Zmiana Legia: Ryoya Morishita Luquinhas
76' - Żółta kartka: Patryk Kun (Legia)
77' - Kun fauluje Żukowskiego i ogląda żółtą kartkę
78' - 36208 kibiców na stadionie we Wrocławiu
79' - Dobre zagranie Pankova do Alfareli, ten odwrócił się, uderzył, ale obok słupka
80' - Alfarela, Kapustka, zagranie w pole karne, ale rywale wybijają
82' - Pankov wybija dośrodkowanie Cebuli
82' - Żółta kartka: Aleksander Paluszek (Śląsk)
83' - Nahuel przejął piłkę, Pankov świetnie odebrał
84' - Zmiana Śląsk: Sebastian Musiolik Junior Eyamba
84' - Zmiana Śląsk: Marcin Cebula Łukasz Gerstenstein
86' - Dośrodkowanie Luquinhasa do nikogo
87' - Alfarela strzela, jeszcze piłka trafia w obrońcę i będzie rzut rożny
88' - Kapustka... Goncalves uderza głową, jeszcze wybicie, zamieszanie
88' - Z autu Augustyniak
89' - Żółta kartka: Claude Goncalves (Legia)
90' - Wychodzi Kramer, indywidualnie decyduje się na strzał... i posyła piłkę nad bramką
92' - Szymon Marciniak doliczył 3 minuty
93' - Augustyniak z autu i Leszczyński łapie piłkę
95' - Rzut wolny dla Legii po faulu na Goncalvesie
95' - Kapustka... nad bramką