Prisztina - Czwartek, 29 sierpnia 2024, godz. 20:00
    • 90+1' Pekhart
    1 (0)

Sędzia: Daniel Schlager (Niemcy)
    Widzów: 6853

9:16 - Dzień dobry z Kosowa! Zaczynamy naszą całodzienną relację na żywo z Prisztiny i okolic. Spodziewajcie się wielu zdjęć i kilku krótkich informacji.
    9:20 - Na początek jednak krótkie podsumowanie środy. Drużyna dotarła do Prisztiny w środę po godz. 17 samolotem czarterowym LOT. Cały zespół bezpośrednio z lotniska udał się na Stadion im. Fadila Vokrriego.
    9:24 - Piłkarze przyglądali się murawie, na której przyjdzie im zagrać, bowiem jest ona sztuczna.
    10:51 - Na pierwszy rzut oka Prisztina to miasto kontrastów. Z jednej strony szklane biurowce a obok rozpadające się budynki. Do tego dużo psów mieszkających na ulicach. Od rana ludzie oblegają kawiarnie, wieczorem wszyscy wychodzą na miasto zjeść.
    10:56 - Kawa kosztuje 1 euro, piwo w kiosku tyle samo (w knajpie 2 euro). Dobry obiad można zjeść za 5 euro.
    11:31 - Poniżej widzicie budynek Biblioteki Narodowej.
    11:35 - Taktyka na dzisiejszy mecz rozrysowana ;) fot. Mishka / Legionisci.com
    11:37 - A Jakim składem Legia wybiegnie dziś na murawę? Nam wydaje się, że najprawdopodobniej będzie wyglądało to tak: fot. Legionisci.com
    11:58 - W mieście próżno szukać kibicowski graffiti czy innych piłkarski symboli, nie ma też żadnej informacji o tym, że odbywa się dziś mecz.
    12:00 - Jest za to pomnik Billa Clintona. fot. Mishka / Legionisci.com
    12:27 - Ponad 90% ludności Prisztiny stanowią Albańczycy, a religią dominującą jest islam. Podobnie jak chociażby w Mostarze, można tu jednak spotkać zarówno meczety, jak i świątynie chrześcijańskie.
    12:39 - Dziś na boisku w Prisztinie leży ponad 3 mln euro do zgarnięcia. Sprawdźcie szczegóły

13:31 - To teraz pora na kilka ładnych widoczków. fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
    15:00 - Aktualnie w Kosowie 30 stopni Celsjusza na termometrach. Są też chmury, lokalnie przechodzą burze.
    15:15 - W związku z tym, iż dziś nie widzimy innej możliwości niż awans Legii, przygotowaliśmy już pełne kompendium wiedzy o fazie ligowej - ZASADY LIGI KONFERENCJI. Jak przebiegnie losowanie? Jak liczona będzie tabela? Ile punktów do rankingu? Mamy wszystkie odpowiedzi!
    17:22 - Ostatnie wycieczkowe kadry z Kosowa: fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
    17:55 - Igrzyska czas zacząć! :) fot. Mishka / Legionisci.com
    18:01 - Do meczu zostały dwie godziny. Dziś "Wojskowi" zagrają w czerwonych trykotach.
    18:58 - Znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn. W Legii w zasadzie bez niespodzianek. Na ławce usiadł Marc Gual, a od pierwszej minuty zagra Migouel Alfarela.
    19:10 - Miejsce Artura Jędrzejczyka na środku obrony zajął Rafał Augustyniak, a półprawym stoperem będzie Radovan Pankov.
    19:13 - CE(L)OWNIK: 78% osób w uważa, że wygra Legia Warszawa. 15% z Was twierdzi, że mecz zakończy się remisem, a 7% typuje zwycięstwo Drity Gnjilane. Najczęściej typowanym wynikiem był 0-2 (18.7% głosów). Kolejne w zestawieniu były: 1-2 (15,0%), 0-1 (14,8%), 0-3 (11,8%), 1-3 (10,7%).
    19:34 - Trwa rozgrzewka.
    19:45 - Zakończyła się rozgrzewka drużyny Legii.
    19:56 - PIłkarze wychodzą na boisko! Legia na czerwono, Drita na biało.
    Minuta ciszy dla Svena-Gorana Erikssona.
    Zaczynają goście.

2' - Miejscowi za jedną z bramek prezentują opraw w postaci sektorówki z mapą Europy i przekreślonym herbem Legii.
    3' - Vinagre z autu na środkowej linii boiska, podanie do Luquinhasa - strata legionistów.
    3' - Rzut wolny dla Drity ok 40 metrów do bramki Tobiasza.
    4' - Krótkie rzoegranie... potem piłka wstrzelona w pole karne. Mesa uderza... wybijamy! Uf.. było groźnie.
    4' - Rafał Augustyniak uratował Legię przed utratą bramki.
    5' - Legia rozpoczęła krótko po ziemi od Tobiasza i natychmiast gospodarze zaatakowali mocnym pressingiem.
    6' - Dobry odbiór Barcii na środku boiska, niestety nikt nie przejął piłki w ofensywie.
    7' - Pierwsze pięć minut dla gospodarzy, Legia nerwowo.
    8' - Bardzo dobry indywidualny rajd Bartosza Kapustki, legionista minął dwóch rywali, wpadł w pole karne, ale przegrał walką bark w bark z Ovouką.
    9' - Długi przerzut Drity na lewą stronę, ale tam Pankov spokojnie odprowadził piłkę na aut.
    10' - Luquinhas wyłuskał piłkę na środku boiska, Kramer ją utrzymał i podał do Kapustki, ale nic z tej akcji dalej nie wyszło.
    11' - Potężne uderzenie Luquinhasa zza pola karnego, niewiele nad poprzeczką przeleciała futbolówka!
    12' - Wszołek z autu do Kapustki, ten do Alfareli, który wstrzelił piłkę w pole karne, ale obrońcy ją wybili.
    12' - Ależ fantastyczna okazja dl Legii. Kramer wyłożył na 5 metr do Wszołka.. ten miał przed sobą tylko bramkarza i FATALNIE uderzył nad poprzeczką!
    13' - Kolejny atak Legii. Luquinhas wypuścił lewą stroną Vinagre, ten próbował dograć na środek pola karnego, ale się nie powiodło.
    14' - Kolejne złe zagranie Wszołka - tym razem spod linii bocznej za lekko do zawodników ofensywnych.
    16' - Augustyniak głową wycofuje do Tobiasza.
    17' - Barcia utrudnia wznowienie gry przez rywali i zauważa to sędzia... legionista otrzymał napomnienie.
    17' - Żółta kartka: Sergio Barcia (Legia)
    19' - Kolejny raz Augustyniak czyści przedpole wybijając piłkę daleko przed siebie.
    19' - Faul Goncalvesa, będzie rzut wolny i dośrodkowanie w pole karne "Wojskowych".
    20' - Dośrodkowanie... dobrze Blaz Kramer wybija głową piłkę i gospodarze zmuszeni do budowania ataku pozycyjnego z własnej połowy.
    21' - Rzut wolny dla Drity z boku pola karnego przy linii autowej.
    21' - Piłka zagrana niezbyt wysoko i poradzili sobie obrońcy Legii.
    22' - Spokojnie od bramki rozpocznie Kacper Tobiasz po nieudanym prostopadłym zagraniu z prawej strony. Sędzia nakazuje szybciej wznawiać grę.
    24' - Na spalonym Veton Tusha.
    27' - Dośrodkowanie w pole karne Legii Besnika Krasniqiego, ale Pankov wybił ją głową.
    27' - Żółta kartka: Blaz Kramer (Legia)
    27' - Słoweniec napomniany za faul łokciem. Rzut wolny dla Drity.
    28' - Dwuosobowy mur, ale odległość znaczna, bo ok 32 metry... ale było groźnie, bo Tusha miał przed sobą piłkę i Tobiasza, ale nie sięgnął futbolówki. Piłka w rękach Tobiasza!
    30' - Rzut rożny dla Legii Warszawa po akcji Luquinhasa.
    30' - Korner wykona Bartosz Kapustka.
    31' - Wrzutka na pierwszy słupek, ale Pankov nie sięgnął piłki.
    32' - Akcja Drity, piłki nie sięgnął Alexandre Fressange, ale był odpychany przez Vinagre... czy będzie VAR?
    32' - Gramy dalej!
    33' - Rzut wolny dla Legii z boku pola karnego po faulu na Luqiunhasie. Vinagre będzie dośrodkowywał.
    34' - A jednak Kapustka ale nisko zagrana piłka wpadła w gąszcz nóg obrońców.
    36' - Żółta kartka: Rron Broja (Drita)
    36' - Kolejny raz faulowany Luquinhas. Tym razem napomnienie dla gracza gospodarzy.
    39' - Iljasa Zulfiji uderza na bramkę Legii po wygranym pojedynku z Augustyniakiem - niecelnie.
    39' - Faul na Luquinhasie ok 35 metrów przed bramką Drity.
    39' - fot. Mishka / Legionisci.com
    40' - Dośrodkowanie Vinagre... wybili obrońcy, ale Legia nadal w ataku. Kolejne wstrzelenie tym razem z drugiej strony i znowu piłka wybita.
    41' - Luquinhas wpada w pole karne z lewej storny, szuka podania - zdecydował się na dośrodkowanie do ALfareli, ale trafił głowę obrońcy. Mamy rzut rożny, który wykona Vinagre.
    42' - Dośrodkowanie wybite na 16 metr. Do piłki wypadł Luquinhas - huknął ale nad poprzeczką!
    42' - Wycofanie do Tobiasza, a ten pod naciskiem rywala wybija piłkę na aut.
    43' - fot. Mishka / Legionisci.com
    43' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
    43' - Nieporozumienie Gonvalcesa z Barcią. Drita w ataku pozycyjnym.
    44' - Legia oddaliła grę od swojego pola karnego, ale w ofensywie za dużo niedokładności, przez co Drita szybko odzyskuje piłkę i buduje ataki pozycyjne.
    46' - W końcówce pierwszej połowy zaczął padać deszcz.
    46' - Sędzia doliczył 2 minuty.
    48' - Żółta kartka: Bartosz Kapustka (Legia)
    48' - Kapustka ruszył do przodu, ale stracił piłkę na rzecz Ovouki i musiał go faulować.
    48' - Koniec pierwszej połowy

Widać, że Legii nie gra się dobrze na tym boisku. Było trochę nerwowych zachowań, a przede wszystkim niepotrzebne żółte kartki. Jednocześnie plan minimum jest realizowany, bo gospodarze tylko raz zagrozili bramce Tobiasza.

46' - Zmiana Drita: Veton Tusha Blerim Krasniqi
    46' - Zmiana Legia: Sergio Barcia Steve Kapuadi
    47' - Zmiana Drita: Alexandre Fressange Alamir Ajzeraj
    48' - Mocno niecelne uderzenie Alfareli.
    50' - Żółta kartka: Claude Goncalves (Legia)
    50' - Środkowy pomocnik Legii ukarany za trzymanie za koszulkę.
    51' - Mocny strzał Ovouki metr nad poprzeczką bramki Tobiasza.
    52' - fot. Mishka / Legionisci.com
    53' - Kapustka faulowany na środku boiska przez Arba Manaja.
    54' - Goncalves podał na skrzydło do Wszołka, ale ten wycofał. Nieudana próba ataku.
    54' - Teraz Tobiasz mocno wykopnął piłkę do bocznej linii boiska z lewej strony.
    54' - Faulowany Vinagre.
    56' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
    56' - Faul Steva Kapuadiego w kole środkowym.
    57' - Dośrodkowanie w pole karne pewnie wyłapał Kacper Tobiasz.
    57' - Na boisku leży Radovan Pankov - gra przerwana.
    58' - Żółta kartka: Alamir Ajzeraj (Drita)
    58' - Gracz Drity napomniany za dyskusje.
    61' - Niecelny strzał Blerima Krasniqiego.
    62' - Do wejścia szykują się Gual i Morishita.
    64' - Żółta kartka: Arb Manaj (Drita)
    64' - Zmiana Legia: Migouel Alfarela Marc Gual
    64' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Ryoya Morishita
    66' - Zmiana Drita: Iljasa Zulfiji Kastriot Selmani
    67' - Obraz meczu nie zmienia się w porównaniu z tym, co widzieliśmy w pierwszej połowie. Legia skupiona na destrukcji. Gospodarze bez jakości w ofensywie.
    67' - Pekhart szykowany do wejścia.
    68' - Faul Augustyniaka na środku boiska.
    69' - Zmiana Legia: Blaz Kramer Tomas Pekhart
    71' - Dobrze rywala w pol karnym zablokował Moristiha. Od bramki Tobiasz.
    71' - Zmiana Drita: Arb Manaj Kastriot Selmani
    74' - Żółta kartka: Paweł Wszołek (Legia)
    74' - Faul Wszołka ok 30 metrów przed bramką.
    75' - Besnik Krasniqi miękko dośrodkował, ale dobrze Pankov ją wybił. Jeszcze jedna centra w pole karne Legii... Blerim Krasniqi nie sięgnął piłki.
    77' - Aj groźnie przed bramką Legii! Dośrodkowanie, piłka za lekko wybita i strzał z kilkunastu metrów przeleciał blisko słupka bramki "Wojskowych"!
    77' - Rzut rożny dla Drity.
    78' - Wszołek faulowany dobrym odbiorze piłki.
    78' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Rron Broja (Drita)
    79' - Kapitan gospodarzy otrzymał drugą żółtą kartkę i musi zejść z boiska. Gramy w przewadze!
    80' - Tobiasz łapie piłkę dośrodkowaną na środek pola karnego Legii.
    81' - Strzał Morishity zza pola karnego - wysoko nad poprzeczką.
    82' - Akcje ofensywne legionistów w drugiej części spotkania można policzyć na palcach jednej ręki.
    83' - fot. Mishka / Legionisci.com
    83' - Teraz dopiero przenieśliśmy ciężar gry na połowę gospodarzy.
    83' - Wszołek na prawej stronie wymienia piłkę z Morishitą... zablokowane dośrodkowanie Japończyka. Mamy aut.
    85' - Zmiana Legia: Claude Goncalves Jurgen Celhaka
    85' - Strzał gospodarzy prawdopodobnie wpadłby, gdyby to było rugby.
    86' - Dobry powrót Wszołka za Ovouką - rożny dla Drity.
    86' - Centra prosto w ręce Tobiasza.
    87' - Celhaka nie opanował piłki w środku boiska. Ajzeraj ruszył z kontrą uderzył mocno ale dobrze odbił piłkę Tobiasz!
    88' - Żółta kartka: Steve Kapuadi (Legia)
    88' - Kolejna bezsensowna kartka dla legionisty. Przeszkadzał w wybiciu autu przez rywali.
    89' - Wszołek dograł na 11 metr do Guala... a ten fatalnie przestrzelił!
    89' - Blerim Krasniqi głową z 12 metrów - broni Tobiasz!
    92' - Wszyscy chyba już czekamy na końcowy gwizdek arbitra, ale jeszcze przed nami pięć minut.
    92' - Dośrodkowanie w pole karne... za mocne, przeleciało nad głowami piłkarzy Legii.
    92' - Słabe uderzenie Kapuadiego, daleko od bramki.
    92' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    92' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
    93' - Jeeeeest!!! Legia Warszaw pieczętuje awans. Piłkę dośrkodwanie w pole karne, dobre przyjęcie Pekharta i strzał z 6 metrów nie do obrony!
    96' - Ostatnia minuta meczu.
    96' - Legia w okolicy pola karnego Drity, ale bez efektu.
    96' - Bardzo dobry odbiór Augustyniaka.
    96' - Koniec meczu!

Po słabym meczu, ale konsekwentnym w obronie Legia Warszawa awansowała do fazy ligowej Ligi Konferencji! Brawo drużyna!
    Pierwszy cel minimum sezonu został zrealizowany, teraz czekamy na losowanie, które odbędzie się już jutro o godz. 14:30.
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na legionisci.com na pomeczowe materiały!