Szczecin - Piątek, 20 września 2024, godz. 20:30
1 (0)
    0 (0)

Sędzia: Wojciech Myć
    Widzów: 20415

19:45 - Witamy ze Szczecina! Już za niecałą godzinę Legia Warszawa zmierzy się tu z Pogonią, która w tym sezonie na własnym stadionie jeszcze nie przegrała. Czas przerwać tę passę!
    19:50 - W składzie "Wojskowych" spora ilość zmian względem zeszłotygodniowej porażki z Rakowem. Kontuzjowanych Sergio Barcię i Claudea Goncalvesa w wyjściowym składzie zastąpią Steve Kapuadi i Jurgen Celhaka. Zmiana nastąpiła również na prawym wahadle, gdzie Pawła Wszołka, który jest pod formą, zastąpi Kacper Chodyna. Od pierwszych minut nie zagra również Migouel Alfarela, za którego do "jedenastki" wskoczył Marc Gual.
    20:00 - Obie drużyny w pełni na rozgrzewce, trybuny powoli się zapełniają - do pierwszego gwizdka pozostało już tylko pół godziny!
    20:05 - Ostatni mecz Legii z Pogonią w Szczecinie obfitował w masę emocji i bramek. Do przerwy padł remis 1-1, ale tuż przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartką ukarany został Artur Jędrzejczyk. "Portowcy" w drugiej części dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak legionistom za każdym razem udawało się im podnieść i ostatecznie wygrać 4-3. Bramki dla Legii zdobywali Tomas Pekhart, Paweł Wszołek, Juergen Elitim oraz Steve Kapuadi.
    20:15 - Drużyny zbiegły już do szatni, spiker wyczytuje wyjściowe składy - został ostatni kwadrans.
    20:27 - Ruszyli!
    20:28 - Okazały pokaz pirotechniczny w sektorze gości na wyjście piłkarzy.
    20:29 - Jeszcze losowanie kapitanów. Legioniści zagrają dziś w białych strojach, a gospodarze w grantowo-bordowych trykotach.
    20:31 - Piłka ustawiona na środku boiska, rozpoczną legioniści.
    20:32 - W powietrzu wisi sporo dymu, sędzia zwleka jeszcze z pierwszym gwizdkiem.
    20:33 - "Widzew, Widzew, łódzki Widzew, ja tej ku**wy nienawidzę" - niesie się z trybuny gości licznie wypełnionej legionistami.
    20:35 - Nad boiskiem nadal spore zachmurzenie. Piłkarze dogrzewają się z piłkami.
    20:35 - Piłka po raz kolejny na samym środku, teraz chyba już zaczniemy.

2' - Długie zagranie na połowę Pogoni. Będzie wrzut z autu na wysokości pola karnego.
    2' - Rozegranie na krótko, centra Augustyniaka, lekkie zamieszanie... ostatecznie żaden z legionistów nie doszedł do piłki.
    3' - Legia w wysokim pressingu, ale gospodarze nieźle sobie z nim radzą.
    4' - Wysokie podanie za linie obrony do Grosickiego, skrzydłowy centruje na pole karne wprost na głowę Koulourisa... powinno być 0-1, nieprawdopodobne pudło Greka i mnóstwo szczęścia Legii.
    5' - Vinagre nastrzelił rywala próbując wybić piłkę, Legia rozpocznie od bramki.
    6' - Niecelne wybicie Tobiasza, ale zbiera jeszcze piłkę Augustyniak. Defensor próbuje szybko zagrać za linie obrony, jednak zdecydowanie za mocno.
    6' - Grosicki pędzi lewą stroną, ale zagrywa w pole karne zbyt miękko.
    6' - Odbiór Kapustki na własnej połowie, z wyjście z piłką przeszkodził mu nieco sędzia, przez co Kurzawa wybił piłkę za linie końcową.
    7' - Luquinhas na przebój w polu karny, Brazylijczyk faulowany przez Ulvestada.
    7' - Kapustka górą za linie obrony w kierunku Guala, ale zdecydowanie za mocno.
    8' - Łukasiak prostopadle na pole karne, ale świetnie w nim reaguje Kapuadi.
    9' - Pogoń zdecydowanie dominuje w pierwszych minutach, legioniści nie potrafią dobrze wyjść poza własną połowę. Gospodarze jednak również nie umieją wykorzystać przewagi, choć byli już blisko po główce Koulourisa.
    10' - Pogoń w ataku pozycyjnym, Legia próbuje pressować, ale nieskutecznie.
    11' - Biczachczjan na lewej stronie, zgrywa po ziemi na skraj pola karnego, do strzału składa się Grosicki... sporo nad bramką.
    11' - Legioniści znów bardzo szybko tracą posiadanie, tym razem złe zagranie Luquinhasa w kierunku Nsame.
    12' - Chodyna centruje na pole karne, jednak dobrze ustawiony na bliższym słupku jest Leo Borges.
    12' - Kontra Pogoni, pędzi lewą stroną Grosicki, jednak zagrywa niecelnie w pole karne.
    13' - Pogadanka sędziego Mycia z Jędrzejczykiem i Koulourisem, którzy nieco spięli się na boisku.
    13' - Strata Luquinhasa, jednak dobrze wraca się za rywalem Kapuadi i szybko odbiera.
    14' - fot. Woytek / Legionisci.com
    15' - Chodyna dobrze zastawia się na skrzydle po górnym podaniu od Jędrzejczyka. Wahadłowy wywalczył jednak tylko wrzut z autu.
    15' - Auggustyniak wrzuca bezpośrednio na pole karne, ale gracze Pogoni wybijają piłkę jak najdalej.
    15' - Legia powoli zaczyna przejmować inicjatywę, ale brakuje w jej zagraniach dokładności.
    16' - Gual faulowany w środku pola przez Kurzawę.
    17' - fot. Woytek / Legionisci.com
    17' - Celhaka za długo przetrzymuje piłkę w środku pola i traci ją, ale jest przy tym faulowany.
    17' - Centra Vinagre, główkuje Zech.
    18' - Luquinhas fauluje Kurzawę w bocznej strefie boiska.
    18' - Biczachczjan na przebój przed polem karnym Legii, zgrywa do Grosickiego, ale ten niecelnie na "szesnastkę".
    19' - Centra Pogoni z lewej strony, nie doszedł jednak do niej napastnik. Jeszcze Ulvestad próbuje z dystansu... zdecydowanie obok celu.
    19' - Legia z ryzykownym rozegraniem piłki od bramki, Jędrzejczyk w ostatnim momencie musi nabijać rywala.
    20' - Kolejne fatalne rozpoczęcie gry od bramki, tym razem Jędrzejczyk wybija wprost za linie boczną.
    20' - Kurzawa z dystansu, dobrze blokuje strzał Celhaka.
    21' - Odbiór Chodyny na połowie Pogoni, ale zbyt mocno odgrywa do niego piłkę Gual.
    21' - Nsame powalczył o piłkę z Zechem, Luquinhas próbuje zagrać górą do Guala, ale dobrze reagują obrońcy.
    22' - Kapustka próbuje dryblować w środku pola, jest przy nim czterech graczy, więc traci w prosty sposób. Na nic protesty - nie był faulowany.
    23' - Pogoń w rozegraniu, podanie wprost pod nogi Nsame, Gual pędzi w stronę bramki, ale w bardzo prosty sposób traci futbolówkę.
    24' - Pogoń znów jest drużyną dominującą, cały czas przebywa z piłką na połowie Legii, lecz nie może się przebić na pole karne. Legioniści nisko ustawieni, ewidentnie czekają na kontrataki, których jak na razie nie potrafili wykorzystać.
    25' - Teraz już nawet napastnicy Legii cofnięci nisko do obrony, starają się przeszkadzać w rozegraniu.
    26' - Grosicki uruchomiony na skrzydle, w ostatnim momencie wślizgiem na rzut rożny wybija Jędrzejczyk. Świetna interwencja "Jędzy".
    26' - Centra na bliższy słupek wybita przez Nsame.
    27' - Kurzawaza linie obrony do Wahlqvista, zgranie po ziemi na pole karne, piłkę przejmuje Koulouris, momentalnie uderza... minimalnie nad poprzeczką!
    28' - Kolejna centra Grosickiego, Koulouris zgrywa w głąb pola karnego... w ostatnim momencie powrócił do obrony Luquinhas. Będzie kolejny korner.
    29' - Biczachczjan centruje, wychodzi do piłki Tobiasz, ale niepewnie, strzał Borgesa blokuje Gual.
    30' - Stan po prawie pół godzinie gry - Pogoń strzałów 7, Legia strzałów 0.
    31' - Ależ to była okazja! Chodyna uruchomiony górnym zagraniem na prawym skrzydle, zgrał na pole karne do niepilnowanego Nsame, ale Kameruńczyk fatalnie przestrzelił. Wcześniej wahadłowy był jednak na pozycji spalonej.
    32' - Luquinhas ostro potraktowany na połowie Pogoni.
    33' - Gual próbuje zagrać górą do Luquinhasa, ale zdecydowanie za mocno. Od bramki rozpocznie Pogoń.
    34' - Łukasiak wygrał przebitkę w środku pola, Koutris na lewej stronie ograł Chodynę, centruje na pole karne, ale dobrze na przedpolu zachował się Tobiasz, który wyłapał piłkę.
    35' - Borges górą do Biczachczjana, Ormianin przerzuca piłkę na lewą stronę, jednak dobrze w powietrzu reaguje Chodyna.
    36' - W końcu składna akcja legionistów, zakończona jednak prostą stratą Kapustki na polu karnym Pogoni.
    38' - Legia w ataku pozycyjnym, nie potrafi przebić się jednak w głąb połowy rywala.
    38' - Chodyna centruje z prawej flanki, ale nie doskoczył do piłki Gual.
    39' - Dalekie wybicie Tobiasza, Nsame na pozycji spalonej.
    40' - Chodyna dobrze wypatrzył Nsame, próbował zagrać za obrońcę, jednak ten bardzo dobrze zachował się w defensywie.
    41' - Luquinhas świetnie przerywa dłuższą akcję Pogoni w środku pola. Teraz to Legia dłużej utrzymuje się w posiadaniu.
    41' - Wysokie podanie na prawe skrzydło do Chodyny, ale ten nie zdołał go opanować.
    43' - Augustyniak dobrze podłącza się do ofensywy, Gual próbował uruchomić górnym podaniem Nsame, ale nieskutecznie.
    43' - Augustyniak wbiega z prawej strony w pole karne, ale dobrze reaguje Koulouris. Będzie pierwszy rzut rożny dla "Wojskowych".
    44' - Rozegranie na krótko, centruje ostatecznie Vinagre, a piłka ląduje za linią boczną po drugiej stronie.
    45' - fot. Woytek / Legionisci.com
    45' - Daleki wrzut z autu Augustyniaka, piłka odbija się kilka razy w polu karnym, aż ostatecznie łapie ją Cojocaru.
    46' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy w Szczecinie bez bramek. Bardzo ciężko ogląda się ten mecz. Pogoni udało się zdominować Legię, szczególnie w środku pola gdzie wygrywa większość drugich piłek, jednak nie potrafi tej przewagi wykorzystać. Legioniści kompletnie nie radzą sobie w rozegraniu, nie potrafili przez pierwsze 45 minut wykreować groźniejszej okazji i nie oddali ani jednego strzału. Prognozy na drugą połowę nie są więc obiecujące.

47' - Wracamy do gry, od środka gospodarze.
    47' - Próba długiego podania Biczachczjana niecelna, ale Ormianin faulowany przez Luquinhasa.
    48' - Vinagre dobrze wychodzi spod pressingu, ale musi zagrywać do tyłu.
    49' - Wahlqvist na prawym skrzydle, zgrywa po ziemi na skraj pola karnego, uderza Biczachczjan... wszedł w tor loty strzały Jędrzejczyk i to on uratował drużynę. Tylko rzut rożny dla Pogoni.
    50' - Odbiór Guala na połowie Pogoni, Hiszpan biegnie na pole karne... fatalna strata w ostatnim momencie. Strata idealnie ukazuje formę Guala.
    50' - Wrzutka Chodyny z rzutu rożnego, piłka wyszła za linie końcową.
    51' - Pogoń na połowie Legii, spokojnie rozgrywa piłkę i próbuje przesunąć się do przodu.
    51' - Górna piłka za linie obrony, świetnie reaguje w pojedynku Jędrzejczyk.
    52' - Wrzutka Borgesa w pole karne z głębi pola, wprost do rąk Tobiasza.
    53' - Luquinhas rozpędza się z piłką w środku pola, Gual zagrywa na prawą stronę do Chodyny, ale wahadłowy wywalczył tylko rzut rożny.
    54' - Centra Kapustki, ale wcześniej fauluje rywala Jędrzejczyk.
    55' - Kapustka, Luquinhas, Vinagre na lewej stronie przyciśnięty przez rywala... będzie rzut rożny.
    56' - Do piłki podchodzi Vinagre, centrę na skraju pola karnego zbiera Kapustka, mocno uderza... bardzo dobra interwencja Cojocaru. Mamy w końcu celny strzał!
    57' - Kapustka z drugiego narożnika, dobrze wypatrzył samotnego Celhakę, ale Albańczyk uderzył pod piłkę i wysoko nad poprzeczką.
    58' - Fatalną stratę Augustyniaka faulem ratuje Celhaka.
    58' - Żółta kartka: Jurgen Celhaka (Legia)
    59' - Kurzawa próbuje uruchomić Biczachczjana na prawym skrzydle, ale na szczęście nieskutecznie.
    60' - Kapuadi górą do napastników, ale nieskutecznie. Wyłuskał jeszcze piłkę Gual, centruje na pole karne Augustyniak... dobrze, ale żaden z legionistów nie zdołał strącić tej piłki.
    61' - Z rzutu rożnego centruje Vinagre, Jędrzejczyk strąca piłkę na bliższym słupku, ale świetnie w defensywie reaguje Zech.
    61' - Vinagre centruje, Ulvestad wybija za linie końcową.
    62' - Chodyna na bliższy słupek, lecz zbyt płasko.
    62' - Augustyniak wrzuca z autu na pole karne, ale wybijają jak najdalej piłkę defensorzy.
    63' - "My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy się..." niesie się z trybuny gości.
    64' - Zmiana Pogoń: Wahan Biczachczjan Alexander Gorgon
    65' - Pogoń spokojnie rozgrywa piłkę, Gorgon dostaje ją na prawej flance i centruje, uderza z powietrza Grosicki, ale spokojnie łapie Tobiasz.
    66' - Kolejne dobre rozegranie Pogoni, tym razem jednak skuteczny w defensywie jest Kapuadi.
    67' - Wysokie zagranie do Nsame, Kameruńczyk dobrze zgrywa głową, ale jest na spalonym.
    68' - GOL! Pogoń Szczecin
    68' - Strzelec gola: Alexander Gorgon (Pogoń)!
    69' - Pogoń przyspieszyła rozegranie z własnej połowy, w prosty sposób znalazła się pod polem karnym i prowadzi. Z lewego skrzydła świetną piłkę przed "szesnastkę" dograł Grosicki, Gorgon przyjęciem zmylił defensorów i kropnął nie do obrony obok prawego słupka.
    70' - Zmiana Legia: Luquinhas Ryoya Morishita
    70' - Zmiana Legia: Jurgen Celhaka Maximillian Oyedele
    70' - Zmiana Legia: Marc Gual Migouel Alfarela
    70' - Po stracie gola potrójna zmiana w barwach Legii. Debiut w jej barwach zalicza Oyedele.
    71' - Pogoń się nie zatrzymuje, Grosicki z centrostrzałem... piąstkuje Tobiasz.
    74' - Legioniści w ataku pozycyjnym, ale bez konkretów, a z kolejną prostą stratą.
    74' - Zmiana Pogoń: Kacper Łukasiak Joao Gamboa
    75' - Zmiana Legia: Kacper Chodyna Paweł Wszołek
    76' - Centra Vinagre wybita przez defensorów.
    76' - Zbiera piłkę przed polem karnym Alfarela, uderza bez zastanowienia, ale jest zablokowany. Będzie rzut rożny.
    76' - Centra Kapustki wybita przez defensorów. Jeszcze uderza Oyedele... strzał zablokowany.
    77' - Ależ interwencja Tobiasza! Fatalną stratą popisał się Vinagre, prostopadłe podanie dostał Grosicki i wyszedł sam na sam z golkiperem, ale ten świetnie skrócił pole gry i wybronił uderzenie skrzydłowego.
    78' - Jeszcze Koulouris złożył się do dobitki, którą zablokował ciałem Kapustka.
    79' - Legia rozgrywa na połowie Pogoni, Kapuadi zagrywa za linie obrońców do Nsame, ten odgrywa do Morishity, Japończyk centruje, ale nieskutecznie.
    79' - Jeszcze jedna centra Oyedele, ale z łatwością radzi sobie z nią Cojocaru.
    81' - Dobra akcja Pogoni prawą stroną, centra Koulourisa wybita przez Jędrzejczyka. Dopada do piłki Kurzawa, mocno uderza... skuteczna obrona Tobiasza. Będzie rzut rożny.
    81' - Centra Grosickiego, lekkie zamieszanie, ale ostatecznie wybija Augustyniak.
    81' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Wojciech Urbański
    81' - Zmiana Pogoń: Leonardo Koutris Wojciech Lisowski
    82' - Zmiana Pogoń: Kamil Grosicki Olaf Korczakowski
    83' - Dośrodkowanie Vinagre na skraj pola karnego wybite przez obrońcę.
    84' - Urbański ostro potraktowany na prawym skrzydle. Pomocnik zwija się z bólu.
    84' - Żółta kartka: Leo Borges (Pogoń)
    85' - Młody pomocnik potrzebuje pomocy medycznej.
    85' - Wracamy do gry, Urbański również.
    86' - Centra Vinagre na bliższy słupek, strzela głową Kapaudi, ale jest zablokowany.
    87' - Zagranie Jędrzejczyka za linie obrony, Nsame uprzedzony przez golkipera, ale i tak był na pozycji spalonej.
    88' - Morishita na przebój w środku pola, Wszołek centruje z prawej strony, ale nikt tego nie zamyka.
    89' - Starcie Oyedele z rywalem przed polem karnym Pogoni, legionista niestety fauluje.
    90' - Oyedele dobrze radzi sobie z piłką w środku pola i jest faulowany.
    90' - Augustyniak góra w kierunku Urbańskiego, ale świetnie ustawiony jest Zech.
    91' - Kolejna górna piłka z własnej połowy przejęta przez graczy Pogoni.
    91' - I jeszcze raz obrońcy Legii górą, po raz kolejny niecelnie.
    91' - Korczakowski centruje z lewej flanki, dobrze główkuje Oyedele.
    92' - Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.
    92' - Vinagre centruje w głąb pola karnego, główkuje Wszołek, ale wprost w rywala.
    93' - Ależ miał szansę Vinagre! Portugalczyk odebrał piłkę tuż przed polem karnym, wbiegł niepilnowany i mógł uderzać, ale świetnie powstrzymał go Zech.
    94' - Centra Vinagre z rożnego, ale bez żadnych korzyści.
    94' - Centra Alfareli zablokowana, będzie jeszcze jeden rzut rożny.
    95' - Morishita na bliższy słupek, ale prosto w defensora. Ma jeszcze szansę Japończyk na poprawkę, tym razem dalsza centra, ale również niecelna.
    95' - Dośrodkowanie Oyedele z głębi pola ląduje w dłoniach Cojocaru, który jest jeszcze odpychany przez Jędrzejczyka.
    96' - Między zawodnikami wywiązało się ostre spięcie. Głównymi aktorami Jędrzejczyk i Cojocaru.
    96' - Żółta kartka: Linus Wahlqvist (Pogoń)
    96' - Żółta kartka: Valentin Cojocaru (Pogoń)
    96' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
    96' - Koniec meczu!

0-1 w Szczecinie... To już trzecia porażka legionistów w tym sezonie. Strata do czołówki coraz większa, a z każdym takim wynikiem walka o mistrzostwo Polski mniej realna. Tym bardziej, że gra drużyny lekko mówiąc nie napawa optymizmem, bo dziś legioniści nie dali żadnych argumentów, dzięki którym mogliby zdobyć choćby punkt.
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej z tego spotkania, a po więcej materiałów zapraszamy na legionisci.com.