Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Czwartek, 6 sierpnia 2009 r. godz. 12:00

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Historia stadionu Legii: 1961-63

Bodziach

Niemal rok po inauguracji sztucznego oświetlenia na Legii, pierwsze spotkanie na naszym stadionie rozegrała reprezentacja Polski. W niedzielę, 8 października 1961 roku Polacy przy sztucznym świetle zagrali z RFN-em na Łazienkowskiej. Mecz rozpoczął się o dość nietypowej godzinie - 17:05, a porażkę 0-2 obejrzało około 25 tysięcy widzów.
W kolejnych latach prowadzono dalsze prace przy naszym stadionie. Sporo działo się również na terenie basenów oraz kortów Legii. W legijnej hali przebudowano oświetlenie, a sekcja strzelecka weszła w posiadanie własnej strzelnicy.

W latach 1962-63 na obiektach Legii przeprowadzone zostały prace inwestycyjne i porządkowe. Przebudowa stadionu została zakończona. Prace wykończeniowe przy modernizacji urządzeń miały zostać przeprowadzone w kolejnym roku. Poważnych remontów dokonano także na terenie pływalni. Zarówno sam budynek, jak i urządzenia pomocnicze zostały gruntownie odnowione. Przebudowa i oddanie do użytku drugiego basenu wzbogaciły Warszawę o jeszcze jeden tak niezbędny w okresie lata obiekt.

Dzięki staraniom działaczy sekcji żeglarskiej, realna stała się przebudowa obiektów przystani sportów wodnych. Prowizoryczne i wysłużone budynki przystani miały być stopniowo rozbierane, a na ich miejscu miały stanąć nowe - odpowiadające potrzebom sportów wodnych.

Dzięki staraniom działaczy sekcji siatkówki, w legijnej hali przebudowano oświetlenie. Największą jednak inwestycją na kolejne lata miała być budowa nowych kortów tenisowych, a dokładniej trybun wokół nich. Budowa rozłożona na trzy lata weszła w stan realizacji. W roku 1965 wykończone miały zostać trybuny, zaś rok później inwestycje towarzyszące, jak dojazdy, parkingi itp. Wraz z trybunami - i to było dla klubu najważniejsze, Legia miała otrzymać zaprojektowane pod trybunami obszerne zaplecze szkoleniowe i gospodarcze w postaci sal treningowych, magazynów, hotelu i pomieszczeń o charakterze usługowym.

Stare, wysłużone drewniane trybuny wokół kortu centralnego zostały rozebrane, bowiem groziły zawaleniem. Dzięki intensywnemu poparciu akcji budowy nowych trybun przez Prezydium Zarządu Klubu, opracowano i zatwierdzono projekt techniczny budowy nowych, pięknych trybun z szerokim zapleczem gospodarczym. Brak funduszów uniemożliwił rozpoczęcie budowy w 1962 roku. Prace rozpoczęto rok później. 11 września 1963 roku położono pierwsze fundamenty pod trybunę B. Prace przy budowie wykonywało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych w Warszawie.

W 1963 roku Legia otrzymała także własną strzelnicę na Szczęśliwicach. Ta nie była co prawda w najlepszym stanie i wymagała gruntownego remontu, ale działacze byli przekonani, że lokalizacja zarządu sekcji, magazynów broni, amunicji i sprzętu oraz rusznikarni w jednym miejscu to bardzo dobre rozwiązanie.

CDN

Historia stadionu Legii: 1960 cz.V
Historia stadionu Legii: 1960 cz.IV
Historia stadionu Legii: 1960 cz.III
Historia stadionu Legii: 1960 cz.II
Historia stadionu Legii: 1960 cz.I
Historia stadionu Legii: 1950-1959
Historia stadionu Legii: 1948-1949
Historia stadionu Legii: 1946-1947
Historia stadionu Legii: 1937-1945
Historia stadionu Legii: 1933-1936
Historia stadionu Legii: 1930-1932
Historia stadionu Legii: 1928-1929
Historia stadionu Legii: 1926-1927
Historia stadionu Legii: 1924-1925
Historia stadionu Legii: 1917-1922



Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!