Piątek, 13 stycznia 2012 r. godz. 08:47

Legia w statystykach na półmetku rundy

Fumen

Koszykarze Legii jako pierwsi w swej grupie na III-ligowym froncie przekroczyli barierę 1000 zdobytych punktów i jako ostatni stracili co najmniej 500 "oczek". Nic dziwnego, jeśli wygrywa się spotkania średnio różnicą niespełna 50 punktów. Po dziesięciu potyczkach bilans wynosi 104-56.

Najboleśniej o sile warszawskiego zespołu przekonali się gracze MG UKS Kozienice, Pułaskiego Warka, GLKS Nadarzyn, MKS Ochota oraz Mazowsza Grójec. Po syrenie kończącej spotkanie każda z tych ekip miała do Legii ponad 50 punktów straty. Podopieczni Roberta Chabelskiego najwyżej ograli wspomniane Mazowsze - różnicą aż 77 "oczek"!

Zdecydowanie więcej problemów sprawili zawodnicy Mon-Polu Płock, choć i tak nie ustrzegli się porażki różnicą 26 punktów. Powodów do wstydu nie powinni mieć także gracze Sokoła Ostrów Mazowiecka, którzy niemal do końca bili się o wygraną przy Obrońców Tobruku, żeby ostatecznie przegrać 64-70.

Co ciekawe, w spotkaniach u siebie koszykarze Legii prezentują się nieco słabiej niż w wyjazdowych potyczkach. W sześciu meczach Piotr Nawrot i spółka rzucali rywalom niespełna 101 pkt. tracąc przy tym 63,5 pkt. Natomiast biorąc pod uwagę spotkania w halach rywali bilans punktów wynosi 108-59.

W poprzednich sezonach największą bolączką stołecznych koszykarzy była postawa w trzeciej kwarcie. Wypracowana przewaga w pierwszej części meczów była szybko trwoniona po powrocie z szatni na parkiet. Zdecydowanie inaczej jest w obecnych rozgrywkach. Po 20. minutach gry legioniści prowadzą średnio 50-30, żeby w trzeciej kwarcie powiększyć przewagę jeszcze o 14 pkt. Co ciekawe, właśnie w dwóch ostatnich częściach meczu zawodnicy Roberta Chabelskiego jeszcze bardziej odjeżdżają przeciwnikom powiększając przewagę o 27 pkt.

Przed legionistami jeszcze dziesięć spotkań w rundzie zasadniczej. Trudno oczekiwać, żeby rywale przeciwstawili się warszawskiej ekipie na tyle, żeby w znaczący sposób popsuć powyższe statystyki. Na początek Legia ugości u siebie AZS UW. Będzie to siódmy mecz na własnym terenie. Kolejne będą przeplatanką spotkań wyjazd - dom niemal do końca rundy, kiedy to na Legię będą czekać trzy spotkania w halach rywali.