Jan Urban - fot. Legionisci.com
Sobota, 13 kwietnia 2013 r. godz. 20:33

Urban: Nie jestem zadowolony z gry

Mishka, źródło: Legionisci.com

Jan Urban (trener Legii): Mecz ułożył się nam bardzo dobrze, bo sytuacji w pierwszej połowie nie było aż tyle, żeby prowadzić 2-0. Wykończyliśmy jednak sytuacje, które mogły zakończyć się bramkami, stąd 2-0 do przerwy. Zabrakło wykorzystania przewagi, gry piłką, kontroli nad spotkaniem.
W drugiej połowie zaczęliśmy grać akcja za akcję. W takich spotkaniach nie można tego robić, bo albo ma się szczęście i strzela trzecią bramkę, albo przeciwnik strzela bramkę kontaktową. Mecz mógł się zakończyć różnie. Jestem zadowolony z wyniku, ale nie do końca z gry. Zabrakło nam cierpliwości, płynniejszej gry piłką. Będziemy rozmawiać na ten temat. Były sytuacje, które nie powinny mieć miejsca. Zbyt wielu zawodników dążyło do strzelenia bramki - od czasu do czasu można wygrać mecz indywidualnościami ale na dłuższą metę dobra gra drużyny powoduje, że osiąga się cel lub nie. To zwycięstwo na trudnym terenie, po bardzo długim czasie.

Nie wiem czy pierwsza bramka została uznana niesłusznie, nie widziałem jeszcze powtórek, nie mogę się więc odnieść do tej sytuacji.