Orlando Sa zadecbiutował w barwach Legii - fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 23 lutego 2014 r. godz. 08:48

Pod lupą LL! - Orlando Sa

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com

W meczu z Górnikiem Zabrze w barwach Legii zadebiutował Orlando Sa. Z portugalskim napastnikiem przy Łazienkowskiej wiązane są duże nadzieje. Wszystko dlatego, że jesienią "wojskowi" mieli do dyspozycji w ataku tylko chimerycznego Wladimera Dwaliszwiliego. Sa ma być więc nową jakością w ofensywie Legii. Podczas sobotniego meczu lupa LL! przyglądała się, czy faktycznie tak jest.

Sa mógł mieć bardzo dobre wejście w swój pierwszy mecz w barwach Legii. Mógł, gdyby tylko Henrik Ojamaa zdołał celnie dograć w 4. minucie. W polu karnym dobrze znalazł się wówczas Portugalczyk. Estończyk dogrywał jednak na tyle niecelnie, że nie dał koledze szansy na dojście do piłki.

Przez kolejnych 20 minut Sa był niemal zupełnie niewidoczny. Legioniści usiłowali dogrywać do niego długie podania, ale niewiele z tego wychodziło. W 25. minucie portugalski napastnik pokazał próbkę swoich umiejętności. W polu karnym dobrze przyjął piłkę i mimo asysty kilku obrońców zdołał odwrócić się w kierunku bramki i oddać strzał. Niestety piłka chybiła celu.

Na opisanej powyżej akcji zakończyły się dobre momenty w wykonaniu Sa. 25-latek rozegrał jeszcze jedną składną dwójkową akcję z Ojamą, ale również i ona nie miała wpływu na wynik meczu.

W 75. minucie Sa został zmieniony przez Raphaela Augusto. Podczas debiutanckiego meczu portugalski napastnik nie zachwycił. Widać jednak, że trener Henning Berg wiąże duże nadzieje z nowym nabytkiem. Pewne jest jednak, że jeżeli Sa ma być nową jakością w ataku Legii, to musi grać zdecydowanie lepiej niż w sobotni wieczór w Zabrzu.

Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki Orlando Sa (w nawiasie pierwsza + druga połowa meczu).

saaaaa, 23.02.2014 09:01:24 - *.dynamic.chello.pl

dajcie mu troche czasu. z gornikiem nie mial za bardzo jak sie pokazac. patrzac na 25 minute, te przyjecie i strzal to robi wrazenie , gruzin by kupe zrobil i pilka by sie od drewna odbila. z jaga bedzie mial pewnie wiec pola do popisu, czekajmy , nie sie chlopak rozkreci ;)

ignas80, 23.02.2014 09:09:12 - *.dynamic.chello.pl

Ludzie to byl jego pierwszy mecz a wy od razu oczekujecie ze strzeli hattricka. Troszku za malo przebywal z druzuna niech sie wgra z druzyna a na pewno beda edekty w postaci strzelonych bramek

zlw, 23.02.2014 09:09:17 - *.play-internet.pl

i dupa

Pno, 23.02.2014 09:12:20 - *.dynamic.chello.pl

Nic nie grali z nim po ziemi, same górne piłki to jak miał się pokazać ?

@rek, 23.02.2014 09:14:49 - *.ip.netia.com.pl

Pytam: po co takowa ocena już po pierwszym meczu...??? Facet musi się zgrać z ludźmi z zespołu... Poznać chociażby przyzwyczajenia Miro i Henrika... Poczuć ducha zespołu... Oceniać można po kilku meczach, minimum po m-cu gry w pierwszej jedenastce... Takie jest moje zdanie starego kibica (L)egii...

prawda, 23.02.2014 09:15:30 - *.dynamic.chello.pl

Żaden super napadzior nic nie zagra jak nie będzie dostawał piłek bo wykop na pałę długich piłek to nie podania,albo niecelne podania od pomocników w polu karnym.

kolunio, 23.02.2014 09:17:29 - *.static.chello.pl

Slaby zawodnik, kiepski transfer, trzea dać szanse Efirowi a Sa na ławkę.

SEBO(L), 23.02.2014 09:19:32 - *.bredband.comhem.se

Czy ktos oczekiwal cudow od czlowieka sprowadzonego " last minute " , ktory odbyl z druzyna kilka treningow ? Spokojnie , dajmy mu troche czasu .

stefan, 23.02.2014 09:27:10 - *.net164.okay.pl

trzeba też zauważyć, że miał duży wkład przy 1-szej bramce! Czemu nikt o tym nie wspomina? Gdyby nie jego agresywna gra i walka o piłkę w powietrzy to Pandża (czy Panga czy jak mu tam) nie podałby do Iniakiego i ten nie wpakowałby piły do bramki!

Jak na pierwszy mecz z zupełnie nowymi kolegami, w zupełnie innej (specyficznej) lidze, uważam Jego debiut za udany. Jeszcze będzie z niego pożytek :)

jam, 23.02.2014 09:29:52 - *.icpnet.pl

i tak wole go niz drewnoszwili

jacek, 23.02.2014 09:39:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

nawet gdyby zamiast SA był tam Ronaldo to gra jednym wysuniętym napastnikiem zawsze dla tego jedynego gościa jest męczarnią... no i trzeba dostać podanie a on praktycznie nic nie dostał

(L)uu, 23.02.2014 09:39:41 - *.c149.petrotel.pl

Już lamentujace płaczki, że Sa bee. Kur.. ludzie oceniać można po pół roku dopiero, patrząc na to przyjęcie i strzał to drewnoszwili by tak nie zrobił. Efir musi dość nie grał tyle czasu i wy myślicie, że będą maszynkami do goli.

Krzeszczu, 23.02.2014 09:48:05 - *.cust.bredband2.com

Masakra oceniac kolesia po zaledwie trzech czy czterech treningach. nowy kraj, nowy jezyk (bo nie wszyscy wladaja w szatni angielskim), nowy styl gry, nowi koledzy na boisku.
Beda z niego ludzie ale musi on miec szanse sie z chlopakami zgrac! I chlopaki z nim, zeby wiedzieli jak sie porusza, jak biega, jakich podan szuka itp.
Chlopak jest w Warszawie kilka godzin a juz mu wystawiaja oceny.
Dajcie i jemu i druzynie troche czasu!
I tak paroma zagrywkami i przyjeciami pokazal ze odstaje o lata swietlne od T-34.
Beda z niego ludzie.

(L)ukasz, 23.02.2014 09:50:49 - *.lcs.net.pl

Chcialem zauwazyc ze po naszych poiskach biegala juz gosc warty miedzy 20 a 50mln euro ( A propo dla Legii podobno za slaby) :-) I on tez nie strzelal dla ziemniakow po 50 bramek w sezonie. Takze spokojnie dajmy Sa czas.

qemp, 23.02.2014 10:01:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

On zagra z 4 słabsze mecze w sezonie a gruzin z 50% i taka jest między nimi różnica.Facet ma większe umiejętności tak na prawdę miał raz na 30 minut piłkę i zrobił z niej pożytek.Tutaj Ibrahimović by nic nie zrobił.Wszystkie piłki na Sa leciały górą z naszej połowy...Nie mówmy, że cały mecz był dobry bo przez 30 minut było pałowanie na Sa.Później było lepiej ale nie może tak być, że dobrze gramy dopiero jak zdobędziemy bramkę.

radko, 23.02.2014 10:21:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Będziemy mieli z niego pożytek. Za wcześnie było na debiut, musi sie z nami ograć. Potencjał ma duży. Jeśli ktoś uważał, że wejdzie i strzeli trzy bramki niech przerzuci sie na piłkę ręczna;-)

LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL, 23.02.2014 10:23:21 - *.dynamic.vectranet.pl

HAHA TROLLE JUZ UJADAJA KOLES NIE DOSTAL ZADNEJ PILKI TO JAK MIAL SZCZELIC

f, 23.02.2014 10:25:48 - *.internetdsl.tpnet.pl

Warto jeszcze wspomnieć o tych mniej oczywistych rzeczach, jak choćby poruszanie się bez piłki - przy piłkach zagrywanych ze skrzydeł wreszcie mamy gościa, który nie czeka przy "swoim" obrońcy, tylko stara się go zgubić (i najczęściej mu to wychodzi), potrzeba jeszcze tylko zagrać mu dobrą piłkę. Ogólnie zapowiada się bardzo dobry zawodnik, jak Berg to wszystko poustawia to kto wie, może za rok w pucharach się dla odmiany nie ośmieszymy.

gazza, 23.02.2014 10:27:51 - *.adsl.inetia.pl

Ocene to będzie można wystawić po conalmniej trzech meczach.
Narazie to facet sie aklimatyzuje a w samym meczu nie dostał z byt wiele celnych podań więc raczej nie ma co oceniać jego występu lecz raczej skrytykować linie pomocy za nieudolność.

tom, 23.02.2014 10:38:23 - *.adsl.inetia.pl

i tak zagrał lepiej niż zrobiłby to dwali :)))

Ubawiłem się, 23.02.2014 10:43:41 - *.dynamic.chello.pl

Głupim pomysłem jest wstawianie "Pod lupę" debiutanta. Jeśli chcieliście być oryginalni - trzeba było to zrobić przed meczem.

(L), 23.02.2014 11:17:04 - *.centertel.pl

Gość miał 11 kontaktów z piłką wiec co wy chcecie? :) przez 15 min drugiej połowy dostał 2 razy podanie to chyba trochę mało okazji żeby się wykazać.

do wszystkich, 23.02.2014 11:21:24 - *.internet.lu

ludzie ogarnijcie się to tylko statystyka, to nie boli.

dario, 23.02.2014 11:34:05 - *.kalisz.mm.pl

SA - jego debiut w Legii wymusiły niecierpliwe media. O-SA wziął udział w dwóch treningach, udzielił minimum 10 wywiadów, biega po Warszawie w poszukiwaniu mieszkania a jego pies jedzie jeszcze na cypryjskiej karmie. Dajmy mu odrobinę czasu aby choć poznał kolory koszulek w których występuje Legia a będzie dobrze

NAJMĄDRZEJSZY_Z_CAŁEJ_WSI, 23.02.2014 11:56:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pamiętajcie że był to pierwszy mecz Osy . Gościu jest ogarnięty to widać na pierwszy rzut oka. Potrzeba trochę czasu na aklimatyzację, zgrania z drużyną i będzie dobrze. Cierpliwości będziemy mieli z niego ogromny pożytek.

kot, 23.02.2014 12:06:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl

AKahoshi i bedzie mial prostopadłe piłki

tomiacab, 23.02.2014 12:06:48 - *.cdma.centertel.pl

rozegra się dajcie mu trochę czasu

marian, 23.02.2014 12:10:53 - *.mysliborz.vectranet.pl

Ważne zwyciestwo.A tak ogólnie to druzyna zagrala o niebo lepiej niz z korona.A sam Sa bardzo mi sie podobal nie biegal bezproduktywnie,z biegiem czasu bedzie tylko lepiej.TYLKO LEGIA

Tylko(L), 23.02.2014 12:19:11 - *.static.chello.pl

Witam.
Pytanie nie na temat.

Chciałbym wyrobic karę kibica swojej dziewczynie. Jest ona zameldowana w Łodzi. Czy mogą być jakieś problemy z wyrobieniem? Słyszałem że kiedys robili problemy jak ktoś nie był z Mazowieckiego.

Redakcja (LL!): Nie będzie z tym problemu.

HUGON, 23.02.2014 14:16:31 - *.net-link.pl

Napisałem że będzie 0-3 i było napisałem ze Orlando to słaby grajek i tak było dobry napadzior jak przychodzi do nowej drużyny to flaki sobie wypruwa zeby się pokazac a on olał to co mu dali pograć ,jeszcze raz mówię że żaden grajek z niego ,drewno chociaż pracuje dla drużyny.

lsr, 23.02.2014 15:12:28 - *.dynamic.chello.pl

Dajcie spokój, przecież on nawet nie miał kiedy chociażby wstępnie zgrać się z drużyną. Poczekajmy trochę przed formułowaniem jakichkolwiek ocen. Niech najpierw zdąży ogarnąć mieszkanie, zgrać się z drużyną, ochłonąć po nagłej przeprowadzce...

(L)egia, 23.02.2014 15:26:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przy takiej grze Legii i jak jeszcze Sa będzie grać lepiej, to nasi będą czesać każdego i nie ma w tym przesady.

(), 23.02.2014 16:21:06 - *.dynamic.chello.pl

w ataku w Legii to i Messi by z nudów usnął. Za co go oceniać jak my w ofensywie nic nie gramy. Poczekajmy do Jagielloni - tam będzie cos widać

BLN, 23.02.2014 18:57:14 - *.dynamic.chello.pl

dajmy mu troche czasu :) rozkreci sie i jeszcze bedzie z niego duzo pociechy :) nie wymagajmy od niego juz w debiucie hattricka czy cudów :)

landi, 24.02.2014 11:00:23 - *.jaroslaw.zicom.pl

Spokojnie jeszcze będziemy mieli z niego pociechę dajmy mu czas :)

thekristo, 26.02.2014 20:29:47 - *.jmdi.pl

Sa zagrał słaby mecz, ale jest całkowicie usprawiedliwiony.Więcej będziemy wiedzieli o jego przydatności do Legii po meczu z Jagiellonią.