Michał Żyro strzela gola dla Legii - fot. Mishka / Legionisci.com
Wtorek, 8 lipca 2014 r. godz. 22:37

Sparing: Legia Warszawa 1-0 Hapoel Beer Szewa

W ostatnim przedsezonowym sparingu Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie wicemistrza Izraela, Hapoel Beer Szewa, 1-0. Jedynego gola zdobył w 55. minucie gry Michał Żyro, który celną główką pokonał bramkarza rywali. W środę na legionistów czeka kolejne spotkanie. O 19:00 zagrają na Łazienkowskiej o Superpuchar z Zawiszą Bydgoszcz.

Spotkanie bardzo dobrze zaczęli przyjezdni z Izraela. Już w 3. minucie gry sam na sam z Dusanem Kuciakiem znalazł się Shlomi Arbeitman, lecz jego uderzenie zdołał odbić bramkarz Legii Warszawa. Piłkarze stołecznej drużyny odgryźli się chwilę potem, kiedy po wrzutce z rzutu rożnego minimalnie chybił Inaki Astiz. Z biegiem czasu na placu gry zaczęli przeważać podopieczni Henninga Berga. Michał Kucharczyk najpierw w 23. minucie nie trafił w światło bramki w dobrej sytuacji, a chwilę potem fatalnie spudłował w sytuacji sam na sam. Następnie tempo spotkania nieco siadło. Dopiero trzy minuty przed przerwą na odważną próbę zdecydował się Tomasz Jodłowiec, lecz i tym razem Rubi Levkovic nie musiał interweniować.

Tuż po przerwie po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka bliski otworzenia rezultatu był Miroslav Radović, który z najbliższej odległości trafił głową w nogi bramkarza Hapoelu. W 55. minucie bramkarza gości pokonał wreszcie jeden z legionistów. Cała akcja została zapoczątkowana wyrzutem z autu, ostatecznie futbolówka spadła na głowę Michała Żyry, a ten nie dał szans Levkovicowi. Po godzinie gry szansy na wyrównanie nie wykorzystał jeden z gości - jego strzał z dystansu był zdecydowanie zbyt słaby, aby zaskoczyć Dusana Kuciaka. Hapoel najbliżej strzelenia gola był w 68. minucie. Wówczas Siraj Nassar trafił w poprzeczkę legijnej bramki. Cztery minuty potem po raz drugi na listę strzelców mógł wpisać się Michał Żyro. Jego mierzone uderzenie z najwyższym trudem odbił jednak Rubi Levkovic. Kolejną okazję "Wojskowi" mieli w 80. minucie, gdy Michał Żyro minimalnie chybił zza szesnastki.

Legia Warszawa 1-0 Hapoel Beer Szewa
1-0 Żyro 55

Legia: 12. Dusan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Inaki Astiz, 17. Tomasz Brzyski - 33. Michał Żyro, 3. Tomasz Jodłowiec, 23. Helio Pinto, 32. Miroslav Radović, 18. Michał Kucharczyk - 70. Orlando Sa.

Hapoel: 1. Rubi Levkovic - 25. William Soares, 13. Ofir Davidzada, 23. Tomislav Pajović, 2. Ben Bitton - 7. Siraj Nassar (71, 19. Yosef Abu Laben), 18. Or Havivyan, 11. Maor Buzaglo, 8. Gal Harel (71, 17. Ben Algrabli) - 10. Elyaniv Barda, 28. Shlomi Arbeitman.

żółte kartki: Kucharczyk - Havivjan.