Miroslav Radović podczas meczu z Aktobe - fot. Mishka/Legionisci.com
Piątek, 29 sierpnia 2014 r. godz. 08:20

Pod lupą LL! - Miroslav Radović

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com

Miroslav Radović to obecnie jeden z najważniejszych piłkarzy w Legii Warszawa. 30-letni Serb o miejsce w pierwszym składzie nie musi się martwić. Nic więc dziwnego, że podczas meczu z FK Aktobe "Rado" pojawił się w wyjściowej jedenastce. Lupa LL! obserwowała, jak Radović radzi sobie na boisku.

W czwartkowy wieczór "Rado" po raz kolejny udowodnił, że jest mocnym punktem Legii. Dobry wynik, pewny awans oraz świadomość piłkarskiej przewagi nad rywalem sprawiły, że Serb pozwalał sobie na widowiskowe zagrania. Nie zawsze przynosiły one korzyści, ale pokazywały, że Radović jest pewny swojej wartości.

Najważniejszym momentem w wykonaniu "Rado" była 65. minuta. To wówczas niemiłosiernie wkręcany w ziemię Jurij Łogwinienko nie widział innego sposobu na powstrzymanie Serba, jak powalenie go na murawę. W efekcie sędzia podyktował rzut karny, który Ivica Vrdoljak zamienił na gola na 2-0.

Nie była to jedyna sytuacja, w której Radović wypracowywał dogodne okazje dla kolegów. W początkowym fragmencie drugiej połowy dobrymi podaniami obsłużeni zostali Łukasz Broź oraz Michał Żyro. Obydwaj dogodnych okazji nie potrafili jednak zamienić na gole. Szansę na wpisanie się na listę strzelców miał też sam "Rado". Czasami w zdobyciu gola przeszkadzało mu jednak zbyt koronkowe rozgrywane akcji. Momentami legioniści bawili się w polu karnym rywali, zamiast zdecydować się na prostsze, ale bardziej efektywne rozwiązania.

Najlepszą okazję na zdobycie gola Radović zmarnował w 37. minucie. Legionista zdecydował się wówczas na uderzenie głową, ale piłka minimalnie chybiła celu. Dobra gra głową to jednak jeden z elementów, który "Rado" zdecydowanie poprawił w ostatnich latach. Dziś już mało kto pamięta, że ten element gry był wielkim mankamentem Serba. Dziś mankamenty u Radovicia znaleźć coraz trudniej.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Miroslava Radovicia (w nawiasie pierwsza + druga połowa).