Łukasz Broź kontra Hans Vanaken - fot. Mishka / Legionisci.com
Sobota, 20 września 2014 r. godz. 00:52

Statystyki meczu z KSC Lokeren

Kamil i Woytek, źródło: Legionisci.com

W czwartkowy wieczór piłkarze Legii pokonali KSC Lokeren 1-0 i było to zwycięstwo zasłużone. Posiadanie piłki przez obie drużyny rozłożyło się po połowie, ale w statystykach strzałów zdecydowanie lepsi byli gospodarze. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki z meczu Ligi Europy.

suma (1. połowa + 2. połowa)

"Wojskowi" zdecydowanie częściej uderzali na bramkę rywali. Belgowie oddali zaledwie 4 uderzenia, z czego 2 leciały w światło bramki. Celność w tym spotkaniu nie była także domeną Legii - 3 celne strzały na 13 prób.

Wśród legionistów najbardziej aktywny pod bramką rywali był Michał Żyro. Pomocnik stołecznej drużyny pięć razy usiłował pokonać bramkarza. Cztery próby wykonał Tomasz Brzyski, ale ani razu piłka nie leciała w światło bramki. Jedną z dwóch okazji wykorzystał natomiast Miroslav Radović, który otrzymał idealne podanie od Michała Kucharczyka i zapewnił Legii pierwsze 3 punkty w fazie grupowej LE.

Gospodarze nie tylko więcej strzelali, ale również częściej przekraczali przepisy gry. O ile w pierwszej połowie legioniści mieli tylko o jedn przewinienie więcej, to po przerwie powiększyli przewagę do 4. Gracze KSC Lokeren 12 razy przekraczali przepisy.

6 piłkarzy Legii zapisało na swoim koncie faule. Aż 4 razy sędzia odgwizdywał przewinienia Tomasza Jodłowca i po 3 Ondreja Dudy i Michała Żyry.

Rywale sfaulowali tylko 5 legionistów. Tradycyjnie najczęściej nieprzepisowo powstrzymywanym piłkarzem był Miroslav Radović - 4 faule. W środku pola 3 razy sfaulowany został Ivica Vrdoljak.