Sobota, 19 listopada 2016 r. godz. 10:42

Statystyki meczu z Jagiellonią

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com

W Białymstoku Legia nie tylko pewnie ograła lidera, ale także pokazała, że potrafi być zabójczo skuteczna. Bo choć podopieczni Jacka Magiery nie stworzyli wielu akcji, to nie mieli problemu ze zdobyciem kompletu punktów. Potwierdzają to meczowe statystyki, których szczegóły podajemy poniżej. Zapraszamy także do wystawiania ocen piłkarzom Legii.

suma (1. połowa + 2. połowa)

W piątkowy wieczór legioniści oddali 9 strzałów na bramkę Mariana Kelemena. Dominacja "wojskowych" przybrała na sile w drugiej połowie spotkania. W jej trakcie piłka 6 razy zmierzała w kierunku bramki gospodarzy. Piłkarze Legii mogą być zadowoleni ze swojej skuteczności, bo 5 strzałów było celnych, a 3 zostały zamienione na gole.

Białostocczanie na własnym stadionie byli w stanie oddać 4 strzały. Piłka w światło bramki Akradiusza Malarza zmierzała 2 razy.

Wśród legionistów bardzo aktywny pod bramką rywali był Vadis Odjidja-Ofoe. Pomocnik Legii 3 razy usiłował pokonać Mariana Kelemena. Na uwagę zasługuje także postawa Aleksandara Prijovicia. Szwajcar na boisku pojawił się w 77. minucie, a zdążył oddać 3 strzały i zdobyć gola.

26 razy sędzia Bartosz Frankowski musiał przerywać grę po faulach piłkarzy obu zespołów. Częściej przepisy przekraczali gospodarze. Gracze Michała Probierza zapisali na swoim koncie 15 fauli.

Wśród legionistów przewinienia na swoim koncie zapisało 8 graczy. Najczęściej przepisy - po 2 razy - przekraczali Waleri Kazaiszwili, Michał Kopczyński i Guilherme.

Brazylijczyk był także piłkarzem Legii, którego najczęściej w nieprzepisowy sposób powstrzymywali rywale. Często faulowany był także Arkadiusz Malarz.

54 odbiory i 57 strat zanotowali w Białymstoku piłkarze Legii. Najczęściej akcje rywali przerywał Adam Hlousek. Czech zakończył mecz z 12 odbiorami. Za jego plecami znalazł się Michał Kopczyński z 8 przejętymi piłkami.

Piłkę najczęściej tracili Miroslav Radović i Vadis Odjidja-Ofoe. Obydwaj tracili piłkę po 10 razy. Łącznie straty zanotowało 13 graczy Legii.