Czwartek, 15 grudnia 2016 r. godz. 16:21

Pod lupą LL! - Nemanja Nikolić

Filip Kaczmarczyk, źródło: Legionisci.com

Mecz z Piastem Gliwice był dla Nemanji Nikolicia ostatnim wyjazdowym spotkaniem w ekstraklasie. Węgierski napastnik zadeklarował, że w zimowej przerwie opuści Legię i przeniesie się do innego zespołu. Lupa LL! Obserwowała, czy popularny "Niko" może być zadowolony ze swojego przedostatniego występu w barwach Legii.

Od początku spotkania w Gliwicach, to gospodarze dominowali na boisku. Nemanja Nikolić był kompletnie bezradny i niewidoczny. Koledzy zagrywali w jego kierunku, ale niestety te próby były niecelne. W 11. minucie spotkania "Niko" została złapany na spalonym, a trzy minuty później stracił futbolówkę w środku pola, co zaowocowało sytuacją dla Piasta - na szczęście Gerard Badia uderzył bardzo niecelnie. W tym spotkaniu 28-letni napastnik pokazał się w ofensywnie dopiero w 20. minucie. Moulin obsłużył Węgra dobrym prostopadłym podaniem, a ten w sytuacji sam na sam posłał piłkę ponad bramką. Jak jednak brzmi słynne powiedzenie: co się odwlecze, to nie uciecze. Co prawda w 32. minucie Nikolić nie zdobył gola, ale wyszedł na dobrą pozycję i wyłożył piłkę Radoviciowi do pustej bramki. Dwie minuty później snajper Legii mógł zanotować kolejną asystę, ale jego dośrodkowanie w kierunku Vadisa było zbyt lekkie. Końcówka pierwszej połowy była dla Nikolicia znakomita. Węgier znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie, czyli w polu karnym Piasta. Jakub Szmatuła odbił piłkę po strzale Hamalainena, ale Nikolić dopadł do futbolówki i wbił ją do pustej bramki. "Wojskowi" schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Nikolić wybiegł na drugą połowę podbudowany i jeszcze bardziej zmotywowany do lepszej gry. Już w 47. minucie dobrze uwolnił się w polu karnym Piasta i uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, natomiast w 50. minucie zanotował dobrą interwencję w defensywnie, kiedy to zablokował dośrodkowanie gospodarzy. W kolejnych minutach to Piast prowadził grę, a Legia się broniła. Niko był w tym okresie niewidoczny, ale przypomniał o sobie w 79. minucie. To właśnie wtedy "Wojskowi" wykonali perfekcyjny kontratak i Radović wyłożył piłkę do pustej bramki Nikoliciowi, a ten takich sytuacji nie zwykł marnować i podwyższył wynik na 4:0. W 82. minucie napastnik Legii zakończył swój udany występ i został zmieniony przez Konrada Michalaka.

Nemanja Nikolić przyzwyczaił kibiców do swoich goli i kolejne dołożył w Gliwicach. Węgier bardzo dobrze wykonał powierzone zadanie przez trenera - strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Mamy nadzieje, że z kibicami przy Łazienkowskiej "Niko" pożegna się równie dobrze i da im powody do zadowolenia w spotkaniu z Górnikiem.

@rek, 15.12.2016 17:13:43 - *.dynamic.chello.pl

Z niewolnika nie będzie dobrego pracownika... Na naszą ligę był idealny... Król pola karnego... Polował w naszej lidze na piłki w polu karnym niczym onegdaj Gerd Muller czy Emilio Butragueno... Na mocne zespoły z czołówki europejskiej jest jednak za wolny, za słaby fizycznie i chyba zbyt mało kreatywny... Cóż, żegnamy go i życzymy mu powodzenia na "piłkarskiej emeryturze"... Obawiam się, iż o kolejnych występach w LM, LE czy w kadrze Węgier może chyba zapomnieć... Pozdro (L)

wyprzedaży cd, 15.12.2016 18:06:22 - *.176

To niebywałe, z jaką obojętnością żegnany jest napastnik, który w Warszawie wykręcił nieprawdopodobne statystyki. Napastnik, który zdobył najwięcej goli w ekstraklasie od 20 lat i czasów Marka Koniarka. Wreszcie napastnik, który przez naprawdę długi okres szachował strzelecki rekord Henryka Reymana z 1927 roku (i robił to wtedy, kiedy drużynie szło marnie). Dosyć zaskakująco brzmi też fakt, że kibice nie przejmują się odejściem strzelca 52 goli w 85 meczach, bo na miejscu pozostaje strzelec 24 goli w 72 meczach...

Nie słychać rozpaczliwych apeli, by zaproponować napastnikowi najwyższy kontrakt w lidze, a na meczach nie słychać okrzyków „Niko zostań”. Przeciwnie, wszyscy życzą mu powodzenia w nowym klubie i uspokajają się wzajemnie słowami – przecież mamy Prijovicia...

Tyle że Prijo to drewno :(

Btw "Brawo" Leśny ! Brawo zarząd ! Osłabiania druzyny przed meczami pucharowymi (tym razem z Ajaxem) ciąg dalszy !!!

Jurii, 15.12.2016 18:21:41 - *.adsl.inetia.pl

W tamtym sezonie Niko ciągnął całą Legię za uszy i to dzięki niemu te mistrzostwo. Niko wtedy to by realowi i barcy strzelił gole.Bardzo dobry piłkarz.

Striker, 15.12.2016 18:26:50 - *.adsl.inetia.pl

Jeżeli o Polską ligę to szkoda że odchodzi, dużo cennych bramek, jednak nie jest przypadkiem że późno wyjechał z Węgier. Myślę że to piłkarz w stylu np Frankowskiego bardzo dobry na ligę Polską czy Węgierską, wyżej to niestety za wysoko co widać w reprezentacji i pucharach. Powodzenia w MLS na początku piłkarskiej emerytury :)

tym, 15.12.2016 19:38:30 - *.1.maxnet.net.pl

Widac ze to nie ten sam Niko myslami jest gdzie indziej taka prawda jest

do wyprzedaży cd, 15.12.2016 19:55:00 - *.play-internet.pl

tak Prijo to drewno , Magiera się myli , Czerczesow też , koles strzela bramki Realowi i Borussi , bramkami zapewnia nam puchar i przyczynia się do mistrza , co ty bierzesz , co do Niko szkoda , najlepsza 9 w 21 wieku , to sie wydaje ,że łatwo się ściągnie lepszego , nie na papierze tylko takiego co wykręci takie liczby , odchodzi świetny egzekutor ale nie egoista , nikt nie był lepszy od czasów Podbrożnego

gazza, 15.12.2016 19:58:42 - *.adsl.inetia.pl

Napastnik ma strzelać gole - Nikolic to robi !
Takich napastników jest niewielu - Cieszę się że Legia ma tak dobrego napastnika.
Niko - dziękuję za dotychczasową grę , wierze że zostaniesz z znami.

wrt, 15.12.2016 20:59:31 - *.play-internet.pl

niedoceniamy Nickolica , a kto wczesniej śrubował takie wyniki , nie byłoby mistrzostwa , nie mówiąc o LM bez jego bramek i asyst , nie wierzę by poszedł do Hull , tam Kuciak , kolejny współautor mistrzostwa jest 3 bramkarzem

ja, 15.12.2016 21:02:22 - *.dynamic.chello.pl

To nie jest dobry znak.
Prijo i Niko to dwaj inni zawodnicy. Potrzebni byli obaj.

W pucharach potrzebujemy zawodnika silnego potrafiącego przyjąć i się zastawić - walczaka. Taki jest Prijovic.

Ale Nikolic jest idealny na ligę. Taki łowca bramek. Żadko takiego trafiamy. Szkoda, że odejdzie, ale jeśli klub wyłoży dużą kasę to sprowadzimy podobnego. Czy odpali? Tu już pewności niestety nie ma.

Toni, 15.12.2016 21:50:25 - *.088.077.pools.vodafone-ip.de

Nokolic w pierwszym sezonie dla Legii strzelil gola kazdemu przeciwnikowi w naszej lidze.Nastepny taki napastnik trafi sie nam za 50 lat.A my pozbywamy sie go za jakies pewnie 3 milony euro.Za 23 milony euro to bym jeszcze zrozumial.W cale sie nie cenimy i najlepszych pilkarzy oddajemy za pieniadze za jakie w lidze angielskiej kupuje sie juniorow.Zacznijmy w koncu sprzedawac pilkarzy za kilkanasci milionow euro albo niech dostana podwyzke i zostana u nas.Taki Odida jest dla mnie wart 20 milionow euro.My pewnie sprzedajac go po sezonie wezmiemy 4 miliony euro.
Prijovic i Nikolic dobrze sie uzupelniali.Raz gral jeden raz drugi.Dzieki temu mieli tez czas na odpoczynek i regeneracje.Trudno bedzie zastapic Nikolicia.I nie zdziwi mnie tez fakt ze w tym okienku sprzedadza tez Prijovicia.Miliony wazniejsze od tytulow.

@rek, 15.12.2016 22:00:13 - *.dynamic.chello.pl

A ja coś czuję, iż Magic ustawi teraz Prijo na szpicy razem z Rado... Z tym, że Rado będzie już klasyczną 9-ką, a nie będzie hasać po jakiś-tam skrzydłach... Poza tym mamy jeszcze w odwodzie Kulenovica, Niezgodę i Hamaleinena... Powtarzam: szkoda Niko, ale z niewolnika nie ma pożytku... Pozdro (L)

Ludzie!!!, 15.12.2016 23:16:46 - *.centertel.pl

On jeszcze nigdzie nie odszedl!!!

Robi10, 15.12.2016 23:59:26 - *.146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Był Nikolic , będzie ktoś inny , aby był to tylko dobry zakup . Taki to los sredniaka europejskiego jakim jest Nasza Legia . Piłkarzyki bedą przychodzić a potem odchodzić , normalne zjawisko . Piłkarze bedą sie zmieniać , My natomiast na trybunach będziemy zawsze , bo Legia ..... To My . Pozdrawiam wszystkich i jestem przekonany , ze Pan trener Magiera pouklada wszystko przez zimę . Bo wlasnie najbliższe zimowe miesiące i dwa zgrupowania odpowiedzą nam wszystkim gdzie jestesmy i dokąd zmierzamy

tratraratra, 16.12.2016 00:07:28 - *.elwico.pl

No fakt trochę zarósł chłopina ostanimi czasy, ale jak dają kasę, to nie ważnne czy go tam golić czy też Niegolić, bo trochę żywej gotówki zawsze się przyda.

Lucas35, 16.12.2016 07:02:10 - *.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do wyprzedaż cd i nie tylko..
Od razu zaznaczę na wstępie, że też mi szkoda odejścia Niko..przez te 1,5 sezonu wykręcił niesamowite liczby..ale - po pierwsze z niewolnika nie ma pracownika a z tego co się pisze wynika, że Niko chce odejść i ja generalnie mu się nie dziwię, w Polsce zdobył już tyle, że więcej się nie da, powoli zbliża się do 30 więc nadszedł czas skoku na poważne pieniądze i zabezpieczenie przyszłości rodziny..po drugie - nie wymagajmy od faceta, który w Polsce jest w zasadzie przejazdem jakiegoś szczególnego przywiązania do klubowych barw, dla niego to praca i chwała Niko za to, że wykonał ją perfekcyjnie..nie każdy obcokrajowiec staje się Radoviciem czy Vukoviciem..po trzecie - Niko przychodził za darmo więc każda kwota za niego jest czystym zyskiem a takie pokrzykiwania na tym forum, że niby 23 mln euro za Niko to chyba żart albo dowód na upośledzenie autora tych słów..kim jest w Europie król strzelców polskiej ligi?w zasadzie nikim..Niko zabłysnął na Euro 2016?no nie..jak mu się wiodło w europejskich pucharach?słabo..te rozgrywki go zweryfikowały i to niestety nie do końca pozytywnie..
Reasumując - trzeba się cieszyć, że ktos taki jak Niko u nas grał ale nie wpadajmy w panikę, że po jego odejściu wpadniemy w czarną dziurę i nie będzie komu goli strzelać..