Igor Strzałek - fot. Woytek / Legionisci.com
Sobota, 15 stycznia 2022 r. godz. 14:40

Sparing: Legia Warszawa 2-0 Botew Płowdiw

W pierwszym sparingowym meczu podczas zgrupowania w Dubaju Legia Warszawa wygrała z bułgarskim Botewem Płowdiw 2-0. Pierwszego gola strzelił jeszcze w pierwszej połowie Josue, który popisał się ładnym uderzeniem z boku pola karnego. Po zmianie stron wynik ustalił 17-letni Igor Strzałek.

Fotoreportaż z meczu - 68 zdjęć Woytka

Pierwsze minuty to dwie dobre okazje dla Botewu. Najpierw strzał z bliskiej odległości Dimitara Tonewa obronił Artur Boruc, a potem jednemu z rywali zabrakło już zdecydowanie precyzji. Kwadrans po pierwszym gwizdku wreszcie zagrozili piłkarze Legii. Piłkę przed polem karnym dostał Josue, jednak jego próba przeleciała nad poprzeczką. Ogółem pierwsza część pierwszej połowy upłynęła bardzo spokojnie. Widać było, że zawodnicy jednej i drugiej drużyny dopiero niedawno wrócili do treningów po zimowej przerwie.

Wkrótce ponownie do wysiłku zmuszony został bramkarz Legii. W 27. minucie były reprezentant Polski na rzut rożny odbił mocny strzał z ostrego kąta Mohameda Brahimiego, a kilka chwil potem równie dobrze zachował się parując do boku uderzenie najlepszego strzelca Botewu - Marquinhosa. Pomimo przewagi Bułgarów, to legioniści niebawem wyszli na prowadzenie. Piłkę w polu karnym szczęśliwie dostał Josue i w swoim stylu technicznym strzałem zmusił Georgiego Agriłaszkiego do kapitulacji. Do końca pierwszej połowy zobaczyliśmy jeszcze jedną wartą odnotowania okazję. Z ostrego kąta mocno uderzył Marquinhos, jednak Boruc nie musiał nawet interweniować.

Druga połowa mocno rozczarowała pod względem atrakcyjności. Przez zdecydowaną jej część piłkarze walczyli głównie w środkowej strefie boiska i akcji bramkowych było jak na lekarstwo. Dopiero w 72. minucie zza pola karnego kąśliwie uderzył Antoine Baroan, jednak piłka przeleciała obok słupka. Warto podkreślić, że po upłynięciu pierwszego kwadransa drugiej połowy, cała jedenastka Legii została wymieniona, co również miało wpływ na poziom spotkania. W 75. minucie wprowadzonego Cezarego Misztę chciał zaskoczyć James Eto'o, ale trafił wprost w niego. Cztery minuty potem wynik rywalizacji rozstrzygnął zaledwie 17-letni Igor Strzałek. Młody pomocnik doskonale wyszedł do przytomnego prostopadłego podania od Jurgena Celhaki i na wślizgu pokonał bramkarza Botewu. W samej końcówce czujność Miszty sprawdził jeszcze Baroan.