Jacek Magiera - fot. Woytek / Legionisci.com
Niedziela, 25 sierpnia 2024 r. godz. 23:12

Magiera: Czuję niedosyt

Mishka, źródło: Legionisci.com

Jacek Magiera (trener Śląska): Uważam, że zaczęliśmy od dobrego pressingu, wykonaliśmy kilka skosów pressingowywch, odebraliśmy piłkę na połowie przeciwnika. To ciekawy kierunek, w którym chcemy iść. Kilka razy też straciliśmy piłkę na własnej połowie, a Legia mogła oddać strzały.

- Mieliśmy w pierwszej połowie bardzo dobrą okazję Musiolika, potem Nahuel znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale zabrakło mu spokoju. W drugiej połowie przegrywaliśmy, mimo że jako pierwsi mieliśmy dogodną sytuację. Gol Kapustki to nasze przegrane pojedynku w polu karnym. Musimy to robić zdecydowanie lepiej. Drużyna zareagowała, strzeliła na 1-1, potem mieliśmy znakomity moment, zdominowaliśmy Legię. Szkoda, że nie strzeliliśmy w tym czasie gola. Była bramka ze spalonego. Ogólnie mogło się to podobać. Mieliśmy więcej klarownych sytuacji i czuję niedosyt.

O Filipie Rejczyku
- Myślałem, czy nie wpuścić Rejczyka, tak jak myślałem o innych piłkarzach. Mamy tylko 5 zmian i podjęliśmy inne decyzje. Filip miał świetny początek, potem miał uraz i wypadł na trochę. Zawodnicy, którzy są zdrowi wygrywają rywalizację i później trudniej jest wejść z ławki. On jest jeszcze młody, ogólnie jestem zadowolony z postawy Rejczyka. Mecz to przywilej, który trzeba szanować. Zawodnicy grają, ale liczy się też wynik sportowy, z którego drużyna jest rozliczana.

Komentarze: (16)

L, 25.08.2024 23:28:10 - *chello.pl

Wiecej sytuacji? Co on bredzi? W 1 minucie juz sytuacja Kramera, potem Gual co zle dogral do Kramera, w 2 polowie setka Kramera z 17 metrow, pod koniec znowu Kramer dobra sytuacja co w niebo uderzyl, Alfarela kolejna sytuacja, do tego akcja bramkowa. A Slask co? Nahuel i Musiolik i 2 stale fragmenty. Wiecej sytuacji, lol

Mistrz soccera JACEK MAGIERA, 26.08.2024 00:07:42 - *217.230

Jacek, wracaj do Legiunii i pogoń tego pozoranta wuefistę Fajo.

J, 26.08.2024 00:22:59 - *play-internet.pl

Nie na temat ale czy ktoś zwrócił uwagę na Marciniaka? Naszym dość chętnie rozdawał kartki i nie ma chyba powodu zeby się czepiać, ale jak trzeba było dać ewidentną 2 żółtą Pokornemu to nagle przepisy przestały obowiązywać.

Czesiek, 26.08.2024 06:59:21 - *chello.pl

Panie Jacku, troszkę Pan przesadza.

Tony Adams, 26.08.2024 07:46:57 - *amazonaws.com

@Mistrz soccera JACEK MAGIERA: RozumieM ze mamy zamienic jednego pozoranta i parodyste WF-iste na inna tragiczna miernote trenerska z bazgrolami w zeszyciku, ktora NIGDY, z NIKIM NICZEGO NIGDZIE nie ugrala? Swietny pomysl. Aplauz.

Asd, 26.08.2024 08:31:15 - *84.134

@L: Śląsk miał więcej strzałów na bramkę o wyższy xG

Szpic , 26.08.2024 08:35:17 - *chello.pl

Pamiętam gdy Magiera został zwolniony z Legii. Jego zespół nic nie grał. Nie było tam jakiejkolwiek myśli taktycznej poza blokowaniem dostępu do własnej bramki, a miał wtedy niezłych zawodników do grania. Pamiętam że z ulgą przyjąłem jego zwolnienie. Od tamtej pory niewiele się zmieniło w jego podejściu do gry. Nie ma za kim płakać, to bardzo przeciętny szkoleniowiec.

Sasza, 26.08.2024 11:13:27 - *fuz.pl

Panie Jacku, proszę przestać bredzić. Wystarczy spojrzeć na pomeczowe statystyki, które w każdym aspekcie są miażdżące na korzyść Legii. Ten wasz zeszłoroczny wynik to był jednorazowy wybryk natury i czas zejść na ziemię.

Lkr, 26.08.2024 12:18:40 - *centertel.pl

Magiera zawsze możesz wystąpić o powtórzenie meczu.

Roma, 26.08.2024 14:17:00 - *100.49

@Szpic : no cóż, pamięć zawodzi, ale w dzisiejszych czasach wiele da się odtworzyć, trzeba tylko trochę dobrych chęci.

PiotrŻo(L)iborz, 26.08.2024 14:56:05 - *play-internet.pl

@J: 100%

Krzeszczu, 26.08.2024 17:02:08 - *bredband2.com

@Szpic : Pelna zgoda. Pamietam ze kiedy on prowadzil druzyne gralismy tragiczny futbol. Totalna padake. Bez zadnego planu, kazdy sobi i oby tylko. Z Magiery zawsze robiono najwiekszy trenerski talent w kraju. Do dzis nie mam pojecia na jakich zasadach. Poza tym ze podobnie jak faja mial niezla gadke i potrafil analizowac. Ale jest to trener ktory nigdy nigdzie nic nie osiagnal. Z nikim. Nawet z mlodziezowka. Nic nigdy nie wygral, bo MP raz z Legia nie licze. Odziedziczyl fenomenalny sklad po albancu, sklad ktory juz byl w gazie i w sumie sami tego mistrza zdobyli. Rok pozniej pokazal jakim jest niedojda trenerska i jego zapiski w jego tajemniczym zeszycie nic nie zmienia.
Dla mnie to zagadka ala Woloszanski, na jakich podstawach przez tyle lat robiono z niego najwiekszy talent trenerski?
Ps: Ze slunskiem tez sie kiepsci.
Zeby nie bylo, nie podwazam osiagniec pilkarskich Magiery w Legii. Oceniam go tylko i wylacznie jako trenera. A wlasciwie miernoty trenerskiej, bo taka miernota (niestety) jest.

Arek, 26.08.2024 19:39:26 - *tpnet.pl

Ja pięciu minut po strzelonej bramce i bramce ze spalonego dominacją nie nazwał. Dobrym momentem, to już co innego. No sorry Jacek, ale dominacji Śląska to ja nie zauważyłem. No poza tymi kilkoma minutami, o których wcześniej pisałem.

Arek, 26.08.2024 19:45:21 - *tpnet.pl

@J: ja. Naszemu już w 2 minucie dał kartkę, Kramerowi chyba. Tamtym już tak chętnie nie rozdawał. Ja w ogóle jakąś dziwną prawidłowość zauważyłem. Bo jak Legia strzela bramkę, to komentatorzy i eksperci telewizyjni od razu spalonych, fauli i ch...j wie tam czego jeszcze szukają. Przy przeciwnikach już tacy skorzy do szukania nie są. No chyba, że var czegoś się dopatrzy.

Lemon, 26.08.2024 22:33:39 - *.

@Sasza: w piłce kopanej tak to już jest, że najważniejsza i najbardziej miażdżąca jest statystyka zdobytych bramek. Ci co mają ich więcej-wygrywają. Całą resztą statystyk, nawet “miażdżących” można podetrzeć miejsce z tyłu, poniżej pleców.

LLL, 26.08.2024 23:04:08 - *centertel.pl

Jak czujesz niedosyt to zjedz Snickersa on ci pomoże nie tylko na niedosyt ale i na powrót do siebie tzn przestaniesz bredzić.