Bodo, Norwegia - Środa, 7 lipca 2021, godz. 18:00
  • 61' Emreli
3 (2)

Sędzia: Juxhin Xhaja (Albania)
Widzów: 2283

16:45 - Dzień dobry! Do pierwszego meczu Legii Warszawa w nowym sezonie pozostała nieco ponad godzina.
16:46 - W składzie Wojskowych nie ma żadnych zaskoczeń. Dolegliwości Kacpra Skibickiego okazały na szczęście nie okazały się na tyle groźne, żeby wypadł z wyjściowej jedenastki.
Przed meczem legioniści spacerowali ulicami Bodo.
Legia zagra dziś w białym komplecie strojów. Gospodarze na żółto.
Polecamy dużą garść informacji przedmeczowych: 1)
Konferencja trenera Legii 2)
Konferencja trenera B/G 3)
Wszystko o rywalu Legii 4)
Bodo/Glimt kibicowsko
17:56 - Piłkarze wychodzą już na boisko.
17:57 - Kibice gospodarzy z flagami i transparentem. Potwierdziły się prognozy - pada deszcz.

1' - Ruszyli! Rozpoczęli legioniści, a konkretnie Mahir Emreli, dla którego to debiut w koszulce z eLką na piersi.
3' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
3' - Dobry przechwyt Wieteski w środku pola
3' - Strzelec gola: Luquinhas (Legia)!
3' - GOOOOOOOOL!! Znakomity początek w wykonaniu Legii. Piłkę ze skrzydła w pole karne dograł Skibicki, Emreli nie sięgnął piłki, a Luquinhas zakończył akcję strzałem z bliskiej odległości.
5' - Przy linii bocznej faulowany Luquinhas.
5' - Legionista opatrywany przez medyków, ale będzie gotowy do dalszej gry.
6' - Berg górą zagrał w pole karne Legii, ale za mocno i od bramki rozpocznie Artur Boruc.
8' - Kolejny raz na środku boiska dobrze poradził sobie Wieteska.
9' - Skibicki zagrał w pole karne do Kapustki, który uderzył z ostrego kąta, ale bramkarz zdołał odbić piłkę.
11' - Legioniści teraz spokojnie budują akcje od tyłu i czekają aż większa liczba zawodników rywali znajdzie się na połowie Legii.
11' - Następnie posyłana jest długa piłka do wahadłowego, tak jak teraz do Skibickiego, który zrobił na początku bardzo dobre wrażenie.
11' - Dośrodkowanie Skibickiego, ale nikt nie sięgnął futbolówki.
13' - Bartosz Slisz faulowany przy własnym polu karnym.
14' - Dośrodkowanie w pole karne Legii. Spokojnie piłkę złapał Boruc.
15' - Na spalonym Lasse Nordas.
19' - Piłka wstrzelona w pole karne Legii. Po kilku rykoszetach na szczęście trafiła w ręce Artura Boruca. Widać było, że mokra murawa jest bardzo szybka i utrudnia grę.
20' - Legia cofnięta całą drużyną na własną połowę, gdy piłkę rozgrywają gospodarze.
22' - Nieco groźniej pod bramką Legii, ale dobrze radzą sobie stoperzy.
22' - Faulowany Emreli.
23' - Nieprzepisowo na środku boiska powstrzymywany Luquinhas, który minął dwóch rywali.
25' - Strata Andre Marinsa w środku boiska, ale Bodo nie ruszyło z kontrą, przez co Wojskowi zajęli swoje pozycje obronne. W tym spotkaniu bronimy się ustawieniem 5-4-1.
25' - Żółta kartka: Brede Moe (Bodø/Glimt)
26' - Strzał Emreliego z ok 25 metrów bez problemu broni Nikita Chajkin.
28' - Długa piłka Luquinhasa do Emreliego. Napastnik ładnie ją opanował ,ale bramkarz B/G wyszedł daleko za pole karne i zdołał zablokować legionistę.
30' - Bardzo ładna kombinacyjna akcja Legii. Luquinhas do Kapustki, ten prostopadle w pole karne do Skibickiego. Młody zawodnik zdecydował się na strzał, który bramkarz odbił na rzut rożny!
31' - Dośrodkowanie z rożnego Andre Martinsa wypiąstkował bramkarz.
31' - Groźna kontra gospodarzy. W pewnym momencie wydawało się, że atakowali w trzech na jednego, ale decydujące podanie było za mocne i wyłapał je Boruc.
34' - Boruc wyłapał dośrodkowanie i na dodatek był faulowany.
34' - Tym razem nieprzepisowo przez Saltnesa Andre Martins.
35' - Bardzo dobry wślizg Mateusza Hołowni przy linii bocznej.
39' - Przerwa w grze, bo urazu doznał Fredrik Andre Bjørkan.
41' - Prostopadła piłka Kapustki w pole karne do Luquinhasa ale niecelnie uderzał Brazylijczyk.
41' - Chwilę później mega błąd popełnili gospodarze i strzał zza pola karnego oddał Kapustka, ale bramkarz zdołał go wybić na rzut rożny.
41' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
41' - Strzelec gola: Mahir Emreli (Legia)!
42' - Po rzucie rożnym wykonanym przez Mladenovicia błąd popełnił obrońca Bodo, który źle odbił piłkę i z najbliższej odległości napastnik Legii wpakował ją do siatki!!!
42' - Zmiana Bodø/Glimt: Fredrik Andre Bjørkan Morten Konradsen
46' - GOL! FK Bodø/Glimt
46' - Strzelec gola: Erik Botheim (Bodø/Glimt)!
47' - No i niestety... bierna postawa Legii w obronie, piłka przeleciała Jędrzejczyka i spadła na głowę niepilnowanego Erika Botheima, który nie dał najmniejszych szans Arturowi Borucowi.
48' - Sędzia doliczył dwie minuty.
48' - Rzut rożny dla Bodo/Glimt.
48' - Koniec pierwszej połowy

Szkoda straconej bramki tuż przed przerwą, ale to dla legionistów żadna nowość...

45' - Zmiana Bodø/Glimt: Lasse Nordas Pernambuco
48' - Norwegowie w ataku pozycyjnym
50' - Mimo sporej liczby legionistów, Pernambuco dostał świetne podanie przed bramkę, jednak w bardzo dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił
51' - kolejna groźna sytuacja, Boruc piąstkował, potem jeszcze sytuację wyjaśnił Mladenović
52' - i znów piłka w pole karne, tym razem dobrze Hołownia
53' - Kapustka chciał prostopadłym podaniem uruchomić Emreliego, ale zagrał zbyt mocno
54' - Ostre wejście, faulowany Mladenović
55' - Łatwa strata legionistów w środku pola, Pernambuco oddał strzał z dystansu, na szczęście niecelny
56' - Zagranie Mladenovicia w pole karne, jednak nie było tam żadnego z legionistów
58' - Niedobre zagranie gospodarzy do własnego bramkarza, niewiele brakowało, żeby Emreli przejął piłkę
62' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
62' - Strzelec gola: Mahir Emreli (Legia)!
62' - Niespodziewany strzał z dużej odległości, ale Boruc był na posterunku
63' - GOOL! Dobre podanie od Skibickiego, jeszcze obrońca trącił piłkę, ale Emreli nie miał problemu z wykończeniem akcji
63' - Żółta kartka: Bartosz Kapustka (Legia)
65' - Nieudane dośrodkowanie Skibickiego i gospodarze rozpoczną od bramki
68' - Kapustka wypuścił Mladenovicia, ten doskonale dorzucił piłkę do Emreliego, ale jeden z obrońców zdjął mu ją z głowy
69' - W polu karnym leży jeden z legionistów, nikt nie reaguje, sędzia także to ignoruje
69' - Żółta kartka: Morten Konradsen (Bodø/Glimt)
70' - Zmiana Bodø/Glimt: Hugo Vetlesen Sebastian Tounekti
71' - Luquinhas bardzo mocno ucierpiał w starciu w polu karnym, długo opatrywany. Nie wiadomo czy wróci do gry
71' - Żółta kartka: Artur Boruc (Legia)
71' - Artur Boruc w końcu się doigrał i zobaczył kartkę za ciągłe opóźnianie gry
72' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
72' - Luquinhas wrócił na boisko i chyba wszystko jest w porządku z jego nogą
74' - Berg przejął piłkę i oddał strzał z dystansu. Futbolówka przeleciała ponad bramką
75' - Dziecinna strata Slisza, nieco nerwowo w polu karnym Legii
77' - Botheim dostał dobre podanie, obrócił się z piłką, jednak przestrzelił
79' - GOL! FK Bodø/Glimt
79' - Strzelec gola: Pernambuco (Bodø/Glimt)!
80' - Zmiana Legia: Mahir Emreli Rafael Lopes
80' - Dobra wrzutka w pole karne, Mladenović nie upilnował rywala i Pernambuco z ostrego kąta pakuje piłkę do siatki
82' - Kolejna groźna wrzutka, duże zamieszanie w polu karnym Legii, ale udało się opanować sytuację
82' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Morten Konradsen (Bodø/Glimt)
83' - Bardzo ostre wejście, sędzia pokazał drugą żółtą kartkę i gospodarze będą kończyli mecz w 10
83' - Zmiana Legia: Kacper Skibicki Mattias Johansson
84' - Zmiana Legia: Andre Martins Ernest Muci
86' - Muci traci piłkę na własne połowie, na szczęście bez konsekwencji
89' - Zmiana Bodø/Glimt: Marius Lode Marius Høibraten
90' - Nieudane prostopadłe zagranie Kapustki
91' - Dośrodkowanie Mladenovicia, jeszcze Luquinhas... rzut rożny
91' - Sędzia doliczył 4 minuty
92' - Żółta kartka: Filip Mladenović (Legia)
92' - Bezsensowna żółta kartka za przedłużanie gry - Mladenović w ostatniej chwili zrezygnował z wykonywania tego rzutu rożnego
93' - Luquinhas bawi się piłką, ograł rywala jak dziecko
94' - Legioniści już spokojnie czekają na koniec spotkania
95' - Koniec meczu!

W pierwszym meczu 1. rundy el. Ligi Mistrzów Legia wygrała z Bodo/Glimt 3-2. Rewanż za tydzień w Warszawie. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.