Poznań - Niedziela, 27 października 2013, godz. 18:00
  • 47' Jodłowiec
1 (0)

Sędzia: Daniel Stefański
Widzów: 38458

16:30 - Witamy ze stadionu Lecha. Właśnie na murawie pojawił się Kuba Kosecki i w stronę kibiców Legii i Lecha dumnie pokazał eLkę! :)
17:02 - Sektor kibiców Legii wypełniony mniej więcej w połowie. Fani rozwiesili flagi: Żyleta, Warriors, Jesteśmy waszą Stolicą, A melanż trwa, Mistrz Polski, Warszawa, Prażanie... i to chyba jeszcze nie koniec, ale z perspektywy trybuny prasowej nie widzimy wszystkiego :)
Komplet wyników innych legijnych meczów:
Rezerwy: Legia II 2-2 Widzew II
Koszykówka: Legia 69-50 Trefl II Sopot
Rugby: Legia 48-0 RC Ruda Śląska
17:21 - Piłkarze Legii wybiegli na rozgrzewkę, podbiegli do sektora gości i przywitali fanów ze stolicy!
17:57 - Piłkarze wychodzą na murawę, a z trybun poleciały setki serpentyn i konfetti.Rozpoczęcie opóźni się o kilka minut
Legioniści dziś w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach. Lech na niebiesko-biało

1' - Rzeźniczak wycofuje do Skaby, a ten daleko wybija piłkę
2' - Małe nieporozumienie Koseckiego z Broziem i strata piłki
3' - Pierwszy strzał na bramkę Skaby oddał Lovrencsics, ale bramkarz Legii bez problemów złapał piłkę
5' - Przez moment było groźnie pod bramką Legii po akcji gospodarzy, ale na szczęście Brzyski wyjaśnił sytuację
6' - Dobry przechwyt Jodłowca, przebiegł kilkanaście metrów i został zablokowany, ale futbolówkę przejął Kosecki i dośrodkował w pole karne, jednak minimalnie za mocno i Dwaliszwili nie sięgnął piłki
7' - W narożniku boiska w Brzyskiego lecą serpentyny
8' - Faul na Koseckim
9' - Bardzo ładny rajd Koseckiego, minął dwóch rywali i wpadł w pole karne, ale zamiast strzału obejrzeliśmy niedokładną próbę dośrodkowania
9' - Rzeźniczak odważnym wejściem przerwał atak rywali
11' - Bardzo ładnie Dossa Junior zablokował atakującego Hamalainena
11' - Rzut rożny dla Lecha, będzie dośrodkowywał Lovrencsics
12' - Pawłowski świetnie uderza zza pola karnego po rogu, ale Skaba rzuca się i wybija piłkę!
12' - Rzeźniczak przewrócił się na piłkę i sędzia uznał, że zablokował ją ręką. Będzie rzut wolny pośredni z 23 metrów
13' - Słupek!! Skaba tylko wzrokiem odprowadzał lot piłki... bardzo ładne uderzenie Douglasa
16' - Arbiter upomina słownie Jakuba Koseckiego, który ma pretensje do jego decyzji
16' - Skaba wyłapuje dośrodkowanie w pole karne Legii
17' - Faulowany Jodłowiec
17' - Dwaliszwili sam na sam.... jednak nie. Spalony
19' - Kolejny korner dla gospodarzy, wyskoczyło trzech legionistów a piłkę i tak uderzył głową Hamalainen, ale bardzo niecelnie. Od bramki Legia
23' - Ojamaa popędził lewą stroną, dośrodkował słabo w pole karne i piłkę po koźle głową do Dwaliszwiliego próbował zagrać Kosecki, ale bez efektu
24' - Brzyski ponownie świetnie wypuścił Ojamę, ten wpadł w pole karne, ale dogonił go Ceesay i zablokował podanie do napastnika...
25' - Bolesne zderzenie głowami Koseckiego i Brozia. Przerwa w grze, obu piłkarzom udzielana jest pomoc
26' - Kosa i Broź opuszczają boisko, ten pierwszy zaraz na nie wróci, ale Bereszyński już rozpoczął rozgrzewkę
26' - Ogromny guz nad okiem Koseckiego, a Broź już nie wróci chyba na boisko
28' - Zmiana Legia:

Łukasz Broź -
Bartosz Bereszyński
28' - Głośne gwizdy powitały Beresia
30' - Fani Legii skandują "Bartosz Bereszyński", a gospodarze zajmują się bluzganiem na piłkarza Legii
31' - Przez moment legioniści mieli problem z zatrzymaniem Teodorczyka, ale ostatecznie udało im się to na 16 metrze
31' - Na spalonym Furman
32' - Faul na Koseckim przy linii bocznej
34' - Strzał Jodłowca zablokowany i mamy rzut rożny
35' - Furman nie ma za bardzo jak wybić rzutu rożnego, ostatecznie wybił, piłka opuściła pole karne i nożycami uderzył Brzyski, ale bardzo niecelnie
37' - W końcówce przewaga po stronie gospodarzy. Rzut rożny wykona Lovrencsics
38' - Ceesay fauluje Koseckiego
40' - Żółta kartka: Łukasz Trałka (Lech)
40' - Kolejny raz poznaniacy faulują bezpardonowo Kosę
41' - Dośrodkowanie Furmana zbyt lekkie i wybili je lechici
42' - Dwie dobre interwencje Bereszyńskiego w narożniku boiska
43' - Szybka kontra Legii. Kosecki do Furkana, ale obrońca skutecznie zablokował to podanie
45' - A teraz na murawie leży Dossa Junior
46' - Pierwsza połowa przedłużona o 3 minuty
48' - Bereszyński głową na rzut rożny, ale Skaba w ostatniej chwili uratował piłkę łapiąc ją na linii
49' - Rzut wolny dla Lecha z 35 metrów
49' - Koniec pierwszej połowy

Po pierwszej połowie w Poznaniu 0-0
Legioniści już wrócili na murawę. Skład bez zmian
Rozpoczną legioniści

46' - Douglas fauluje Koseckiego
47' - A teraz nieprzepisowo powstrzymywany Brzyski. Furman będzie dośrodkowywał w pole karne
47' - GOL! Tomasz Jodłowiec! (Legia)
48' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!! Po dośordkowaniu Furmana Jodłowiec z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!!!
49' - Bereszyński obrzucany serpentynami
50' - GOL! Gergo Lovrencsics! (Lech)
50' - No i niestety Lech już wyrównał... Lovrencsics przyjął piłkę w polu karnym, okiwał Rzeźniczaka i mocnym uderzeniem w długi róg pokonał Skabę
56' - Dwaliszwili wychodzi sam na sam (chyba myślał że jest na spalonym) i fatalnie przestrzelił!!
58' - Niespodziewanie Brzyski w polu karnym ma przed sobą tylko bramkarza, ale z ostrego kąta przestrzelił!!
60' - Brzyski faulowany tuż przy linii pola karnego
61' - Brzyski prosto w mur! Dobitka Furmana zatrzymała się na obrońcach i ostatecznie wybita
62' - Kosecki wyłożył piłkę Dwaliszwiliemu, ten uderzył po ziemi, piłka odbita i mamy korner
62' - Ładne uderzenie Koseckiego z 28 metrów broni Gostomski
64' - No i niestety Lech już wyrównał... Lovrencsics przyjął piłkę w polu karnym, okiwał Rzeźniczaka i mocnym uderzeniem w długi róg pokonał Skabę
64' - Skaba broni sam na sam z Teodorczykiem!
64' - Po bramkach mecz zdecydowanie się ożywił. Raz po raz pod obiema bramkami dochodzi do groźnych sytuacji
65' - Co tej Ojamaa wyprawia... świetnie przejął piłkę od obrońcy, wbiegł z boku w pole karne i zamiast podać do wychodzącego Dwaliszwiliego zdecydował się na strzał prosto w bramkarza ...
66' - Teodorczyk fauluje Juniora
66' - Żółta kartka: Ivica Vrdoljak (Legia)
67' - Furman fauluje Murawskiego na środku boiska
67' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
67' - Rzeźniczak niemal znowu ograny przez Lovrencsicsa... legionista musiał faulować. Będzie groźne dośrodkowanie w pole karne Legii
67' - Fatalnie wykonany stały fragmenty gry. Od bramki Skaba
74' - Uderzenie Lovrencsicsa o metr minęło słupek bramki Legii
74' - Zmiana Lech:
Szymon Pawłowski -
Karol Linetty
76' - Bereszyński wywalczył aut na wysokości pola karnego
77' - Słaby strzał Dwaliszwiliego z 15 metrów
79' - Wawrzyniak przygotowany do wejścia na boisko
80' - Za mocne dośrodkowanie w kierunku Teodorczyka.
80' - Zmiana Legia:
Jakub Kosecki -
Jakub Wawrzyniak
81' - Rajd Ojamy prawą stroną, ale zapomniał zabrać ze sobą piłkę
81' - Strzał Ceesaya broni Skaba
83' - Dośrodkowanie Brzyskiego wybili obrońcy. Piłkę przejął Jodłowiec
83' - Wawrzyniak wpada w pole karne... próbuje podawać, ale obrońca blokuje i mamy tylko rzut rożny
84' - Dwa dośrodkowania Brzyskiego wybili obrońcy. Legia przy piłce pod polem karnym Lecha
84' - Ceesay fauluje Brzyskiego
85' - Dośrodkowanie Furmana... słupek!!! ale na spalonym jeden z legionistów
86' - Żółta kartka: Kebba Ceesay (Lech)
86' - "Jesteśmy zaw
86' - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra" niesie się z sektora gości
86' - Zmiana Legia:
Henrik Ojamaa -
Michał Kucharczyk
87' - Jodłowiec posłał płaską piłkę w pole karne, ale nikt jej nie sięgnął - padła łupem Gostomskiego
88' - Zmiana Lech:
Gergo Lovrencsics -
Bartosz Ślusarski
Łukasz Trałka -
Dimitrije Injac
89' - Wawrzyniak faulowany w narożniku boiska na połowie Legii
90' - Dwaliszwili dośrodkował w pole karne, ale piłkę wybił obrońca, a kontrę Lecha faulem powstrzymał Vrdoljak
90' - Murawski uderza prosto w Bereszyńskiego. Rożny dla Lecha
91' - Żółta kartka: Jakub Wawrzyniak (Legia)
91' - Wawrzyniak fauluje przy linii bocznej, będzie dośrodkowanie w pole karne Legii
91' - Kucharczyk "na uwolnienie"
92' - W tych ostatnich sekundach legionistom brakuje spokoju, a Lech atakuje
93' - Sędzia dolicza 4 minuty
93' - Jodłowiec w ostatniej chwili zablokował Hamalainena!! Rzut rożny dla Lecha
94' - Brzyski faulowany przy kontrze, którą wyprowadzał lewą stroną
95' - Dośrodkowanie Furmana niemal wpadło pod poprzeczkę bramki, ale Gostomski zdołał ją złapać
95' - Koniec meczu!

Lech Poznań 1-1 Legia Warszawa. Wynik nie taki zły. Przynajmniej nie musimy wysłuchiwać, że legła Warszawa :)