Zabrze - Wtorek, 3 kwietnia 2018, godz. 18:00
  • 61' Vesović
1 (0)

Sędzia: Daniel Stefański
Widzów: 22708

17:47 - Witamy ze stadionu Górnika. Za kwadrans początek pierwszego półfinałowego meczu Pucharu Polski
17:48 - Legioniści po raz kolejny zagrają w przemeblowanym składzie, choć nieco mniej niż ostatnio. W bramce szansę otrzyma Radosław Cierzniak, a w ataku zobaczymy Eduardo (oklaski).
17:58 - Piłkarze wychodzą na murawę. Legia na biało, Górnik na czerwono. Kibice śpiewają swój hymn "Legia to..."
Rozpoczną "Wojskowi"
W sektorze gości ok 1000 kibiców ze stolicy wspieranych przez Zagłębie Sosnowiec.

2' - Eduardo - pięknie pod nogi rywala.
2' - Szymański w narożniku pola karnego - stracił piłkę
3' - Urynowicz fauluje Remy`ego na środku boiska.
5' - Remy zablokował kontrę gospodarzy.
6' - Vesović opuścił plac gry... a Remy i tak wybił piłkę na aut. Na szczęście nic poważnego i Czarnogórzec już na murawie.
6' - Rzut wolny dla Górnika z ok 35 metrów. Będzie dośrodkowanie w pole karne
7' - Dośrodkowanie Kurzawy wybił głową Hlousek a dobitka Kądziora poleciała w trybuny.
8' - Cała ławka rezerwowych doskoczyła do linii po tym jak sędzia nie gwizdnął faulu na Cierzniaku!
9' - Stefański przerwał grę i podbiegł do Musiała. Teraz następuje reakcja arbitrów przy ławce rezerwowych stołecznego klubu - na razie bez konsekwencji.
9' - Mocny strzał Żurkowskiego zza pola karnego nad poprzeczką!
11' - Brzydki faul Pazdana... 40 metrów do bramki Legii. Znów dośrodkowuje Kurzawa.
12' - Głębokie dośrodkowanie, piłka odbiła się od murawy i złapał ją Cierzniak.
13' - Dobre podanie Mąki piętką do Eduardo i ten też dobrze i sprytnie do Szymańskiego... ale młody legionista stracił piłkę.
13' - Eduardo w narożniku boiska - obrońca wybił piłkę na aut.
13' - Dośrodkowanie Hamalainena... nikt nie sięgnął piłki. Od bramki Loska.
14' - Legia buduje atak, Vesović dośrodkowuje prosto w plecy rywala i już gra Górnik.
14' - Pazdan dobrze interweniuje, ale chwilę później fauluje i sędzia liczy mu niczym w boksie 1, 2, 3... kartka!
15' - Żółta kartka: Michał Pazdan (Legia)
15' - Dobry przechwyt Vesovicia, podanie do Hlouska, który wypuścił Szymańskiego. "Szymi" za mocno...
16' - Minął kwadrans bez dopingu obu drużyn. Zaraz fani zaczną zdzierać gardła.
16' - Akcja Legii.. Hamalainen pięknie podaje do Eduardo a ten marnuje sytuacje z 6 metrów! Prosto w bramkarza!
17' - Przerwa w grze. Opatrywany bramkarz Górnika po interwencji w sytuacji z Eduardo.
20' - Na sektorach gospodarzy wisi transparent z syrenką z walizką pieniędzy oraz napis VARSZAWA i twarz sędziego.
20' - Faul Mączyńskiego w środku pola.
20' - Hlousek chamsko wszedł w nogi Matuszka.
20' - Żółta kartka: Adam Hlousek (Legia)
21' - Dośrodkowanie w pole karne Legii... Mteuszek.. broni Cierzniak! Jednak i tak zawodnik Górnika był na spalonym.
22' - Piękne podanie Eduardo do Jędrzejczyka, ten wpada w pole karne, uderza... piłka odbija się i wychodzi na rzut rożny! Szkoda!
23' - Właśnie zaobserwowaliśmy technikę Eduardo. Nie potrafił przyjąć prostej piłki przy linii bocznej. Z autu Górnik.
23' - Wycofanie do Cierzniaka... ten za długo zwleka i musi wybijać piłkę na aut.
24' - Remy blokuje strzał Kądziora. Rożny dla Górnika.
25' - Legioniści pomału dochodzą do głosu. Aut na wysokości pola karnego wykona Jędrzejczyk.
25' - Rozegrał krótko piłkę z Vesoviciem, a potem dośrodkował na 16 metr i przejęli piłkę rywale.
26' - Eduardo fauluje wślizgiem rywala w narożniku boiska.
28' - Szymański w polu karnym... zablokowany.
28' - A teraz błąd obrońców Górnika, pole karne... Szymański przejął piłkę uderzył i po rykoszecie mamy rzut rożny!
28' - Nic ze stałego fragmentu gry nie wyszło.
28' - Eduardo na spalonym.
30' - Fatalne przyjęcie piłki przez Antolicia na własnej połowie. Natychmiast przejęli ją rywale i Angulo był blisko oddania strzału z obrębu pola karnego.
31' - Dobra akcja Legii. Vesović zagrał w pole karne do Hamalainena, który zrobił zwód i uderzył celnie... ale Loska świetnie piłkę wybił na rzut rożny
31' - Bardzo niecelny strzał Mączyńskiego z 16 metrów.
32' - Kolejny rzut rożny dla Górnika.
33' - Nieudany stały fragment gry gospodarzy i rusza Legia. Hamalainen do Szymańskiego. Ten przy linii bocznej chciał przerzucić na drugą stronę do Vesovicia, ale skrzydłowy nie zrozumiał tego zagrania...
34' - Rzut wolny przy linii bocznej. Szymański będzie dośrodkowywał w pole karne... piłka spadła pod nogi Eduardo, ale był on ustawiony tyłem do bramki i nic sensownego z tym nie zrobił
36' - Jędrzejczyk faulowany blisko narożnika pola karnego.
36' - Szymański dośrodkowuje...
37' - A jednak piękny strzał niemal przelobował Loskę! Niemal, bo bramkarz zabrzan wyciągnął się maksymalnie i wybił piłkę na rzut rożny.
37' - Remy strzela z 12 metrów z obrotu... za lekko.
38' - Fatalnie Szymański....
38' - stracił piłkę podczas dobrze zapowiadającej się akcji.
38' - Na spalonym Angulo.
40' - Żurkowski próbował podać do Angulo, ale napastnik Górnika za szybko ruszył do przodu i piłka przeleciała za jego plecami.
41' - Eduardo podał po ziemi na 4 metr, ale najszybszy był Loska.
41' - Znów w ataku Legia.. CO TO BYŁO!! Najpierw słupek Vesovicia i znakomita okazja na dobitkę Szymańskiego... w niebo. Dramat!
43' - Arbiter techniczny (Tomasz Musiał) cały czas krąży przy ławce rezerwowych Legii, która bardzo nerwowo reaguje na boiskowe wydarzenia.
44' - Angulo na spalonym. Zdołał oddać jeszcze strzał, ale świetnie piłkę odbił Cierzniak.
45' - Żółta kartka: Igor Angulo (Górnik Z.)
46' - Sędzia dolicza 2 minuty.
47' - Ponownie na pozycji spalonej jeden z zabrzan.
48' - Cierzniak od początku meczu długo celebruje każde wznowienie gry.
48' - Koniec pierwszej połowy

W pierwszej części meczu nie zobaczyliśmy goli, ale widzimy chęci do gry i walkę ze strony piłkarzy ze stolicy. Czy zdołają taką postawą wepchnąć piłkę do siatki rywali w drugiej połowie?

46' - Gramy!
46' - I już pierwsza interwencja Remiego
47' - W polu karnym Legii leży zawodnik gospodarzy
48' - Vesović pociągany za koszulkę przez Kurzawę i faul
49' - Vesović dośrodkowuje z prawej strony do Eduardo, ale ten nie trafia nożycami w piłkę
51' - Antolić z rzutu rożnego i wybijają gospodarze
52' - Szymański przed szansą, ale ponownie Loska górą i tylko korner
54' - Żółta kartka: Mateusz Wieteska (Górnik Z.)
55' - Faul Wieteski na Antoliciu za który defensor gospodarzy ogląda kartkę
57' - Kolejny faul zabrzan. Tym razem Gryszkiewicz. Szansa na dośrodkowanie
59' - Remy głową podaje do Cierzniaka
60' - Zmiana Górnik Z.: Adrian Gryszkiewicz Bartłomiej Olszewski
62' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
62' - Strzelec gola: Marko Vesović (Legia)!
64' - GGGGOOOOOLLLL!!!! Antolić odebrał piłkę Kurzawie i podał do Hamalainena. Fin wyłożył ją idealnie Vesovicowi, który bez problemów pokonał Loskę
65' - Od bramki rozpoczyna Loska
65' - Antolic przedarł się lewą stroną, podał do Szymańskiego i tylko rzut rożny
66' - Zmiana Legia: Kasper Hamalainen Cristian Pasquato
69' - Żółta kartka: Szymon Matuszek (Górnik Z.)
70' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
71' - Po zamieszaniu wśród zawodników arbiter upomniał prowodyrów tej sytuacji
72' - Pasquato dośrodkowuje z rzutu wolnego i Loska piąstkuje piłkę po strzale głową.
72' - Zmiana Górnik Z.: Marcin Urynowicz Wojciech Hajda
74' - Szymański fauluje Hajdę
74' - Zmiana Legia: Eduardo Jarosław Niezgoda
75' - Rzut wolny dla Górnika. 19. metrów do bramki
75' - GOL! Górnik Zabrze
76' - Strzelec gola: Rafał Kurzawa (Górnik Z.)!
76' - Strzał nad murem i Cierzniak bez szans
80' - Upiekło się Jędrzejczykowi, powinien zobaczyć drugą żółtą kartkę
80' - Niezgoda nie trafia czysto w piłkę, szkoda bo była szansa na gola
81' - Hajda marnuje sytuację sam na sam z Cierzniakiem
82' -
82' - Teraz szansa dla Legii z rzutu wolnego
85' - Ponownie Loska górą po strzale Szymańskiego. Cios za cios.
85' - Błąd w przyjęciu Remiego i od bramki golkiper gospodarzy
87' - Błąd Pasquato niewykorzystany przez Angulo
88' - Żółta kartka: Sebastian Szymański (Legia)
91' - Żółta kartka: Krzysztof Mączyński (Legia)
91' - Ufff... Żurowski przebiegł pół boiska, podał do Kądziora i Cierzniak na rzut rożny
92' - Kartka dla Mączyńskiego to efekt nieudanej próby powstrzymania faulem szarży Żurkowskiego
93' - 3. minuty doliczone
93' - Cierzniak uprzedza Kurzawę
94' - Koniec meczu!

FOTOREPORTAŻ Z MECZU
Bardzo dobra druga połowa w wykonaniu legionistów. Szkoda tylko, że nie udało się utrzymać prowadzenia do końca. Niemniej sytuacja przed rewanżem jest dobra.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy po więcej na Legionisci.com